• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Xenony, výbojky

Kdo chce xeny víc do modra, tak musí šáhnout spíš po Phillipsech. Osramy maj teplejší odstín.
 
jj, kdybych to rozlepoval, tak urcite bych tu vymenu zkusil :). Vozim to furt ssebou v kufru jak moula.
No zkusil sem neco vyfotit, muj starickej mobil ale uz toho moc nepobere. Jako ropzhodne to sviti daleko lip nez predtim, zvlast s dakovejma jedu paradne :)

Zleva:
xenony,
xenony + dalkovy,
obrys LED + xenony,
jen obrys LED

3343-e50c2abff606b082e0bb5ca57a2eae23.jpg3342-58d79a05a746afa5aaf733f7bd3a6fdb.jpg3341-184b871e681417c508d3e0ae4b4c709f.jpg3340-9e3795027320707cc2e75853eb9b280f.jpg

PS: neumim sem dat obrazek z galerie. Bud je to velky nebo maly :)
 
Tak mám zas a opět problém s xenonem :( Rozsvítim světla a xenon bez problémů naskočí...hned po tom ale začne problikávat a zhasne...:( Myslíte, že je to špatným trafem? Výbojka je cca půl roku stara a startér je meneny cca před měsícem...Říkám si, že auto s xenonama asi nebyl ten nejlepší nápad...
 
No to je pech.. Každopádně nápad to byl dobrej, páč s halogenama bys neviděl nic ať svítí nebo ne :D
Já bych zkusil brnknout a domluvit se na nějakou reklamaci (uvedení do funkčního stavu) tam, kde ti světla nedávno renovovali ;)
 
Mě to dělalo, když jsem měl ve světlě vlhkost. Po odstranění vody a přetěsnění světla to chvilku haprovalo a pak se to vyléčilo samo a svítí to jako předtím.
 
Já jsem se trochu praštil přes kapsu a koupil tyto:

66240XNB-DUO Xenonové výbojky D2S OSRAM XENARC®NIGHTBREAKER UNLIMITED 1bal 3320,- Kč

A spokojenost veliká, rozdíl byl obrovský, podobný pocit, jako když jsem si poprvé v životě nasadil brýle a zjistil, že vidím věci, které jsem nikdy předtím neviděl... :D
 
Rozjíždím téma náklapění xenonů. Furt na mě ostatní auta blikaj, tak vždycky vyběhnu ven a koukám, jestli mi někde něco nevisí a nakonec jsem zjistil, že se mi na pravým světle nenáklání xenon. Z dobrých rad od @Deri na mazdaclubu jsem zkusil poštelovat tím šroubkem vzadu, ale ani se nehne. Nenapadá vás, co bych ještě mohl neinvazivního zkusit, než výměnu motorku? Ještě dodám, že levý světlo se šteluje při zapínání samo pěkně a reaguje i na zatížení zadku.
 
Co si pamatuju, tak ty to máš takové veselé s předními světly že? (husky :) )
Já jsem jednou koupil světlo (respektive po bouračce mi ho tam dali) a také nešlo naklápět ani manuálně imbusem. Potom jsem si všiml, že bylo světlo už lepené.
Když jsem si potom přeskládával světla na xenony, tak bylo vidět že ve světle se někdo vrtal a nevynechal ani vnitřní mechanismus. Jestli to nebude i tvůj případ.
Kdyby byl vadný motorek, tak světlo nenaklápí (což odpovídá), ale manuálně by šlo normálně nastavit.
 
Jo, právě že to dělá to husky světlo :), nechtěl jsem to hned svádět na servis, co mi ho tam dal, ale taky mám takový podezření. Zkusím to zítra ve dvou vykoumat, zda aspoň vrčí... Ten senzor náklonu není pro každou stranu zvlášť, že?
 
Nn, čidlo je jen na jedné straně auta (tušim na straně řidiče) vepředu a vzadu, takže musí fungovat pro obě lampy zárověň.
Kamarád měl na koncernu taky pdobnej problém, že mu nešlo manuálně upravovat naklápění a měl "vometený" plastový soukolí v lampě, který to štelovalo, nebo v jinejch bylo urvaný to soukolí z paraboly, takže to točilo, ale ničim nehlo...
 
Takze mam novej mobil a muzu konecne vyfotit ty svetla. Kdyby nekoho zajmala barva a sviceni, tak tohle je zleva:
Jeste bych doplnil, ze svetla nemam moc cisty, ale +- by to mohlo souhlasit :)

1) obrysovy LED - ty svitej super: http://www.ebay.com/itm/170673986146?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
2) mlhovky LED - asi by svitili dobre, ale co sem pochopil, tak je tam nejaka prepazka a koupil sem si moc dlouhy, takze ta cocka na to neni vubec stavena - http://www.ebay.com/itm/2x-Cool-Whi...24V-/201411932382?hash=item2ee51630de&vxp=mtr
3) osram nightbraker unlimited - to sou ty teoreticky nejlepsi co dou, ovsem barva je na muj vkus hodne zluta

IMG_20151128_191053.jpg

Plus teda jeste ty mlhovky jak sou moc velky, tak svitej jen uzce dopredu, coz je videt zde:
IMG_20151128_191124.jpg
 
Nemáte někdo zkušenosti s kalibrací xenonů přes diagnostiku po výměně celého světlometu za nový? Ve workshop manualu o tom nic není (nebo jsem to nenašel)...
 
@Deri Supr, díky, příště zkusím hledat víc :) myslíš, že se mi to podaří nastavit přes FoCom?
 
Včera jsem náhodou zjistil, že mi nesvítí pravý xenon, ale když jsem vypnul a zapnul světla, tak se rozsvítil. Jak zjistit, co je špatně? Samozřejmě, můžu koupit novou výbojku za tisícovku a vyzkoušet, abych pak zjistil, že to bylo něčím jiným a litr v prdeli :(
 
No ja tak jezdím uz 3 roky,někdy to naskočí hned,jindy musím rozinat,zhasinat světla třeba i 5minut než naskočí pravé světlo.Jedinou radu co sem dostal bylo,koupit nový světlo,nikdo nebyl schopný říct jestli je v prdeli trafo,nebo starter xenonu.Vybojku sem měnil,celkem tři kusy,nový i starý a světlo dal blbne.Pokud máš dost peněz,nech světlo vyměnit,pokud je ti líto 5ti tácu jako me,zvykni si a blikej,jako na diskotéce :)
 
Když se to bude zhoršovat, zkus splašit nový světlo na vrakáčí třeba od Moriarty, myslím že se do 2 tis vejdeš, ale on tuším bere z UK, čili by mohl být problém...
 
Když se to bude zhoršovat, zkus splašit nový světlo na vrakáčí třeba od Moriarty, myslím že se do 2 tis vejdeš, ale on tuším bere z UK, čili by mohl být problém...
Tak stačil by snad jen modul řídící jednotky se startérem. UK světla mají jen naopak clonky v projektorech.
 
Back
Top