• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika zadní světla - vlhkost

kaspik

nový člen
18
Ahoj,již delší dobu se potýkám s vlhkostí v zadním světlometu u mého GH kombi,konkrétmě v části,jenž je součástí pátých dveří.Nevíte někdo,jestli se dá světlo nějak rozdělat? Např sundat ten vrchní plast a vlhkost odstranit. Díky za tip.
 
Ahoj,již delší dobu se potýkám s vlhkostí v zadním světlometu u mého GH kombi,konkrétmě v části,jenž je součástí pátých dveří.Nevíte někdo,jestli se dá světlo nějak rozdělat? Např sundat ten vrchní plast a vlhkost odstranit. Díky za tip.

Dělalo mi to taky, lampu jsem sundal, vypláchl destilovanou vodou, protože jsem tam měl i nějaký mušky a pak jsem to nechal vyschnout v troubě na 60° ...
Potom jsem zamáznul spoj mezi plexi a tělem světla silikonem a přidal jsem těsnění mezi světlo a 5té dveře (původní už je docela vymačkaný) a od tý doby se už vůbec nemlží, ať leje, nebo praží slunce...
 
Ahoj,díky za návod,takže lampu sundám tak,ža zevnitř povolím šrouby? po sundání světla jde tedy vrchní plast sundat?
 
Jo, povolíš vevnitř 2 matky, vytáhneš 2 plastový držáčky, co jsou pod matkama a přidrzují samotné světlo a pak už jen celé světlo posuneš lehce do boku, aby se vyháklo ze dvou zobáčků. Je to jednoduchý, nic na tom není, jen k jedný matce je horší přístup..
Vrchní plast sundat nejde, alespoň co vím já..
 
Back
Top