• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zkušenosti s manuální klimatizací

Jirka61

nový člen
1
Zdravím všechny majitele Mazdy.
Po 9 letech jsem se rozhodl obměnit auto. Mám Mazdu 3 BM a opět bych koupil Mazdu 3. Jen mě překvapilo, že je v Mazdě v nižších výbavách jen manuální klima.
Jaké máte s manuální klimu v nové Mazdě 3 BP zkušenost? Mám duální klimu (stačila by jednozónová) a mám obavu, že by mi to vadilo mít manuál.
Jaké máte zkušenosti? Díky za názory.
 
Každý má nejaké iné preferencie. Niekomu manuál stačí. No u mňa je to dôvod auto nekúpiť. Ja nemám rád manuálne klími lebo stále niečo musis nastavovať.aby si nezamrzol alebo ti nebolo teplo . Pri digitálnej je to bez starosti a preto je u mňa podmienka pri kúpe auta digitálna klíma.

Odoslané z 23030RAC7Y pomocou Tapatalku
 
Já bych manuální klimu nebral. Takhle si zapnu auto klimu, nastavím stupně a nic neřeším. Ale co jsem koukal, tak v ČR je snad jediné auto ve výbavě Prime-line, které má manuální klimu. Koukal jsem teda jen na skladovky.
 
V CXce mám manuální a nemám absolutně problém. Přijde mi to úplně stejné jako v 3, jen tam chybí to číslíčko na displeji a kroky jsou možná o špetku hrubší (jasně, ve 3 je navíc ještě dvouzónová). Možná bych doporučil to vyzkoušet.
To co tady popisují kolegové mám u staré MX, kde je to buď mrazák, nebo topinkovač :) (samozřejmě přeháním).
 
Mě se třeba u automatického nastavení nelíbí ze to fouká porad těmi prostrednimi výdechu přímo na obličej.
Já si nastavují všude foukani na sklo a nohy
 
U bývalé trojky se mi polámalo tlačítko AUTO a klima fungovala jako manuální. Po těch letech zvyku na automatickou bych už manuál nechtěl. Je to otrava upravovat výkon klimy ručně aby mi nebylo horko a nebo moc chladno. Takže za mě taky rozhodně Auto klimu. Nemusí být duální, to jsme nikdy nevyužili.
 
Manuální klimatizaci mám ve služebním koroqu, a holt na ni musím šáhnout častěji než na automatickou v mazdě. Ale žádná hrůza to není.
 
Mazda 3 BP je konecne moje prvni auto s auto klimou a hodne nerad bych se vracel...
 
Zdravím všechny majitele Mazdy.
Po 9 letech jsem se rozhodl obměnit auto. Mám Mazdu 3 BM a opět bych koupil Mazdu 3. Jen mě překvapilo, že je v Mazdě v nižších výbavách jen manuální klima.
Jaké máte s manuální klimu v nové Mazdě 3 BP zkušenost? Mám duální klimu (stačila by jednozónová) a mám obavu, že by mi to vadilo mít manuál.
Jaké máte zkušenosti? Díky za názory.
Každý má iné požiadavky a preto je dôležité čo preferuješ Ty. Chceš komfort alebo si chceš meniť intenzitu a smer prúdenia vzduchu sám?
Ja rovno napíšem moje skúsenosti, ktoré vyhovujú mne. Píšem "mne" pretože každý máme iné požiadavky. Ja som mal doposiaľ iba automatickú klimatizáciu. Zo začiatku som mal zapnuté "auto" a regulácia bola automatická bez nutnosti zasahovania z mojej strany. Po čase som si začal sám nastavovať rýchlosť prúdenia vzduchu a taktiež som si postupne sám začal nastavovať preferenciu výduchov, ktoré som chcel ja. Mal som k dispozícii automatickú klimatizáciu, ale ja som si na nej i tak manuálne nastavoval rýchlosť a smer prúdenia. Takto som používal automatickú klimatizáciu roky. Teraz mám manuálnu klimatizáciu a vyhovuje mi mať manuálne nastavenie, pretože chcem mať nastavené podľa seba. Ale nie každému takto vyhovuje si nastavovať a meniť počas jazdy. Na mazde som zatiaľ klimatizáciu nemal možnosť využívať, nakoľko som používal zatiaľ iba vykurovanie, keďže počas zimných mesiacov mi bolo chladno a tak som iba používal zohrievanie interiéru v kabíne. Samozrejme teraz pri manuálnej som si dal najskorej na maximálnu teplotu a keď sa mi interiér ohrial a cítil som sa komfortnejšie, tak som musel znížiť teplotu prípadne aj rýchlosť ventilátora alebo aj zmeniť smer prúdenia. Mazdu som odskúšal a teda dokáže zohrievať ako v saune. :cool:
Dôležité je čo Ty preferuješ. Chceš jedno nastavenie a nestarať sa? Potom Ti bude určite vhodnejšia automatická klimatizácia. Pri manuálnej časom musíš upraviť rýchlosť alebo smer púdenia.
Ak si bol doposiaľ spokojný s automatickou klimatizáciou a vyhovovala Ti, tak je voľba takmer jasná. Využíval si manuálne nastavenie rýchlosti prúdenia vzduchu alebo si zmenil výduch? Ak áno ako často si zmenil prúdenie a prečo? Odpoveď vieš iba Ty sám.
Teraz si aj sám na automatickej klimatizácii môžeš sám vyskúšať manuálne nastaviť rýchlosť a smer prúdenia vzduchu. Vyskúšaj si hodinu jazdy a hneď budeš vedieť čo Ti vyhovuje.
 
Mě se třeba u automatického nastavení nelíbí ze to fouká porad těmi prostrednimi výdechu přímo na obličej.
Já si nastavují všude foukani na sklo a nohy
To nastavení automatu není ideální...opravdu to fouká nesmyslně jen do obličeje/na ruce na volantu. V Mazdě asi chtěli navodit pocit jízdy bez střechy. Určitě tomu dali i jméno...něco jako filozofie Fučimihajr😉
 
Poslední úprava:
V reálu jsem snad ještě neviděl BP s mauální klimou.. měl jsem za to, že to nikdo nekupuje... Paket PLUS (nebo jak se jmenuje dneska) je prostě základ :) Taky kvůli 18kám kolům.
 
To nastavení automatu není ideální...opravdu to fouká nesmyslně jen do obličeje/na ruce na volantu. V Mazdě asi chtěli navodit pocit jízdy bez střechy. Určitě tomu dali i jméno...něco jako filozofie Fučimihajr😉
Poradim ti - ty lamely se daji nastavit dle libosti, napriklad tak, aby ti nefoukalo ani do obliceje, ani na ruce na volantu. Pak uz do toho netreba hrabat. Manualni klimu ja osobne povazuji za pravek, az budu chtit kroutit do zblbnuti knoflikama, stanu se DJem...

Pamatuji si, kdyz jsem byl pred mnoha lety Skoda pozitivni, jak vsichni shaneli dily, aby u O1 prekopali manualni klimu na climatronic (a halogeny na xenony, a bubnovou napravu na kotoucovou, a obycejne budiky na maxidot, a dodelavaly se parkovaci senzory a kradly se a montovaly RS volanty a radicky, narazniky....a vlastne to bylo nejlepsi auto, vsechno slo dodelat :laughing:)
 
Poslední úprava:
Poradim ti - ty lamely se daji nastavit dle libosti, napriklad tak, aby ti nefoukalo ani do obliceje, ani na ruce na volantu. Pak uz do toho netreba hrabat. Manualni klimu ja osobne povazuji za pravek, az budu chtit kroutit do zblbnuti knoflikama, stanu se DJem...
Přesně, já mám třeba levé lamely nastavené doleva nahoru a pravé mám pořád zavřené. A pak mi je jedno, jestli to klima přepíná na nohy nebo na mě.
 
V reálu jsem snad ještě neviděl BP s mauální klimou.. měl jsem za to, že to nikdo nekupuje... Paket PLUS (nebo jak se jmenuje dneska) je prostě základ :) Taky kvůli 18kám kolům.
To by ses divil my máme v práci BP s X motorem a vypadá ze i style paletem ale bez couvaci kamery předních parkovacích senzorů a manuální klimu. Takže taky nevím kdo tohle mohlo takhle konfigurovat. A ze to vůbec šlo
 
Poradim ti - ty lamely se daji nastavit dle libosti, napriklad tak, aby ti nefoukalo ani do obliceje, ani na ruce na volantu. Pak uz do toho netreba hrabat. Manualni klimu ja osobne povazuji za pravek, az budu chtit kroutit do zblbnuti knoflikama, stanu se DJem.
Taky ti poradím...i ostatní lidé(obzvláště tady naMK fóru) mají palec v opozici a umí si nastavit ofuk. Jen mi přijde efektivnější a komfortnější chlazení kabiny vrchem/spodem. Ale to je neduh všech všech Japonských klimatizací. Holt jiný kraj, jiný mrav.
 
Taky ti poradím...i ostatní lidé(obzvláště tady naMK fóru) mají palec v opozici a umí si nastavit ofuk. Jen mi přijde efektivnější a komfortnější chlazení kabiny vrchem/spodem. Ale to je neduh všech všech Japonských klimatizací. Holt jiný kraj, jiný mrav.
V akomkoľvek aute som sedel a klímu si nastavil na automatiku,tak pokiaľ bolo horúco tak každé auto chladilo do priestoru a žiadne nechladilo na okno a nohy. Ešte som sa nestretol aby automatická klíma takto chladila. A po druhé z automatickej klími si viem spraviť manuálnu tým že si prepnem smer fukania hore dole,ale z manuálnej automatickú nespravím.

Odoslané z 23030RAC7Y pomocou Tapatalku
 
Back
Top