• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Xenony, výbojky

Jasny, s tim souhlasim. Rozhodne tu nerikam a neradim, ze svitit u M6 mlhou je vporadku. Jen jde o to, ze velky svetla muzes nechat spat a budes palit akorad H3ky... ktery koupis za suchy z nosu az umrou. Jinak u FL verze je supr ten kit DLR v tom ramecku. U pred FL to nejde... Najezdim jsem s Majdou pres 150tisic kilometru a nemel jsem problem s tim, ze by se fi... policajtum nelibilo moje sviceni. To nikdo imho neresi. Do dusletku jsme propadajici. Ale ve finale,... kdyz vidis co za zkurvence lidi vydavaji za denni sviceni. To jako... :D
 
Zítra máme scuka s @orik007 , tak vše ujasním ;)

Jinak je mi někdy blivno z toho, co se dá potkat na silnici za "homologovaná světla". Nicméně tuhle diskuzi bych nechal xenonům a o DRL pokračoval popřípadě ZDE nebo ZDE :)
 
Tak je to doma :). Cela sada pro predni svetla, tzn xenony, dalkovy, mlhovky (denni) a obrysovy. Neco mam i vickrat, ale za tu cenu par dolacu, no nekup to :)
 

Přílohy

  • IMG_9074.JPG
    IMG_9074.JPG
    676,5 KB · Zobrazení: 74
Ahoj, potřeboval bych radu , protože už jsem vážně bezradný...

Už asi rok řeším zhasínání levého předního světla, zkoušel jsem dát 3 různé druhy výbojek, vyměnit ballast + včera jsem dal nový startér přímo ve světle ale situace pořád stejná.. Za jízdy se světlo jakoby zatetelí, problikne a zhasne...

Diagnostika ukazuje
Light - LHID (Left side lamp control) - MT/AT - OBD - Erase fault c...
 
Právě že vůbec.. po rozlepení uvnitř hezky čisté bez známky vody, navíc jsem to i včera přetěsňoval..
 
Člen @iggy mi na sraze říkal, že se mu podařilo odstranit problém s xenonem. Třeba napíše něco blíže a pomůže to ;)
 
Už jsem z toho vážně zoufalej .. pomalu si pohrávám s myšlenkou, že si to předělám na halogeny.. Aneb když jedeš večer zhasne ti světlo , ty vidíš prd.. musíš rozsvítit zhasnout (při takhle rychlém vyp/zap si kuíš ballasty) tak tě to štve .. Kor když padla investice 1500Kč výbojky, 1500Kč ballast, 1000 startér a nic :)
 
Nedostal se bordel/oxidace do zemnícího bodu pod airboxem? Mě díky tomu vypovídaly službu blinkry a když se s tim blbě hlo, tak i lampy... Ale když mi tam zateklo, tak to šlapalo, takže to nemusí bejt řešení...
 
No můžu ten airbox vyndat a zkusit to je to nejmenší.. o víkendu vyzkouším , ale beztak si myslím že to bude ještě něco jiného :/
 
Tak tuším že problém je asi opět v ballastu.. dnes ráno jsem jel, světlo jakoby začne "tetelit, šmykotat jakoby" a po chvilce tetelní zhasne :) :) Zajedu asi do Mazdy, nebo nemáte někoho známého v Mazdě Tábor / ČB? Díky
 
Známeho nemám, ale do Mazdy Tábor jezdim když je to něco, s čim si nedokážu poradit, nebo nedokážu sehnat, ceny parádní a přístup taky
 
V Mazda Wágnerová Tábor ti určitě pomůžou, taky nemůžu říct, že by to byli mí známí, ale mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti.
 
Oki, ještě si pamatuji kde jsou a snad budou levnější než ty vydřiduši v ČB :) Zkusím ještě vyndat airbox jestli náhodou něco neuvidím ale tuším že už jsem i to zkoušel.. zajedu tam a podám info :) Díky
 
Airbox venku , očištěn a přesvorkován ground ke světlu a hurá.. konečně to svítí jak má... už jsem ani nedoufal, každopádně pořád když jedu koukám jestli to ještě svítí, ten strach mi asi zůstane do konce života :) :) Díky všem za rady :)
 
Tak jsem se rozsoupl a osadil sem OSRAM XENARC D2S Night Breaker UNLIMITED 66240XNB 35W P32d, tzn teoreticky to nejlepsi co de.
Ale teda bohuzel zklamani, sice sem si nechal prelestit plexiskla, ale obavam se, ze ty parabolky jsou dost spinavy.

Nemam vubec bily svetlo jak sem cekal, ale klasika zluty. Zatimco obrysovy ledky jsou bily a svitej super, tak vedle toho je todle uplne zluty. Asi bych potreboval nejakou radu co s tim :)
 
Ty si nečistil čočky a odrazové plochy že? A předpokládám, že si světla vůbec nerozlepoval a nové plexi co se ti válí doma si neosadil..
Co si dobře pamatuju tak si měl světla úplně KO, takže jediné co ti poradím je to o čem jsme se bavili na srazu. Rozlepit, dát ta nová plexi co máš doma, vyčistit čočky a odrazové plochy. A potom uvidíš toho světla ;)
 
Ahoj
Jn, nechal sem si to jen rozlestit, takovej krok 1) (abych nebyl hned zezacatku tak extremni)
Pruhledny je to ted v poho, ty svetla co mam doma tam nesedej.

No nicmene ted to vazne musim dat nekomu na rozdelani a vycisteni. Vidim, ze rozlesteni pomohlo jen castecne.
 
Ono jde taky o to, že pokud už jsou plexi ve stavu v jakém byly, tak rozleštění je jen taková záplata. Za nějakou dobu budou ve stavu daleko horším. Píšeme to s @Davep třeba zde: Xenony, výbojky

Plexiskla jsou na všech typech 6GG/GY stejná. Řešili jsme to i teď na srazu a došli jsme jednoznačně ke stejnému závěru ;) Já sám jsem skládal předfaceliftová, pofaceliftová, levostranná i pravostranná světla a vše do sebe krásně zapadalo. Fakt vem světla klidně na sraz a uvidíme, že tvůj mechanik ti řekl zavádějící info. Kór když světlo ani nerozlepil, pokud si správně pamatuju co jsi mi psal.

Jojo to určitě bude chtít, hlavně vyčistit odrazivé plochy..

Jo a ještě k barvě. Nightbreakery svítí zaručeně nejlépe, ale rozhodně od nich teplotu 6000K jako má LED čekat nemůžeš :)
 
Back
Top