• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Super, hlavně že je opraveno ;)
Určitě nebudeš poslední kdo bude mít tento problém, jelikož u GH liftbacku je toto celkem častá závada.
Díky kluci za návody a fotky.
 
@fouscz SUPER, že se ti zadařilo takhle rychle vyřešit trabl. Přebastlit mikrospínač je trochu bojovka, ale dá se :)
 
Zdar, co máte v parkovačkách?
Koukal jsem a žárovka je tam docela na ráně, tak bych chtěl nějaké co nejpodobnější klasické žárovce.
 
Zdar, co máte v parkovačkách?
Koukal jsem a žárovka je tam docela na ráně, tak bych chtěl nějaké co nejpodobnější klasické žárovce.
Čus, já mám ledky takový ty jak jsou dvě na každý straně. Zatím si nikdo nestěžoval a svítí to hezky.
 
To právě moc nechci. Jsou tam viditelný a při náhodné kontrole to je jasný.
Budu muset oblezt auta na srazu jak to vypadá.
 
No ono je úplně jedno jestli je LED viditelná nebo ne. Hlavní je do důsledku homologace a tu prostě nemá ani krytá led, takže je to jedno.
Dívám se, že ani například extrémně drahé kryté LED od Osramu prostě homologaci nemají ;) http://www.ebay.com/itm/Osram-LED-B...02B-/231349085401?hash=item35dd7ae4d9&vxp=mtr

Jinak problém s LEDkami v parkovačkách za X let absolutně žádný, pokud se to nepřežene do extrému s barvou nebo svítivostí. Dle vyhlášky není určena přesná teplota bílé barvy. Do důsledku, jak jsem již psal, kdykoli tě může někdo dostat na tom, že na LED není homologace. Ale přístup je tam víme jaký.. ;)

Já použil do parkovaček cca před 3lety LED viz. příloha a spokojenost.
Kdo chce něco svítivějšího tak doporučuji vždy tyhle s chlazením: http://www.ebay.com/itm/2XWhite-4-S...-Light-Bulb-/231634243138?hash=item35ee7a0e42

Pokud budeš chtít něco krytého, tak typů a možností je strašlivé množství, stačí si jen vybrat. Ale určitě ti nezaručím, že vydrží dlouho. Budeš takovým testovacím pilotem a my určitě budeme rádi za každé nové info :)
 

Přílohy

  • 110307040131 (3).JPG
    110307040131 (3).JPG
    78,7 KB · Zobrazení: 44
JPS: Ahoj já mám objednané tyto: http://www.dx.com/cs/p/mz-t10-5w-42...-clearance-lamp-2-pcs-12v-319503#.VgA90fntmkp
ještě tedy nepřišly a jsem na ně zvědav jestli se mi je tam podaří vůbec dostat. Dnes jel za mnou Škoda Rapid a říkám si blbec svítí parkovačkama, ale pak jsem zjistil, že vlastně to nejsou parkovačky, ale denní svícení, tak si tak říkám jestli až tam prdnu ty LED-ky, tak jestli nebudu svítit těma parkovačkama. Stejně každý auto to má vyřešeno jinak a to by člověk musel být hodně pozorný aby si všiml, že to je denní svícení nebo parkovačky. Ze zadu to poznat ale půjde, protože pokud se nepletu, tak když je denní svícení, tak nemá svítit zadek, ale to už je do jiného tématu. ;)

Jinak když jsme to již nakousli. Zastavili vás někdy kvůli LED-kám? Nebo případně při nehodě jestli na to někdo chtěl hrát?
 
@fouscz super, to nám hned dáš echo, jak dlouho vydrží svítit. Vlezou se určitě. Otázkou u hodně svítivých LED je výdrž. I když mají hodně svítivé LED chladič, tak to u některých typů nestačí ;)
Ohledně denního svícení a parkovaček si nejsem jistý jestli jsme to už neřešili v tématu o DRL, ale za mě je to rozhodně prasárna a parkovačky ať jsou sebe silnější, tak denní svícení nikdy nenahradí. To, že jsou na trhu volně dostupná DRL s homologací, která taktéž skoro nesvítí, je věc druhá..
Jinak píšeš naprosto správně. Legislativně (ač je to pěkná volovina) je nakázáno, že u denního svícení nesmí svítit koncové svítilny.

A ohledně LED jsem měl zápis před více než 6ti lety na STK za nevhodné osvětlení (v té době ještě) SPZ. Od té doby došlo k velkému rozmachu LED technologií a vše dále v pořádku. Jak STK, tak kontroly PČR a žádný problém. A stejně tak můžu předat zkušenosti od nespočetně moc majitelů vozidel, kterým jsem LED instaloval, že taktéž vše bez problému ;)
 
/952007cb-led-zarovka-12v-t10-bila-10led/5630smd-s-cockou/

vypadají hezky a svítí hezky, bohužel moc dlouho nevydrží :-( už mám třetí sadu v parkovačkách, většinou začne blikat nebo přestane svítit po cca. š měsících
 
Jasnačka, já jen tak i do budoucna pro ostatní, protože tyto dotazy se stále množí ;)
 
Na obrázku jsou to přesně ony ;) Akorát je takovej problém, že jsme je s mazďákama ze všech možných odkazů vykoupili :) Už jsou všude jen T10 nebo 25W.
Teď čekám na větší várku, tak doufám že co nejdříve přijde to co má a budu je mít k dispozici.

Obecně nedávám LED do parkovaček k obyč halogenovým žárovkám vůbec. Je to hodně neestetické a nelíbí se mi to.
4000K je parádní k origo xenonům (cca 4300K) ;)
Přesně tak, každému se líbí a preferuje něco jiného o tom žádná. Ještě se zkusím podíval a kdybych něco nového našel, tak se podělím.

Ale pokud se jedná o zpátečky, tak je fakt, že jsem ještě neviděl na žádném vozu, že by měl osazené origo LED z výroby s teplou bílou barvou. Např. Passat a Lexus mají stejnou barvu v přímém porovnání s těmito mými osazenými v Mazdě.

Přidám se k debatě se svojí troškou :)

Rozhodl jsem se trochu za-experimentovat a objednal jsem tyhle kousky z dx.com :

http://www.dx.com/p/mz-t20-80w-4000...w-constant-current-12-24v-380991#.Vp_uVCrhCUk
Do mlhovky/zpátečky a oranžových blinkrů

http://www.dx.com/p/mz-t20-80w-16-x...w-constant-current-12-24v-403381#.Vp_uyCrhCUk
Do čirých blinkrů

A protože mám HYPER BLUE halogeny a mě osobně se to docela líbí (nic proti jiným názorům ;)) tak tyhle
http://www.dx.com/p/t10-1-2w-6-smd-...lamp-7000k-60lm-2-pcs-12v-397258#.Vp_vCCrhCUk
do parkovaček.

No a taky konečně osadím i přední mlhovky :) Konkrétně těmahle krasavicema:
http://www.dx.com/p/marsing-h11-80w...head-lights-silver-12-24v-386371#.Vp_vJyrhCUk

Včera mi to přišlo, vypadá to i celkem kvalitně (v rámci číny :D). Na mojí mazdičce už se usilovně pracuje, tak až bude opravená, tak hned vyzkouším.
Případně to můžu vzít na sraz a můžeme to zkusit do něčího auta, jak to vypadá ve srovnání s jinými.

Co ty na to Robine? Nepřeháním to už? Asi jo, viď? :D
 
@Alamaster Přesunul jsem to do sekce GH ;)

Ad 80W: Jo do zpátečky je to to nejlepší co může být. Potvrdí určitě i @pjetro , který nevěřil, otestoval mnoho modelů LED a nakonec tam tyhle 80W stejně má :)
Popravdě velký rozdíl oproti původním 30W nečekej. Svítí to maximálně o cca 20% více, jinak zbytek je spíše spotřebováno jako odpadní teplo. A hlavně druhá strana bude stejně "mrtvá".
Do mlhovky bych ji nedával, protože bych se bál, že když pojedeš déle se zapnutou mlhovkou, tak se utaví. Zpátečkou přeci jenom nesvítíš tak dlouho aby došlo k nějakému poškození. Plus ještě u některých LED není v provozu indikace zapnuté zadní mlhovky.
Do blinkrů bych asi zůstal u toho co tam má @Vitus, jelikož to svítí parádně, všechno už je spočítáno a otestováno: Předělání blinkrů do LED technologie

Ad mlhovky: Na machrovinu určitě super, ale moc nepředpokládej, že si s tím posvítíš. Schválně jsem zvědav na nějaké foto, popřípadě na shledání na srazu :)

Ad parkovačky: Vypadají dobře, určitě se budeme těšit na report, jak dlouho vydrží. Za mě bych řekl, že 7000K už je moc do modra a právě v porovnání s HyperBlue halogenům, ten barevný tón nebude sjednocený.

Určitě nepřeháníš, LEDek není nikdy dost :D Ale je potřeba myslet na zachování funkčnosti ;)

Tak se budeme určitě těšit na report a tvoje postřehy :)
Mazdar
 
@Alamaster Přesunul jsem to do sekce GH ;)

Ad 80W: Jo do zpátečky je to to nejlepší co může být. Potvrdí určitě i @pjetro , který nevěřil, otestoval mnoho modelů LED a nakonec tam tyhle 80W stejně má :)
Popravdě velký rozdíl oproti původním 30W nečekej. Svítí to maximálně o cca 20% více, jinak zbytek je spíše spotřebováno jako odpadní teplo. A hlavně druhá strana bude stejně "mrtvá".
Do mlhovky bych ji nedával, protože bych se bál, že když pojedeš déle se zapnutou mlhovkou, tak se utaví. Zpátečkou přeci jenom nesvítíš tak dlouho aby došlo k nějakému poškození. Plus ještě u některých LED není v provozu indikace zapnuté zadní mlhovky.
Do blinkrů bych asi zůstal u toho co tam má @Vitus, jelikož to svítí parádně, všechno už je spočítáno a otestováno: Předělání blinkrů do LED technologie

Ad mlhovky: Na machrovinu určitě super, ale moc nepředpokládej, že si s tím posvítíš. Schválně jsem zvědav na nějaké foto, popřípadě na shledání na srazu :)

Ad parkovačky: Vypadají dobře, určitě se budeme těšit na report, jak dlouho vydrží. Za mě bych řekl, že 7000K už je moc do modra a právě v porovnání s HyperBlue halogenům, ten barevný tón nebude sjednocený.

Určitě nepřeháníš, LEDek není nikdy dost :D Ale je potřeba myslet na zachování funkčnosti ;)

Tak se budeme určitě těšit na report a tvoje postřehy :)
Mazdar

Hm, myslíš, že se to v tý mlhovce fakt může utavit? LEDky by neměly tolik topit, ne?
Ty parkovačky uvidíme, oni si na to taky číňani píšou co chtějí a výsledná barva může bejt úplně jiná, takže uvidíme....

Co se týče předních mlhovek, nepočítám s tím, že bych si s tím svítil ;) Ale až budem fotit někdy večer na srazu, tak si je rozvítím :D
 
No právě že 16 ledek o teoretickém výkonu 80W už topí dost :) Potom klidně zkus mlhovku mít rozsvícenou třeba 10min v kuse jenom tak venku. A pak si představ ještě kdyby byla v uzavřeném prostoru, plus že by svítila třeba 30min a víc.

Jasná věc, ostatní se uvidí, jak to tam osadíš ;) A jsem rád, že od předních mlhovek nečekáš zázraky :D Každopádně na srazy super věc :)
 
vypadají hezky a svítí hezky, bohužel moc dlouho nevydrží :( už mám třetí sadu v parkovačkách, většinou začne blikat nebo přestane svítit po cca. š měsících

a třetí sada ze Stualarmu během dvou roků jde do kopru, čelní SMD na pravé už nesvítí a na levé bliká jak o život ... budu muset požádat @Natural o jeho zásobičky nebo objednat jiné .....
 
Back
Top