• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Vzpěry přední kapoty

Pokud by se někdo rozhodl ke koupi vzpěr z USA a má účet PAY PAL,tak bych se přifařil,samozřejmě za nějakou provizi.
 
Už jsme ve spojení, že to protáhnu i přes celnici v Práglu rovnou :cool:
 
Tak vzpěry namontovány,jsou to ty z Thespeedline,pasují úžasně,vrchní úchyt je upevněn na pantu kapoty(šroub se použije původní) a druhý na šroubu blatníku.(ten se dává nový,delší)Je opravdu řádně nastudovat návod,jsou tam vějířovité podložky ,dávají se na vrchní úchyt ale mezi pant a nový držák,nikoliv pod hlavu šroubu,tam patří široké podložky.Pokud se to udělá jinak,tak se vrchní držák pootočí kolem šroubu (není tam žádná aretace) a vzpěra vypadne(stalo se mi to).Určitě mohli vyrobit horní držák na oba dva šrouby kapoty a byl by klid.Možná bude dobré před montáží použít nějaký polyuretanový tmel na zafixování.U dolního držáku to nehrozí,ten je aretován prolisem blatníku.Jinak vzpěra je natlakována jak má,nehrozí vystřelení kapoty a v dolní úvrati se zavírá i otevírá kapota perfektně.Kapota při použití vzpěr jde asi o 5 cm výš.Je to práce na 20 min a hodnocení 1-.
 
Tak vzpěry namontovány,jsou to ty z Thespeedline,pasují úžasně,vrchní úchyt je upevněn na pantu kapoty(šroub se použije původní) a druhý na šroubu blatníku.(ten se dává nový,delší)Je opravdu řádně nastudovat návod,jsou tam vějířovité podložky ,dávají se na vrchní úchyt ale mezi pant a nový držák,nikoliv pod hlavu šroubu,tam patří široké podložky.Pokud se to udělá jinak,tak se vrchní držák pootočí kolem šroubu (není tam žádná aretace) a vzpěra vypadne(stalo se mi to).Určitě mohli vyrobit horní držák na oba dva šrouby kapoty a byl by klid.Možná bude dobré před montáží použít nějaký polyuretanový tmel na zafixování.U dolního držáku to nehrozí,ten je aretován prolisem blatníku.Jinak vzpěra je natlakována jak má,nehrozí vystřelení kapoty a v dolní úvrati se zavírá i otevírá kapota perfektně.Kapota při použití vzpěr jde asi o 5 cm výš.Je to práce na 20 min a hodnocení 1-.

Stále funkční? :D
 
Ano,to moje GH užívá má ségra,nedávno jsem na ni dělal servis,vzpěry se chovají jako zezačátku.
 
Tak vzpěry namontovány,jsou to ty z Thespeedline,pasují úžasně,vrchní úchyt je upevněn na pantu kapoty(šroub se použije původní) a druhý na šroubu blatníku.(ten se dává nový,delší)Je opravdu řádně nastudovat návod,jsou tam vějířovité podložky ,dávají se na vrchní úchyt ale mezi pant a nový držák,nikoliv pod hlavu šroubu,tam patří široké podložky.Pokud se to udělá jinak,tak se vrchní držák pootočí kolem šroubu (není tam žádná aretace) a vzpěra vypadne(stalo se mi to).Určitě mohli vyrobit horní držák na oba dva šrouby kapoty a byl by klid.Možná bude dobré před montáží použít nějaký polyuretanový tmel na zafixování.U dolního držáku to nehrozí,ten je aretován prolisem blatníku.Jinak vzpěra je natlakována jak má,nehrozí vystřelení kapoty a v dolní úvrati se zavírá i otevírá kapota perfektně.Kapota při použití vzpěr jde asi o 5 cm výš.Je to práce na 20 min a hodnocení 1-.

Otevřu toto téma ještě. Dokázal bys sehnat fotky, jak máš namontovanou tu vzpěru?
 
Objednal som si z ali, tu odporúčaný model, ale Číňan zhrabol peniaze a nič mi neprišlo ani po 4 mesiacoch. Na moje dotazovanie o doručení odpovedal 10x rovnako: aby som čakal. Takže toľko moja skúsenosť s Číňanmi a rád by som dostal tip na nejaký overený model z "miestnych" obchodov (napr. Monroe?).

Len tak narýchlo som našiel niečo takéto, ale príde mi to nejaké lacné:
 
Back
Top