• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Zvuk motoru

riso23

nový člen
5
Zdravím, vedel by mi niekto povedať kto sa stretol s touto motorizáciou či je tento zvuk motora v poriadku? Strašne v ňom počujem nejaké buchotanie. Možno to je však tým že diesel vlastním prvý krát. Vopred ďakujem za každú pomoc

 
Takhle mi tam na první poslech nic neobvyklého nepřijde. Co je to za rok? Kolik je najezd? Klepání můžou způsobit i rozhozený vstřikovače.... Např.
 
On tenhle motor je na neutral bohužel uklepanější, než předchozí generace MZR-CD. Ale při jízdě utichne. S těma km už můžou být v horším stavu vstřikovače, ale samozřejmě taky nemusí, záleží na jak kvalitní naftu to jezdilo. Jinak bych doporučil průběžně kontrolovat hladinu oleje a přesvědčit se, že neubývá a ideálně ani nepřibývá. Jestli budete jezdit krátké trasy, přibývat časem bude (kvůli regeneraci DPF). Pak to chce častěji měnit olej.

Možná nechat udělat korekci vstřikovačů, ať se ví, v jakém jsou stavu.
 
Zdravím, vedel by mi niekto povedať kto sa stretol s touto motorizáciou či je tento zvuk motora v poriadku? Strašne v ňom počujem nejaké buchotanie. Možno to je však tým že diesel vlastním prvý krát. Vopred ďakujem za každú pomoc

Vlastní zkušenost: zvuk je naprosto identický s mojí CX5 2,2 D AWD 2012. Každých 100 km se cvakání zesilovalo a následovalo přidření motoru. Takže jedinou jistotou bude vypustit olej, sundat vanu a budete vidět jak na tom jste. U mě bylo karbonem zanesené sací sítko oleje ve vaně. Otálel jsem cca 900 km a motor šel ve 107 tkm na kompletní repasi.
 
Back
Top