• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Zadírání výfukových vaček motoru 2.2 Skyactiv-D (SH)

Nijak jiný servis zastoupení Mazdy mě poslalo doprdele. Varuju vsechny, v autorizaku kde to bylo dva měsíce před na prohlídce mi řekli že je to v pořádku že je to vlastně normální a řekli mi takovou cenu a zastoupení v Čechách mi řeklo že je auto po zaruce a mám si políbit. Nevíte kluci o někom kdo servisuje ve středních Čechách Praha východ a je solidní?
 
Mazda Pavlice za 65000,- dávají druhý motor.

Bohužel je to u Znojma.

Nejlepší je jak psal @shr3k a koupil bych komplet motor v Polsku a od roku 2015+, tam už jsou vahadla upravená.
 

to nevypada jako spatnej napad. Akorat premejslim kde si ho pripadne nechat namontovat...

ty jo.. tady je 2017, akorat 175 koni (my mame 150)... vypada jak novej. Nekdo to musel garazovat a nejezdit s tim moc v soli:

https://allegro.pl/oferta/mazda-3-6-cx-5-cx5-2-2-sh01-shy1-silnik-kompletny-9318786762
 
Poslední úprava moderátorem:
Čaute, chcel by som vymeniť položky pod vstrekovacmi a zároveň pozrieť aj na vačku. Otázka znie treba na to nejaké špeciálne naradie a ešte tie palivové rúrky sa musia kúpiť nové ?

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Tak dnes som dal dole veko ventilov a vahatko ventilov zlomené. Stačí vymeniť to vahatko, alebo aj tú vačku?5106829c311bf28cc51d0a614a342fd8.jpg8c237c0dc9c372d477eaa29fc561892a.jpg85879fb29816a2e5e61a5c1f2daec93b.jpg2f123a05ae87b83af6e853e24bd93000.jpg

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Ahoj!
- Jsem prvním majitelem vozu s motorem Skyactiv D 2.2 129 kW.
- Mám najeto 140k. Žádné problémy s motorem jsem dosud neřešil a nemám (nebo o nich nevím).
- Auto jsem koupil v roce 2014, ale jestli bylo vyrobené před nebo po 9/2013 (čili jestli má nitridovaná/tvrdá nebo cementovaná/měkčí vahadla) se mi nepodařilo zjistit (podíval jsem se do TP, tam nic o datu výroby není, na různých VIN checkách na netu jsem taky nepochodil).
- Dneska jsem shlídnul tohle video (odkazuju konkrétní stopáž) a moc mi to teda smysl nedává. Se stejným primárním problémem -- obroušená vačka výfukových ventilů -- mají i vozy s r.v. 2015 a 2016 -- dokonce tam ty vahadla ukazuje a tvrdí, že ta správná/nová/měkčí? jsou z jiného materiálu, než orig. z vozu z r. 2015.

Dotazy a prosby na Vás, zdejší profíky:
1. Umíte mi někdo zjistit r. výroby z VIN JMZGJ......137824 (případně pošlu celé do SZ)?
2. Umíte mi někdo okomentovat to video, konkrétně jak je možné, že ten motor z 2015 má zjevně nitridovaná vahadla?
3. Mám začít řešit nějaké preventivní kroky dřív, než se to opravu po...e? Má to ještě smysl u takhle starého auta (když tu na fóru čtu o tom, kolik to stojí)?
4. Doporučíte mi nějaký erudovaný servis v Praze a okolí (klidně svůj, pokud jste dobří ;)), který:
3.a. Umí provést kompletní diagnostiku stavu motoru, jak je popsáno zde?
4.a. Umí/má zkušenosti/rutinu ve výměně vačkového hřídele a vahadel + dalších věcí, které s tím mohou souviset?

Předem díky Vám všem ochotným, kteří se rozhodnete na moje dotazy odpovídat. Cením si toho.
 
Ahoj, pokud máš 2014 a vše ti funguje, podle toho co píšeš jsi 1. majitel a pravidelně děláš servis a s autem jezdíš rozumné km (mimochodem kolik máš najeto?) pak určitě co nejdřív nechej zkontrolovat vačku. Nebude to až tak drahý a pokud bude v háji máš šanci eliinovat výši škod, pokud bude ok, budeš mít klid, vyměněné podložky a relativně klidný spaní. Na číslo VIN se až tak nedá hledět tyhle problémy opravdu může mít kterékoli auto do roku 2018.
Servis kolem Prahy ti tady určitě z kluků někdo doporučí.
Diagnostika bohužel jak vidíš i ve videu na toto nedokáže zareagovat, jelikož jde o čistě mechanickou věc. Proto ti nikdo nebude schopen..dokud to nerozebereš s jistotou říct v jakém stavu auto je.
 
Zdravím , měl bych dotaz ohledně výfukové vačky a vahadla. Jaky je princip (důvod ) tohoto systému a jestli je vačka převážně na rolně vahadla a nebo na pevných plochách vahadla. Díky za info.
 

Podobná vlákna

Back
Top