• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Tak přidám něco málo k tématu. Po roce a půl odkládání nákupu, jsem se konečně odhodlal i objednal u @Natural LED do potkávaček. Měl jsem to udělat, hned jak jsem koupil auto!!! Ted i jízda v noci je zážitek :) Foto pro srovnání !
Super, díky za spolupráci a perfektní fotky ;)
Chlapi, normalne me mrzi, ze mam xenony a nemuzu si v GHcku dat ledky.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk
Tak zrovna xenony v GH jsou naprosto skvělé. Za zhoršených povětrnostních podmínek svítí lépe než ledky. Jen je potřeba je mít samozřejmě v dobrém stavu ;)
 
Doted jsem nad tim moc nepremyslel, ale mate pravdu. Mam je uz trochu zasle a asi s tim teda neco na jare udelam. Diky za tip.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk
 
Tak přidám něco málo k tématu. Po roce a půl odkládání nákupu, jsem se konečně odhodlal i objednal u @Natural LED do potkávaček. Měl jsem to udělat, hned jak jsem koupil auto!!! Ted i jízda v noci je zážitek :) Foto pro srovnání !

Zobrazit přílohu 43740 Zobrazit přílohu 43741 Zobrazit přílohu 43742 Zobrazit přílohu 43743
bylo by možné poslat fotku jak vypadají světla ze zadní strany po namontování LEDek? jak moc to čouhá a bije do očí? díky
 
bylo by možné poslat fotku jak vypadají světla ze zadní strany po namontování LEDek? jak moc to čouhá a bije do očí? díky
Jelikož jsou ty žárovky krajní a celé světlo je utopené v blatníku a výměna žárovky se rovnala tomu, jak kdybych strkal ruku do klubka ostnatého drátu....
Ne nejsou vidět :D Případně by sel dalo to chlazení vzít černým matným sprejem.

1672743005477.jpg 1672743005484.jpg 1672743005492.jpg
 
Přistálo mi do zprávy několik porovnávacích fotek nového typu couvaček na GH liftback i wagon. Moc díky za ně majitelům a už teď se těším na další ;) :cool:
Takto svítí 10x více světla oproti vláknové žárovce:idea:
IMG_20230127_205312.jpg 325486603_868362240883100_5836880098914211077_n.jpg
Foto z měření například zde:
 
přihodím sem zkušenosti po nějaké době s LED v potkávačkách: změna ve viditelnosti v noci oproti halogenům je neskutečná, mám zrenovované skla světlometů, takže krásná ostrá kresba, spousta světla, občas zapomenu dát dálková abych si tu viditelnost užil na maximum. :) zatím nikdo neblikal kvůli oslnění, při jízdě na stejných trasách vidím mnohem víc detailů i kolem silnice, které jsem dřív neměl šanci zaregistrovat.
ještě jednou díky Naturalovi za dodání, za mě se investice vyplatila :cool:
 
Caute Mazdaci

Uvažují o koupi novych předních světlometů, jenže nemam absolutně potuchy zda je to Xenon vzhledem k jeho ceně. Můžete mi někdo poradit zda v případě ze by to byl Halogen se da vymenit za Xenon?

Přidávám odkaz.

 
Caute Mazdaci

Uvažují o koupi novych předních světlometů, jenže nemam absolutně potuchy zda je to Xenon vzhledem k jeho ceně. Můžete mi někdo poradit zda v případě ze by to byl Halogen se da vymenit za Xenon?

Přidávám odkaz.

Zdar, na koupi nových světlometů rovnou zapomeň. Je to zbytečně drahé. @Natural dělá renovace světlometů. Je to lepší peníze než nové a s mnohem lepším výsledkem. Klidně ti vymění halogen za LED, přidá denní svícení, atp. Mnohem lepší volba. :) ;)
 
No mě to renovován minuly rok můj mechanik s tím ze “má novou technologii blablabla”. Rok se s rokem sešel a světla vypadají úplně stejně. Po diskuzi s jiným mechanikem mi bylo řečeno ze to děla nekvalitní voda do ostrikovacu. Nicméně teď nevím jestli té renovaci mám úplně věřit. Nechce se mi dávat každý rok prachy za renovaci.
 
No mě to renovován minuly rok můj mechanik s tím ze “má novou technologii blablabla”. Rok se s rokem sešel a světla vypadají úplně stejně. Po diskuzi s jiným mechanikem mi bylo řečeno ze to děla nekvalitní voda do ostrikovacu. Nicméně teď nevím jestli té renovaci mám úplně věřit. Nechce se mi dávat každý rok prachy za renovaci.
Najdi si ho na FB - Ondra Kolář. S mechanikama bych to vůbec neřešil, toto je úplně jiný obor. Nejde jen o vodu v ostřikovačích. Jde i o samotný plast jako takový, který není chráněný vůči UV záření. Potom to dělá světlo ze žárovek atp. Je to více faktorů. Nicméně Ondra to dělá tak, aby už jsi to řešit nemusel. Plexi dává nová a opatří je ochranou. Obecně se používá buď fólie a nebo dvousložkový lak. Co používá on, to ti řekne.

Rozhodně se s ním nejdříve spoj a pak se rozhodni. :)
 
Zdar, na koupi nových světlometů rovnou zapomeň. Je to zbytečně drahé. @Natural dělá renovace světlometů. Je to lepší peníze než nové a s mnohem lepším výsledkem. Klidně ti vymění halogen za LED, přidá denní svícení, atp. Mnohem lepší volba. :) ;)
To je pravda, jen pro přehled doplním, že @Natural rozhodně není Ondra... :cool:
No mě to renovován minuly rok můj mechanik s tím ze “má novou technologii blablabla”. Rok se s rokem sešel a světla vypadají úplně stejně. Po diskuzi s jiným mechanikem mi bylo řečeno ze to děla nekvalitní voda do ostrikovacu. Nicméně teď nevím jestli té renovaci mám úplně věřit. Nechce se mi dávat každý rok prachy za renovaci.
To je bohužel běžná praxe stržené UV vrstvy. Stačí to udělat jednou pořádně a na 10 let je zase vše jako originál ;)
Prohledej témata, je to o tom na klanu mnoho:
 
To je pravda, jen pro přehled doplním, že @Natural rozhodně není Ondra... :cool:

To je bohužel běžná praxe stržené UV vrstvy. Stačí to udělat jednou pořádně a na 10 let je zase vše jako originál ;)
Prohledej témata, je to o tom na klanu mnoho:
Fákt? :laughing: o_O Tak to se omlouvám, nějak jsem si tě spojil s Ondrou. o_O
 
Ahoj, prisel jsem pro radu. Koupil jsem si Led osvetleni SPZ. A jeste nebyl cas se ťdo toho pustit ale rad bych vedel predem jak tam drzi ty puvodni. Vypada to ze jsou jen nacvaknute ale nevim jestli potahnout smerem dolu nebo potahnout “obloukem” abych neco neulomil. Zadny sroubku jsem si zatim nevsimnul. Diky!

Mazda 6 GH po FL 2011
IMG_5037.jpeg
 
Jen doplním že @Natural umí i led blinkry. Konkrétně umí prodat kompletní sadu včetně pasiv odporů a mě takhle funguje krásně už 2 roky a nutno uznat že právě led blinkry posunou mazdu o level výše. Investice vůbec nelituji a vše od tohoto borce je především ověřeno.
Diky ale ja nevedel jeste pred pul hodinou , ze @Natural existuje. 😁

Ale uz je zapsan v upravach mazdy na oledkovani. Ted bych potreboval poradit s tim co jsem psla vys.
 
Ahoj, prisel jsem pro radu. Koupil jsem si Led osvetleni SPZ. A jeste nebyl cas se ťdo toho pustit ale rad bych vedel predem jak tam drzi ty puvodni. Vypada to ze jsou jen nacvaknute ale nevim jestli potahnout smerem dolu nebo potahnout “obloukem” abych neco neulomil. Zadny sroubku jsem si zatim nevsimnul. Diky!

Mazda 6 GH po FL 2011
Zobrazit přílohu 48861
Jeee další taviče asfaltu :joy::sob: Hodně info o těchto modulech je v různých tématech. (Prosím nedávej je do auta...)
Popřípadě fotogalerie výkonových rozdílů například tu:

Každopádně k dotazu. Stačí vysunout směrem "do auta".
Foto jak to tam vypadá třeba zde:

Tady například video z Mazdy3, kde je podobný systém:

Tady abych nepletl mazďáky s GHčkama, tak video klasické výměny kus za kus zde (určitě je tady na klanu už mnohokrát):
 
Jeee další taviče asfaltu :joy::sob: Hodně info o těchto modulech je v různých tématech. (Prosím nedávej je do auta...)
Popřípadě fotogalerie výkonových rozdílů například tu:

Každopádně k dotazu. Stačí vysunout směrem "do auta".
Foto jak to tam vypadá třeba zde:

Tady například video z Mazdy3, kde je podobný systém:

Tady abych nepletl mazďáky s GHčkama, tak video klasické výměny kus za kus zde (určitě je tady na klanu už mnohokrát):
@Natural no to jsi me moc nepotesil, tak je asi vratim 🤷‍♂️ a domluvim se pozdeji s Tebou na vymenu.. neni problem?
 
Back
Top