• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Výroba plastových dílů na 3D tiskárně

Jára

výkonný člen KLANu
136
V autech Mazda je spousta plastových dílů, které praskají a dá se je jen velmi obtížně sehnat. Napadlo někoho to tisknout na 3D tiskárně?

Našel jsem dost odkazů, kde se dají některé modely dílů vytisknout na 3D tiskárně. Podívejte se na odkazy, vybral jsem pár věcí pro Mazdu:
 
3D tisk je skvělý, ale zrovna nejrozšířenější FDM do auta moc použitelný není. Resp. to zachraňuje volba materiálu ABS, ale to zase není úplně jednoduché na tisk. SLS je mnohem použitelnější, ale tam je zase úplně jinde cena.
Sám jsem tiskl mezikus z PET-G na samo domo držák telefonu do GH umístěný před řadičku do koše a budu doufat, že zrovna v tomto místě se v létě na slunci nerozteče. Na motorce mám držák na ukazatel rychlosti, ten vydržel jednu krátkou sezonu bez úhony.

IMG_6412.jpg IMG_6375.jpg screen.png IMG_3318.JPG
 
Já jsem s tiskem ABS neměl problém, sice tohle není do auta:
https://www.printables.com/cs/model/374668-oprava-uchyceni-hadice-ke-sprse
ale ukazuje to, že mi tiskárna ABS tiskne v pohodě. Nakonec stejně skončím tak, že tiskárnu musím provozovat v boxu a pak je ABS v pohodě.
Štvou mě takový nesmysle jako úchyt plastové mřížky chladiče. Ono to praská a nový stojí to 400Kč.

Před 10 lety jsem viděl SLS tiskárnu, kterou si koupila firma Hacker. Celá místnost byla zadělaná od prášku. To je strašný svinstvo. Výtisk se musí prosít z ohromné kostky. Ty výtisky jsou pevný, ale to si domů nikdo nepořídí. Když jsem s nima kdysi spolupracoval tak by se při tisku nějaké zakázky dala nějaká blbůstka někam do "prázdného prostoru" přicpat.
 
Já ti to klidně vytisknu, ale kde se uvidíme pro fyzické předání?
Teď potřebuji vyrobit plexi box kolem tiskárny. Pak to bude tisknout lépe.
Jinak bych dal tiskárnu do papírové krabice a tam cvakám zadkem drát, protože se bojím požáru.
 
Česká pošta zase zdražila a u drobných věcí dělá největší cenu doprava. Já jezdím do práce na trase C na Kačerov a pak do Novodvorské. Večer zase zpět.

Když jsem tiskárnu koupil, tak mě to dost vypeklo: https://forum.prusa3d.com/forum/ori...tiskne-asi-mam-doma-zimu/paged/2/#post-633661 počtěte si.
Nikdo mě nevaroval co způsobí nízká okolní teplota a podpora mě "vodila za nos" že mám tiskárnu špatně zkalibrovanou.
Teď spíše potřebuji testovací tisky a nemám co a tisknout kraviny se mi nechce. 1kg filamentu stojí 360Kč ~ 600Kč, když si vymyslíš velkou blbost, tak bych ti naúčtoval filament. Zrovna vyrábím nějaký box na tiskárnu pak to bude tisknout lépe.
 
Ahoj, nevymodeloval někdo tu objímku žárovičky na podsvícení klimatizace u Mazda 5?
Koupil jsem auto a dvě mi chybí.
Já je i koupil, ale jsou maličko menší a nedrží tam, prostě se během dne až dvou vyklepou - viz. obrázek.
Aktuálně je mám zajištěné tavnou pistolí.

20230222_183004.jpg
 
Já ti to rád vytisknu, ale to modelování je strašnej opruz. V tom se dají propálithodiny.
Nainstaluj si třeba FreeCAD a namodeluj si to.
Aty výstupky se mohou dostat pod velikost trysky 0,45mm nebo 0,25mm a pak budou nevytisknutelné.
 
Já ti to rád vytisknu, ale to modelování je strašnej opruz. V tom se dají propálithodiny.
Nainstaluj si třeba FreeCAD a namodeluj si to.
Aty výstupky se mohou dostat pod velikost trysky 0,45mm nebo 0,25mm a pak budou nevytisknutelné.
Mě jde právě o to modelování, vytisknu si to sám :)
 
Back
Top