• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Ano automobilky přechází na LED, ale je rozdíl, když jsou ohniska a světla počítána přímo na LED nebo na klasickou žárovku ;)
 
A další věcí je, že ty LEDky z výroby maji i jinou svítivost a výkon a vesměs celou optickou soustavu :) Kamarád má MB CLS a tam ty lampy jsou neskutečnej masakr, co to dokáže. Ale taky zase LEDky za necelý 3 mega a auto k tomu gratis :D
 
Ahoj tak jsem do toho prásknul taky!
Dnes přišla první várka LED 31mm do stropního osvětlení. Šlo to tam tak tak, ale dostal jsem to tam.
Ale přece se mi podařilo něco zku... V kufru jsem ji nasadil nejdříve opačně a svítila směrem do auta, tak jsem zatnul zuby, rozdělal a jak tam šla blbě, tak jsem ji jen otáčel. Ta ku... vyskočila a asi jak jsem ji chtěl chytit, tak jsem kontakty spojil a jen to prsklo. Vyzkoušel jsem pojistky, tak všechny jsou OK, dělal jsem to rychle, protože se už stmívalo, tak jsem možná nějakou přehlédl.
Rozdělal jsem bok a šel po kabelu, tak cca po 30cm jde do svazku a tam ho ztrácím - říkal jsem si, že by tam mohla být pojistka, ale nebyla. Odpojil jsem krabičku se žárovkou proměřil na odpor a odpor to má.
Pak jsem zkoušel jestli je napětí na konektoru do světla, tak nebylo a odpor mi multimetr ukázal 1 - tedy nekonečno (blbost).

Nemá někdo s tímto zkušenost? Počítám že to bude pojistka, ale nevím jaká když jsem žádnou nenašel. Případně schéma zapojení odkud ten kabílek vede. Díky za rady.
 
Také jsem to řešil, ale nevím zda to byla pojistka, mám zato že je společné s celím interierem. Každopádně je osvětlení v kufru zapeklité a je nutné při montáži Led žárovky zda máš GH dotáhnout kostru
 
Díky za odpověď tu kostru myslíš na baterce - pól nebo v motor. prostoru?

Jinak mám GH liftback
 
Tak to máš co já, jeden drát z toho vipínače myslím střihneš a nadstavíš kusem drátu s očkem a připojiš pod matku světla, a máš žárovku dobře zpolarizovanou. Kdyby jsi chtěl foto, mohu ti to tu hodit zítra, neb mám auto zaparkované v práci.
 
Aha moc to nechápu, ale pokud by jsi mi hodil foto měl bych být schopen to zkompletovat. Jinak pokud to takto zapojím bude to fungovat s otevíráním a zavíráním kufru? A taky mi nejde do hlavy, že tam nejde napětí, když jsou pojistky v pohodě.

Ještě doplním, že teď mi nesvítí ani obyč. žárovka.

Díky tedy za foto. Pak dám vědět jestli se práce zdařila.
 
teď mi nesvítí ani obyč. žárovka

tuhle zkušenost mají asi všichni, kdo zkusili zaledkovat kufr u liftbacku GH :) Těžko říct proč to tak je, ale i u mě došlo k tomu že přestala svítit i obyčejná sufitka. Udělal jsem bypass podobně jako píše @proton
 
Jak tak koukám, tak můžu bejt rád, že se mi to povedlo na druhej pokus v pohodě :D Taky jsem ji tam dal otočenou, ale povedlo se otočit a od tý doby OK.
 
Ahoj díky za odpovědi asi udělám bypass jako proton. Dnes mi zaslal foto montáže, tak mu moc děkuji!!! Ještě jsem mrknul na kluky z Ruska a ti říkají, že za to může mikrospínač, ale ten co je přímo v zámku, tak to jen zkusím cvičně rozdělat, ale asi na tom nic nepoznám.
 
tak to tu přidám, v konektoru cvaknout hnědej drát, naspojkovat nový drát a na jeho konec dát očko, nebo vidličku a dát (ukostřít) pod matku zadního světla, viz fotky
 

Přílohy

  • WP_20150917_05_45_18_Pro.jpg
    WP_20150917_05_45_18_Pro.jpg
    330,2 KB · Zobrazení: 107
  • WP_20150917_05_45_26_Pro.jpg
    WP_20150917_05_45_26_Pro.jpg
    395,9 KB · Zobrazení: 111
  • WP_20150917_05_46_11_Pro.jpg
    WP_20150917_05_46_11_Pro.jpg
    242,6 KB · Zobrazení: 105
  • fotografie0106.jpg
    fotografie0106.jpg
    458,9 KB · Zobrazení: 112
Tak už to mám za sebou a svítí :)
Tím mikrospínačem to nebude, protože dovírání i otvírání mi jde v pohodě, ale co jsem se dočetl na ruském fóru, tak píšou, že jim nesvítí kontrolka otevřených dveří nebo-li otevřeného kufru. Mě tedy také nesvítí. Při otevření dveří normálně svítí. Možná by v tom mohl být zakopaný pes jestli tedy ta kontrolka tam vůbec je. Mohl by to někdo vyzkoušet kdo to má ještě původní? :)

Odkaz rus fóra: http://mazda6.ru/m/viewtopic.php?f=102&t=73408

Ještě jednou díky Protonu!
 
je tam mikrospínač (řešil jsem jeho výměnu tady na foru) a jeho funkčnost poznáš podle toho, že odemkneš zamklé auto, otevřeš kufr a pokud se auto samo zpátky zamkne, tak je spínač špatnej. Pokud ne, tak auto díky němu poznalo, že je otevřený kufr ,-) Stejně tak když vyndáš dekl kufru, tak uvidíš, jestli ti při zavření zhasíná osvětlení kufru
 
Aha tak je to jasný mikrospínač bude v háji. Zkusím pohledat jestli nějaký najdu a případně vyměním. Díky
 
Poslední úprava:
Ano máš pravdu, já se dolmníval, že jsem to dával dávno na club, ale asi jsem byl tak "ščasnééé", že se tu udělalo nové forum, že jsem to udělal tu :)
 
Zdarec tak jsem to dříve nestihl, ale musím informovat a pochválit spolupráci Vituse a Protona!!
Kabeláž jsem hodil tedy do původního stavu a vyměnil mikrospínač. Doporučuji zakoupit ten co tam má být nebo nějaký podobný, protože jsem se s tím docela vyřádil. Koupil jsem tedy co byl v elektru za 18 Kč. Ořezal jsem ten starý mikrospínač a na těch třech kontaktech jsou malinkými písmenky napsáno 1,2,3 a tedy černý drátek vede k číslu 1 a červený k číslu 2 zapojil na nový a vuala ono to svítí, auto se samo nezamyká a kontrolka kontroluje otevřené páté dveře. Musel jsem zkrátit ten ovládací plíšek a provrtat větší dírku ve spínači. Zatím to funguje, tak ťuk ťuk ať se to zase nepo...
Omlouvám se za kvalitu fota, blbec jsem to zaostřil na pozadí a v mobilu se to zdálo OK, ale k přečtení to je.

IMG_1311.JPG
 
Back
Top