• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika AFS OFF bliká

Ahoj, chtěl bych se s vámi podělit o moji zkušenost.
Jednoho dne mi po nastartování zničeho nic začala blikat kontrolka AFS OFF ... Nyní žádná chyba, světla se naklápí nahoru i dolů dle zatížení. Doufám, že to někomu pomůže, protože já to celkem řešil asi rok :D

http://nema.club/2014wsm/workshop manual/n6w09/html/id091800805600.html
http://nema.club/2014wsm/workshop manual/n6w09/html/id091800812200.html

Tak zase zdar :)

Tomáši tohle je super post - díky za něj... mě to občas vyskakuje taky ta kontrolka, jen někdy, ale každopádně světla se nenaklápí nikdy - tak až se trochu oteplí, tak to schéma použiju...
 
Zdar chlapi. Před pár dny když jsem ráno sednul do auta a rozjel se, tak jsem uslyšel takové lupnutí a od té doby začlo blikat asf off jednou za vteřinu. Od včerejška při rozhoupání auta taky začlo vrzat od pravéjo zadního kola, takže tipuju že praskla zadní packa pro náklon xenonu? Přední náklon jsem minulý rok tu packu svařoval a opravoval kloub, takže to vidím takhle asi. Má někdo podobnou zkušenost?
 
Zdar chlapi. Před pár dny když jsem ráno sednul do auta a rozjel se, tak jsem uslyšel takové lupnutí a od té doby začlo blikat asf off jednou za vteřinu. Od včerejška při rozhoupání auta taky začlo vrzat od pravéjo zadního kola, takže tipuju že praskla zadní packa pro náklon xenonu? Přední náklon jsem minulý rok tu packu svařoval a opravoval kloub, takže to vidím takhle asi. Má někdo podobnou zkušenost?
Ahoj, ja som si stím tiež zažil svoje :D ale už som pripravený, mám z aliexpressu v zásobe senzory a tyčky, ktoré sú na nápravách 2 x ročne pri prezúvaní vždy dám komplet dole, vyčistím a nastriekam vazelínou :) pokiaľ to máš zlomené a ver tomu že áno :D tak si to holt budeš musieť zvariť aj vzadu, alebo objednať od číňana náhradu.
 
Sharilord: Můžu poprosit o odkaz na ty tyčky a čidla? Jen pro zvědavost.
Díky.
Daj do aliexpressu : body height senzor for mazda a je ich tam kopa, choď podľa recenzií, ja mám len senzory, tyčky zatiaľ držia originálne, jak som písal, držím ich v kondícii a premazávam ich :)
 
Nemohl by admin spojit tohle téma s tématem nivelace xenonů prosím? :) https://www.mazdaklan.cz/threads/nivelace-xenonu.1013/page-2#post-113196

Jinak dneska mám update svého nekonečného příběhu blikání AFS (jo, nekonečný protože není čas a až teď mi to skrz věčnou tmu začalo fakt vadit...) - jak tu píšete, problém je se zadním sensorem - vždycky jsem řešil jen přední a vzhledem k tomu, že ten je úplně vymazlený (svařený držák, nové táhlo, nový sensor, vyčištěná zem...)
20211114_152756.jpg

Tak jsem se vrhnul dneska na zadní sensor... ten už měl od minulého majitele nové táhlo, tak sem si říkal co s ním bude - moc sem se nebál, protože jsem chytře koupil u číňana dva sensory, tak jsem se cítil na koni... každopádně Mazda překvapila - utržený jeden ze tří pinů v konektoru, shnilý a zatuhlý šel ven i s konektorem když jsem ho rozpojil.

konektor_zadek.jpg


Tak snad to někomu pomůže - minimálně by jste si všichni tyhle konektory měli rozpojit a pravidelně čistit :D

Otázka na vás zní, kde tenhle konektor sehnat? Zatím jsem DuckDuckoval tak nějak neúspěšně... :confused:
 
Nemohl by admin spojit tohle téma s tématem nivelace xenonů prosím? :) https://www.mazdaklan.cz/threads/nivelace-xenonu.1013/page-2#post-113196

Jinak dneska mám update svého nekonečného příběhu blikání AFS (jo, nekonečný protože není čas a až teď mi to skrz věčnou tmu začalo fakt vadit...) - jak tu píšete, problém je se zadním sensorem - vždycky jsem řešil jen přední a vzhledem k tomu, že ten je úplně vymazlený (svařený držák, nové táhlo, nový sensor, vyčištěná zem...)
Zobrazit přílohu 37857

Tak jsem se vrhnul dneska na zadní sensor... ten už měl od minulého majitele nové táhlo, tak sem si říkal co s ním bude - moc sem se nebál, protože jsem chytře koupil u číňana dva sensory, tak jsem se cítil na koni... každopádně Mazda překvapila - utržený jeden ze tří pinů v konektoru, shnilý a zatuhlý šel ven i s konektorem když jsem ho rozpojil.

Zobrazit přílohu 37858


Tak snad to někomu pomůže - minimálně by jste si všichni tyhle konektory měli rozpojit a pravidelně čistit :D

Otázka na vás zní, kde tenhle konektor sehnat? Zatím jsem DuckDuckoval tak nějak neúspěšně... :confused:
Zatiaľ som bez blikania ale zadná tyčka to už má za sebou. Našťastie mám šikovného mechanika ktorý to vymyslel podobne ako ty ?. Len som si občas nie istý či aj funguje.
 
Jak to myslíš jestli funguje? Ono ten náklon u mazdy je takovej ....konzervativní... :grinning: :grinning: pokud nesvítí světla dolů a pokud nasvěcuje a nebliká nic, tak neřeš a jezdi :D
 
Jak to myslíš jestli funguje? Ono ten náklon u mazdy je takovej ....konzervativní... :grinning: :grinning: pokud nesvítí světla dolů a pokud nasvěcuje a nebliká nic, tak neřeš a jezdi :D
Ja viem. Všetko funguje. Svietili dolu keď praskla zadná tyčka... ?
 
Dorobil som si do mojej GH ktora mala halogeny Bi xenony, ale stale mi nesvieti kontrolka AFS, aj ked startujem vobec sa nerozsvieti a nejde mi ani zapnut a vypnut. Vie niekto, ci ma AfS nejaky samostatný senzor alebo riadiacu jednotku? Dorobil som aj ostreky svetiel a naklapanie naprav. Bi xenon funguje tam problem nie je len AfS sa tvari mrtvo.
 
Jednotka je samostatná a není pripojena na MS can nebo HS can. V OBD konektoru má vlastní pin
 
Vies mi povedat, kde sa tato jednotka nachadza? Nedokazem ju lokalizovat a partsouq ju nevyhlada.
 
Dakujem. Aj som sa cudoval ze Bi-xenony valia ale auto mi nerozpozna, ze ma AFS. Tak niekde budem mat konektor ktory ide do zaslepky, caka na svoju jednotku :D
 
Dakujem. Aj som sa cudoval ze Bi-xenony valia ale auto mi nerozpozna, ze ma AFS. Tak niekde budem mat konektor ktory ide do zaslepky, caka na svoju jednotku :D
Tak bohuzial som to zakrikol, nemam autovu kabelaz natiahnutu z poistky AFS [10A] do priehradky spolujazdca kde je potom konektor na AFS riadiacu jednotku. Viete mi povedat ci je tato jednotka cisto na prisvet do zakrut alebo bez nej nebude fungovat ani automaticke naklapanie svetiel? Vsetku autovu kabelaz som doteraz mal natiahnutu, toto je jedina kabelaz ktoru nemám, nerozumiem preco :(
 
Back
Top