• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vypnutí TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

U CX-7 se to musí vypnout překódováním jednotky IC.
Co myslíš přesně překódováním? Jen nastavení parametru? V MX-5 NC tam mám vypnutí sledování pásu apod. blbosti, ale TPMS prostě ne.
Nebo vyloženě si upravoval binárku?

Ve forscanu pro instrument cluster mám
passenger seatbelt warning
driver seatbelt warning
burrer při překročení 120kmph
alarm pro prht

nic jiného

V Mazda IDS vidím jen samé fordy a nemám teď j2345 kabel abych to zkusil propojit
 
Poslední úprava:
Teď sem se na to koukal že v tom to asi půjde :)), ale mega otázka jak


Pochybuju že mě pomuze z hex dát ASCII, to bude furt nečitelný
IMG_20230710_124016_742.jpg

Pro skyactive jsem teda našel data k tomu, ale pro NC nic
 
Poslední úprava moderátorem:
https://www6.b2b.mazda.co.jp/AsBuilt/AsBuiltDataListPage.aspx tohle je dobrý, že se alespoň dá ověřit případně vrátit k tomu co tam bylo nastavený z výroby a hlavně se podívat co tam má uložený auto bez TPMS jen podle vinu auta

hex to ascii určitě pomůže, je tam vidět, že posledních 40 znaků je uložený vin

podle mě to bude ten konec 720-01-10 0054 bude něco jiného, ale vypadá to, že je to nějaký binární součet spíš než přímo hodnota

Ajo už jsem to pochopil, je to binární součet 8 různých bool nastavení (tj. 5x8 nastavení) checksum je konverze do dec a poslední dvě čísla součtu všech nastavení pro daný registr

TPMS, vypne, v mém případě změna 2380A2060074 na 2280A2060073


Taky si nemyslím, že tohle servis zvládne.
 
Poslední úprava:
Back
Top