• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Alternativní alu kola

No já bych bejval jaké lepší kola třeba koupil ale já si prostě nevybral. Všechny mají tenké paprsky nebo nevhodné tvary na Mazdu. Prostě mě žádná extra neoslovila. A ano, těch 10 tisíc za kus už bylo i na mě dost. Kolem 7 tisíc max asi ok ale nevybral jsem. Paradoxně se mi líbí právě ty originál. Nejvíce asi 19 na M6 ale ty na M3 fakt shánět nechci. A též jsem jedno kolo originál koupil v Mazdě Tábor Wagnerová. Jeden disk byl totiž až příšerně odřený a to mě fakt sralo. Přišel nový v krabici a tehdy asi 5500 Kč. Zatím se zdá, že letní Alu osadim novými pneu a basta. Nechám hold dvě sady. Jen přemýšlím že bych je stříkl do černé. Mě se ty černé kola prostě líbí.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Já si také koupil dobrovolně kola od Mazdy. Už podruhé. Jedny jsem měl na šestku a na trojku skoro 13 let a teď mám na další trojku nové černé na zimu. Ale bral jsem jen 16''. Jedno kolo bylo se slevou za 3000 Kč.
 
Nevím, které kola přesně máš ale já nic takového na nich teda nemám. Ale z tvého pohledu chápu. Tohle bych taky nechtěl. Já bych třeba taky rád lehčí kola ale když já si prostě nevybral. Mě se originální líbí. Jen bych je raději více vystrčene ale do podložek se mě jít nechce. Hledal jsem kola intenzivně asi 14 dní a nenašel nic extra a když už tak nešli zapsat. Proto jsem rád když občas nějaké přidáte. Třeba se mi některé zalíbí.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
To by mne taky zajímalo, Mazda k nim asi typový list na 3 nedá - tak asi leda nechat udělat posudek.
Ale to už bude snazší vybrat si jiné 19 - třeba v těch lehkých kolech je na M3 větší výběr v 19 jak v 18, vypadá to líp, jen je otázka zda je to ok na náš tankodrom.
 
Já bych se bál i tvrdosti. Ne na slušný silnici, ale kolik takovejch u nás je...
 
Tak podle mě to bude podobné jako v M6 a tam je to cajk. Tak tyhle kola se mi výjimečně líbí ale jsou fakt drahý. Ale to auto na nich vypadá super.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Vzdyt to ma tenke paprsky, ktere nemas rad?!

U 19" bych nemel problem s tvrdosti, ale s tim, ze to s temi brzdovyni kotoucky bude pusobit komicky. Uz ty 18" jsou na hrane.
Podívej ty brzdy jsou pořad stejný (směšně malý a orezlý) takže to už je asi fuk jestli 18 nebo 19.

Spíš se bojím tě tvrdosti.
Ale kamarád jezdí 225/30 R20 na Sharanu a prý pohodlíčko 😅😅😅
 
Tvrdost je dána především konstrukcí podvozku a to má Mazda za mě zvládnuté dobře. Dej si 18 kola na Fabii a poznáš středověk. Jen by ty 19 zabili další výkon. Ta atmosféra spíše potřebuje odlehčit. Jenže ty kola jsou všechny na stejný brdo. Nevím no.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Blby je ze s R19 bych musel jít na rozměr 235/35 R19 - jelikož třeba 225/35 R19 není výběr pneumatik. No a v tý 235 jsme už opět na pěkný pneu za 4500,-
Tedy změnou rozměru by si člověk spíše cenově pohoršily ale auto by asi vypadalo velmi pěkně 😍

Tvrdost je dána především konstrukcí podvozku a to má Mazda za mě zvládnuté dobře. Dej si 18 kola na Fabii a poznáš středověk. Jen by ty 19 zabili další výkon. Ta atmosféra spíše potřebuje odlehčit. Jenže ty kola jsou všechny na stejný brdo. Nevím no.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Naopak polepšil bych si - ty Motec co se mi líbí váží v R19 krásných 8,2 kg.
Takže o víc jak 4kg lehčí disk od Mazda R18 které mají 12,5kg.

Obvod 235/35 R19 je oproti 215/45 R18 o -0,6% menší takže by to bylo OK.

A váha pneu v 235/35 R19 je dle výrobce cca 9,5-10kg takže stejný jak u 215/45 R18.

Edit - tak kola mají v R19 tedy 8,6kg takže oprava ale stále cca -4kg.
Co je blby ze Motec má pro BP na těchto kolech v R19 225/35 atesty - přitom na jiném disku má i 235/35 R19 pro BP - například pro BM má i na těch MCR3 těch 235/35 R19.

Takže zas smolik 😢 a přitom cenový rozdíl je minimální a vypadalo by to paradne a rozměr pneu by byl jen o 0,6% menší jak originál - ta 225/40 R18 je o 2,12% menší což už se mi zda dost.
 
Back
Top