• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Alternativní alu kola

Tak ono by to nakonec snad bylo nejlepší řešení jak po stránce vzhledu tak i odlehčení. Snad jen ten komfort zda by se moc nezhorsil. Jen nevím jak by legálně šli zapsat. Ono to stejně nakonec nechám jak to je. Doma malé dítě a na tohle finanční kraveni nějak není prostor. Ale jedny celoroční kola bych bral.. O tom žádná.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Kupoval jste nekdy nekdo kola z toho felgenshopu / felgenoutletu? Jsou tam kola, ktera se u nas neprodavaji, tak jak je ted dostat sem? A hlavne jak je to s dokumentaci pro zapis disku/pneu? Musi byt v cestine?
 
Tak jsem patral v certifikatech a proste jsem nenasel znacku a typ, ktera by umoznovala u 8x18 (ET45), prupadne u 7.5x18 (ET40) zapis pneu 225/40/18. Vzdy je tam v dokumentaci poznamka o uprave podbehu vozidla, coz uplne nevim, co znamena, kdo to provadi, jak se to zapisuje...?

Kuprikladu ale u tech Borbetu, co ma Katka (8x18 ET 48), co jsem se dival, zadna takova poznamka neni...

No, vidim to, ze nakonec se na to vykaslu a zůstanu u toho cinskeho blata, ptz uz me to nevadi...
 
Poslední úprava:
Mě to bláto nakonec taky nevadí a dostalo PS5. Mě se prostě vzhledově líbí.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak jsem patral v certifikatech a proste jsem nenasel znacku a typ, ktera by umoznovala u 8x18 (ET45), prupadne u 7.5x18 (ET40) zapis pneu 225/40/18. Vzdy je tam v dokumentaci poznamka o uprave podbehu vozidla, coz uplne nevim, co znamena, kdo to provadi, jak se to zapisuje...?

Kuprikladu ale u tech Borbetu, co ma Katka (8x18 ET 48), co jsem se dival, zadna takova poznamka neni...

No, vidim to, ze nakonec se na to vykaslu a zůstanu u toho cinskeho blata, ptz uz me to nevadi...
To tedy nevím cos hledal ale jak jsem psal třeba ty Motec mají na BP jak 225/40 R18 tak 225/45 R18 tak 225/35 R19 tak 235/35 R19.
Co se tyče 225/40 R18 proč by neměli pasovat? Vždyť je to výrazně menší kolo jak originální 215/45 R18.
 
Copak copak, PS5 vyhraly nad suprtrupr celorockama?
Podívej. Dlouhá úvaha. A nakonec Podívej okresky a zatáčky co jiní dají za 100 dám 140 a na to chci lepší gumy. A navíc mě nebaví ten výběr alu disku tak konec. Vzal jsem zase klasiku PS5 na ty za mě hezké disky a trada do zatáček jak mám zvyknuto a na zbytek házím....bobek? Celorocky má suv a myslím si že v létě budou trpět.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Každej by si měl zažít ten pocit, když dá něco na auto a lem blatníku mu řeže z pneumatik lékořicový pendreky, který si pak může nasbírat a jít je rozdávat dětem před školu (vlastní zkušenost) :cool:


Vzdy je tam v dokumentaci poznamka o uprave podbehu vozidla, coz uplne nevim, co znamena, kdo to provadi, jak se to zapisuje...?
Podle mě nejde o úpravu "podběhu" ale lemu blatníku - buď vytažením, nebo takto:
 
Neni co kalkulovat - pokud dokumentace vyrobce kol z nejakeho duvodu nedovoluje (bez uprav) u daneho vozu pouziti pneu 225/40/18, pak asi smula?

Netusim, v cem by ta uprava mela spocivat, treba to bude prkotina, ale jak znam ceskou urednickou masinerii, tak to bude i tak neresitelne.
 
Jestli na to dostaneš typovej list, tak úpravy nikdo neřeší. Tohle není nic nelegálního. Když zboříš auto a dostaneš tam o 3 mm kitu navíc na každé straně, taky to nikoho nezajímá... A navíc to zalomení lemu do ostřejšího úhlu je ještě méně závažná "úprava". Na druhou stranu, já bych do toho nešel, protože nechci, aby mi to tam začalo za pár roků hnít. Takže plánuju nechat tam bláta a až mi polezou krkem, koupím stejné ET a stejný R(18) a taky stejné gumy rozměrově. Prostě já už mám to pendrekový období za sebou :)
 
Myslím ze Lubo dával 225/35 R19 na 8x19 při ET45 a opravdu blatníky neupravoval.
😉

Dál si uvědom že když dáš 225/40 R18 tak jak sem ti psal získáš menší kolo a širší bude ven o 5mm a dovnitř o 5mm.

Když nahodím řetězy na své 215/45 R18 nic nikde neškrtá - přitom tím získávám ekvivalent rozměru 235/45 R18.
 
Poslední úprava:
Ctes vubec, co pisu? Dival jsi se na prilohy? Lubo to daval na BN?!

Shrnuti: vetsina vyrobcu disku (nebo spise "mozna, az na vyjimky vsichni" - jako priklad jsem uvedl Katku) neumoznuje na svych discich vel. 7.5Jx8 ET40 a 8Jx18 ET45 (a blizkych ET) u generace BM/BN montaz pneu 225/40/18 (... a potazmo 225/45/18, 235/40/18, atd.) bez upravy vozu, kdy u generace BP zadnou takovou upravu nevyzaduji. Lze se tedy (za me logicky domnivat), ze konstrukcne je na voze v oblasti kol neco jinak, kdy u BN zjevne bude hrozit skrtani (jak uvadi biscuit), kdezto u BP nikoliv. Proto jsem puvodne zjistoval, co takova uprava vubec znamena a vse okolo.

Vse mela nazorne dokladovat priloha o par prispevku vyse, bohuzel se to nepovedlo. Prosel jsem dokumentaci mozna 12+ nejznamejsich vyrobcu, vsude to je stejne, az na "Katcin" Borbet, tam se vsak jednalo o 8Jx18 ET48. Vse je uvedeno v predchozich prispevcich.

Za me - ty nazor muzes mit, jaky chces, ale to mi k zapisu kol a pneu nepomuze.
 
Ctes vubec, co pisu? Dival jsi se na prilohy? Lubo to daval na BN?!

Shrnuti: vetsina vyrobcu disku (nebo spise "mozna, az na vyjimky vsichni" - jako priklad jsem uvedl Katku) neumoznuje na svych discich vel. 7.5Jx8 ET40 a 8Jx18 ET45 (a blizkych ET) u generace BM/BN montaz pneu 225/40/18 (... a potazmo 225/45/18, 235/40/18, atd.) bez upravy vozu, kdy u generace BP zadnou takovou upravu nevyzaduji. Lze se tedy (za me logicky domnivat), ze konstrukcne je na voze v oblasti kol neco jinak, kdy u BN zjevne bude hrozit skrtani (jak uvadi biscuit), kdezto u BP nikoliv. Proto jsem puvodne zjistoval, co takova uprava vubec znamena a vse okolo.

Vse mela nazorne dokladovat priloha o par prispevku vyse, bohuzel se to nepovedlo. Prosel jsem dokumentaci mozna 12+ nejznamejsich vyrobcu, vsude to je stejne, az na "Katcin" Borbet, tam se vsak jednalo o 8Jx18 ET48. Vse je uvedeno v predchozich prispevcich.

Za me - ty nazor muzes mit, jaky chces, ale to mi k zapisu kol a pneu nepomuze.
Ale je to zvláštní, protože vím, že 8x18 ET 45 sedí na BM bez úprav, když jsem zjišťovala, na jaké ET se ideálně dívat, abych na autě nemusela nic upravovat.. Toto byla taková jistota..
Navíc, rozdíl mezi mými 8x18 ET48 a ET45 jsou pouhé 3mm.. Tam je ještě místa, že toto ET je naprosto v pohodě.
Takže tu dokumentaci mi hlava nebere 😅 nižší ET už ano, tam už problém být může při této šířce kol
 
Back
Top