• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika AFS OFF bliká

sedvo

rodinný člen KLANu
906
Pánové, nesetkal se někdo s timto problémem? Z ničeho nic mi začalo blikat AFS OFF, dle diagnostiky je tam chyba U0483. Auto přisvěcuje normálně, tak nějak nevím po čem se pídit.
 
Zkontroloval bych snímač náklonu světel na přední nápravě.
 
Mě pomohlo očistit kostření na předním náklonovým čidle... udělal jsem to teda jen napůl (málo času) al už to bylo znát - už bliká jen někdy a hlavně světla svítí...
 
Ahoj, nechcem otvárať nové téma, tak píšem sem, hľadal som už všade no nič nepomohlo, mám podobný problém Afs bliká, senzory skontrolované, vyčistené komplet aj kostry, raidy volantom taktiež odskúšané. Svetlá prisvecujú, no príde mi že xenony svietia strašne do zeme, vidím úplne prd... Chyba taktiež U0483, mám vyskúšať hrubý reset ?? Je to docela nepríjemné (Gh 2008 2.5 gt) ďakujem za každú radu ^^
 
Ahoj, nechcem otvárať nové téma, tak píšem sem, hľadal som už všade no nič nepomohlo, mám podobný problém Afs bliká, senzory skontrolované, vyčistené komplet aj kostry, raidy volantom taktiež odskúšané. Svetlá prisvecujú, no príde mi že xenony svietia strašne do zeme, vidím úplne prd... Chyba taktiež U0483, mám vyskúšať hrubý reset ? Je to docela nepríjemné (Gh 2008 2.5 gt) ďakujem za každú radu ^^

Ahoj,většinou je problém v polohovym senzoru co je přichycenej na nápravách
Koukni sem https://automx.co.za/manuals/Mazda/Mazda 6 J61S/Mazda6 J61S.pdf
na stránku 303-305
 
Ahoj, nové postrehy, AFS bliká už len zriedka (stále nepríjemný pocit) väčšinou sa pri jazde vypne, no xenony sa nie vždy nastavia do polohy a sú ,,spadnuté,, až pri prvom, druhom zastavení sa nastavia a krásne svietia... Nejaké nápady borci ? ^^
 
Pekný večer prajem, som tu zas :) a už totálne bezradný, už neviem kde ďalej hľadať, začnem pekne po poriadku. Ako už vieme bliká mi kontrolka AFS, svetlomety sú spadnuté, viditeľnosť 1 meter pred auto, diagnostika hlási chybu U483, ale to už vieme... Riešil som to nasledovne 1. kalibrácia volantom full raid vpravo/vľavo (žiadna zmena) 2. polohový senzor na pravom prednom kole--> nepoškodený, rozobral som ho, zbavil hrdze, premazal a namontoval nas5 (žiadna zmena) 3. Výmena poistiek, dohnalo ma to až k hrubému resetu pomocou autobaterie -, brzda (žiadna zmena) 4. Objenal som si teda senzor, vymenil som ho a zopakoval som bod č. 2 (stále žiadna zmena) tak a teraz taký postreh: občas ale naozaj len občas, keď trafím nejakú nerovnosť, výmol, dieru pravým kolom, tak 1 z 10 výmolov mi tú AFS blikájucu kontrolku vypne a svetlá sa zrazu nastavia, no len dovtedy kým nevypnem motor, pri novom štarte som na začiatku... Ďakujem každému za hocijakú pomoc, nejakú ďalšiu vec, na ktorú by som sa mal zamerať
 
Pekný večer prajem, som tu zas :) a už totálne bezradný, už neviem kde ďalej hľadať, začnem pekne po poriadku. Ako už vieme bliká mi kontrolka AFS, svetlomety sú spadnuté, viditeľnosť 1 meter pred auto, diagnostika hlási chybu U483, ale to už vieme... Riešil som to nasledovne 1. kalibrácia volantom full raid vpravo/vľavo (žiadna zmena) 2. polohový senzor na pravom prednom kole--> nepoškodený, rozobral som ho, zbavil hrdze, premazal a namontoval nas5 (žiadna zmena) 3. Výmena poistiek, dohnalo ma to až k hrubému resetu pomocou autobaterie -, brzda (žiadna zmena) 4. Objenal som si teda senzor, vymenil som ho a zopakoval som bod č. 2 (stále žiadna zmena) tak a teraz taký postreh: občas ale naozaj len občas, keď trafím nejakú nerovnosť, výmol, dieru pravým kolom, tak 1 z 10 výmolov mi tú AFS blikájucu kontrolku vypne a svetlá sa zrazu nastavia, no len dovtedy kým nevypnem motor, pri novom štarte som na začiatku... Ďakujem každému za hocijakú pomoc, nejakú ďalšiu vec, na ktorú by som sa mal zamerať
Zadní senzor?


Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
 
Mně to také někdy blikalo, ale světla jsem měl v normální poloze a chyba je na kostře.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
 
Asi to sem úplně nepatří k danému tématu, ale má zkušenost s blikajícími ikonami na palubce byl problém v auto adaptéru pro USB. Po jeho odpojení se veškeré podivné jevy vytratily. Pořídil jsem nový adaptér a vše je ok asi dva měsíce. Tak kdo ví
 
Ahoj, chtěl bych se s vámi podělit o moji zkušenost.
Jednoho dne mi po nastartování zničeho nic začala blikat kontrolka AFS OFF asi 1x za vteřinu. Vůbec jsem netušil co to je a nechal si vyčíst chybu diagnostikou. Diagnostika DELPHI našla U0483 - Přijata chybná data od řídícího modulu osvětlení - přední; - vadný; -stálý/trvalý. Tak jsem se snažil na internetu zjistit nějaké informace. Našel jsem, že by mohl problém být v čidle zatížení nápravy(anglicky: levelling sensor - dost pomůže v hledání informací). Podle diagnostiky jsem se zaměřil na senor zatížení nápravy vpředu a ejhle byla tam zlomená tyčka k němu. Snažil jsem se tedy pomocí kloubků a závitové tyčky vyrobit táhlo stejných rozměrů, ale i po montáži nového táhla chyba nezmizela. Šel jsem tedy na ebay a tam sehnal nové čidlo cca asi za 400 Kč (dotaz na origo díl -> 12 000 Kč). Čidlo po měsíci přišlo, ale stále to nepomohlo. Našel jsem tedy postup jak resetovat nastavení vozidla do nezatížené polohy. Po pokusu o reset mi kontrola po zapnutí klíčku blikala asi 10 s 2x(dva bliky za sebou) za vteřinu a poté už jen 1x za vteřinu. Tak jsem si říkal, že jsem to asi ještě více podělal. Dal jsem si asi měsíc pauzu a na internetu jsem sehnal detailní popis elektroinstalace systému AFS. Vzal jsem tedy multimetr a začal měřit. Mezi krajními vodiči konektoru pro senzor zatížení nápravy by mělo být zhruba 5V myslím(napájení). Prostřední udává pozici natočení senzoru velikostí napětí mezi ním a modrým kabelem. Bohužel jsem však skoro žádné napětí nenaměřil a tak jsem šel dále po kabelu. Po chvilce neúspěšného hledání zkratu v kabelu jsem zkusil odpojit zadní snímač zatížení nápravy. A ejhle napětí tam bylo. Takže nejspíš nějaký zkrat v tom zadním snímači. Vyměnil jsem tedy zadní snímač a po zapnutí klíčku už stále blikala kontrolka AFS OFF 2x za vteřinu(dvakrát po sobě). Cítil jsem, že jsem na dobré cestě a tak jsem zkusil ještě jednou resetovat základní polohu nezatíženého auta a heuréka. Nyní žádná chyba, světla se naklápí nahoru i dolů dle zatížení. Doufám, že to někomu pomůže, protože já to celkem řešil asi rok :D

http://nema.club/2014wsm/workshop manual/n6w09/html/id091800805600.html
http://nema.club/2014wsm/workshop manual/n6w09/html/id091800812200.html

Tak zase zdar :)
 

Přílohy

  • AFS wiring.pdf
    1,3 MB · Zobrazení: 50
Zdravím,

přečetl jsem vše co jste tady kdo napsal i příspěvek od Tomáše Jurky a mam dotaz. Taktéž mi začlo blikat Afs nasel jsem ho na zadní nápravě klouby byly úplně tvrdé rozhýbal jsem je namontoval a AFS blikalo pořád. Po přečtení návodu volant doprava/doleva AFS zhaslo, mel jsem radost, ze se to vyřešilo a dnes asi po najeti 500km opět začalo blikat. Dokážete poradit jen je trochu problém, ze toto není na Mazdě ale Lexus Rx 400h. Díky moc za rady
 
Zdravím,

přečetl jsem vše co jste tady kdo napsal i příspěvek od Tomáše Jurky a mam dotaz. Taktéž mi začlo blikat Afs nasel jsem ho na zadní nápravě klouby byly úplně tvrdé rozhýbal jsem je namontoval a AFS blikalo pořád. Po přečtení návodu volant doprava/doleva AFS zhaslo, mel jsem radost, ze se to vyřešilo a dnes asi po najeti 500km opět začalo blikat. Dokážete poradit jen je trochu problém, ze toto není na Mazdě ale Lexus Rx 400h. Díky moc za rady

Ahoj,

popravdě doteď jsem nevěděl ani jak Lexus Rx 400h vypadá :D (teď už díky google vím). Každopádně asi bych začal diagnostikou. Jestli jde načíst chybový kód, případně jaký. Jakým stylem kontrolka bliká. Není senzor i na přední nápravě jako u Mazda 6 GH? případně zkusit pohledat jaký průběh napětí by měl senzor vykazovat a zkusit proměřit. Jak jsem již psal výše, já se díky zlomenému táhlu zaměřil na přední senzor a nakonec to celé bylo kvůli zadnímu :D. Zkus tyto informace zjistit uvidíme co dál. Víc Ti asi nedokážu poradit.
 
Ahoj,

popravdě doteď jsem nevěděl ani jak Lexus Rx 400h vypadá :D (teď už díky google vím). Každopádně asi bych začal diagnostikou. Jestli jde načíst chybový kód, případně jaký. Jakým stylem kontrolka bliká. Není senzor i na přední nápravě jako u Mazda 6 GH? případně zkusit pohledat jaký průběh napětí by měl senzor vykazovat a zkusit proměřit. Jak jsem již psal výše, já se díky zlomenému táhlu zaměřil na přední senzor a nakonec to celé bylo kvůli zadnímu :D. Zkus tyto informace zjistit uvidíme co dál. Víc Ti asi nedokážu poradit.

Tak aspon jsem k necemu pomohl. No jako diagnostika je problem jsem z Opavy a tady Toyota je totalne neschopna neumi nic takze tam nechci ani na diagnostiku jezdit. Donedavna jsem jezdil do Brna do lexusu ted uz tam nemam cestu takze to zkousim takhle. Jec cidlo blika1x za sekundu normalne ale nekdy blika a nekdy ne chova se jak kdyby byl nekde spatny kontakt zkusim kolegu s elektrikou a uvidime diky moc za rady kdyby tady nekdo chtel zkusit diagnostiku na lexus prijedu
 
Tak po pol roku konečne hotovo, problém bol v zadnom senzore. Na oko vypadalo dobre no po detailnom rozobrati som zistil že je zatuhnuty a bol strhnuty srob, senzor som vyčistil pretože bola hrdza na tesniacej gumicke a nebol pohiblivy, tiahla vykartacovane, nasilikovane, namazane kĺby a samozrejme som musel zozvarat úchyt na senzore s tiahlom (dočasne riešenie, mám objednaný ešte jeden) tak ako písal kolega hore, nesustredit sa toľko na diagnostiku a hlásenie o chybe z prednej nápravy :) dúfam že to bude slapat aspoň chvíľku a dakujem za pomoc, pekný deň ^^
 
Back
Top