• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

nezávislý Autodílna Martínek

Jára

výkonný člen KLANu
136
Já jsem opravdu překvapen. Napsal jsem slušný Email a nedostal jsem odpověď.
http://www.autodilnamartinek.cz/kontakt

Potom jsem jim volal a prý si vymýšlím blbosti a mám si to objednat v Mazda centru a nebo si to mám vyhledat na smeťáku. Jim to dá moc práce to vyhledat a pak mohu díl vyhledaný odmítnout, protože mi to bude připadat drahé.

Já jsem si myslel, že jsem zákazník a zatím jsem jim neudělal problém. Objednal jsem si u nich před 2 měsíci výměnu silentbloku a to udělali dobře.

Teď si připadám jako totální hňup. Opravdu nevím, co dělám špatně.

---------------------------------------------

1, Potreboval bych zakoupit úchytku nádrzky ostrikovace.
Byl to takový kovový pásek s háckem - viz obrázek v príloze.
Klidne i z jiného typu auta.

2, Chtel bych objednat takovou chlupatou kryktu kolem levého zadního kola.

3, Vzduchový filtr jsem uz 2 roky nemenil. Pokud nabídnete nejakou normální cenu, tak
bych si ho vzal.

4, Chtel bych koupit cerpadlo na ostrikovac svetlometu.

----------------------------------------------

Nemohu sundat levé zadní kolo. Me se roztrhla peneumatika a zavolal jsem asistencní
sluzbu. On to vyresil tak, ze mi prodal a nasadil kolo z vrakáce. Auto dojelo domu po
svých. Jenze to kolo se tam zaseklo a nedá se vyndat a já nevím co s tím. Pritom to drzí
jen na prolisované díre. Objednal bych se na servis. Muzete kolo sundat za 5min a nebo
ten disk v nouzi rozbrousit :(. Mám objednané pneumatiky az si je vyzvednu tak nechám vyvázit kola.
 
Poslední úprava:
No dobře, ale z té jejich (ne)odpovědi mám ještě daleko menší radost. Zkusím poptat někoho jiného, kdo auto zvedne a kolo sundá já to se svým vybavením doma neudělám a pro ně je to nezajímavé.
 
Za mě je to trochu na obvyklé ženské (dámy prominou) konstatování: „… není důležité, co říkáš, ale jak to říkáš" o_O
Požadavky jsou natolik pestré včetně příběhu s kolem, že jistě bude vhodnější do servisu dorazit a f2f si popovídat ;)
Někdy je 3D komunikace více než ta plochá 2D.
 
Já bych po Tvým emailu vůbec netušil co se mi snažíš sdělit a co po mně chceš. Jak píše @mabu , někdy je lepší to vysvětlit f2f. Sice třeba u toho budeš vypadat jako lojza, ale ne všichni jsou kovací mechanici a znají názvosloví dílů. Způsob komunikace holt nebyl zvolen nejšťastnější..
 
Já jsem opravdu překvapen. Napsal jsem slušný Email a nedostal jsem odpověď.
http://www.autodilnamartinek.cz/kontakt

Potom jsem jim volal a prý si vymýšlím blbosti a mám si to objednat v Mazda centru a nebo si to mám vyhledat na smeťáku. Jim to dá moc práce to vyhledat a pak mohu díl vyhledaný odmítnout, protože mi to bude připadat drahé.

Já jsem si myslel, že jsem zákazník a zatím jsem jim neudělal problém. Objednal jsem si u nich před 2 měsíci výměnu silentbloku a to udělali dobře.

Teď si připadám jako totální hňup. Opravdu nevím, co dělám špatně.

---------------------------------------------
Mno, vcelku v souladu s kolegy. Předně, vůbec nevíme, o jaké auto se jedná. Podle popisu je to práce pro pneuservis, tak proč tu demontáž z osy neudělat při výměně pneu. A jestli se porouchal ostřikovač světel, tak bych ho prostě odpojil a neutrácel za ND, pokud to nejsou xenony.
 
Já jsem necitoval celý Email, ještě jsem do mailu připsal přesnou identifikaci auta a VIN kód. To jsem úmyslně do této zprávy nenapsal, ta je vidět po celém internetu. Opravdu věděli všechno potřebné. Když už jsem něco chtěl objednávat, tak jsem chtěl objednat všechno co potřebuji.

Už jsem si v tomto servisu něco dříve objednával a neměl jsem vůbec žádný problém. Teď mě překvapili opravdu divným jednáním a neodpovědí. Pokud jsou přetížený tak mohli napsat, že se na to podívají třeba za 14 dní. A ano xenony to jsou.
 
Poslední úprava:
Jde o 18 let staré auto. Poptáváš zvláštním způsobem hned tři celkem speciální náhradní díly po neautorizovaném servisu. Je naivní domnívat se, že je nějak sežene. Tomu odpovídá i reakce. IMO "takový kovový pásek s háčkem" nebude už nikde, čerpadlo možná originál (to se prohneš) a zadní podběh možná druhovýroba, možná i ještě originál.
 
Ale servisy tu nejsou od toho, aby Ti objednávali ND. Na to je třeba Kelly a různé e-shopy. Popiš jim závadu a oni řeknou neumíme nebo umíme za tuhle cenu. Ostřikovač je dost speciální záležitost, to budeš muset opravdu na vrakáč nebo do autorizáku. Jestli si chceš vybírat filtr podle ceny, doporučuju Bosch Service, ti mají přímo v popisku, že nabízejí základ, zlatý střed a top. A neptal jsem se na VIN, ale jakou máš vlastně Mazdu...
 
Poslední úprava:
Já mám informaci, že oni mají přístup do portálu Mazdy na nákup originálních dílů. Právě proto už jsem přes tento servis něco kupoval. Já jako obyčený člověk v tomto portálu nemohu nic objednat. A oni to na svých stránkách myslím i inzerují.

Mazda 6 GY.

V Autopalace Spořilov mají 40% marži ještě navrch k té ceně od Mazdy. Proto jsem si myslel, že to půjde přes tento servis objednat znovu.
Filtr je v pohodě, ten objednám jako spotřebák v Auto Kelly, myslel jsem to všechno objednat na jednom místě.
 
Na Spořilově mají marži úplně stejnou jako všude jinde. Čerpadla ostřikovačů jsou 3 typy, doporučená MOC 1300-5600 bez DPH. 6 typů je plastových podběhů od 2300 do 2900 bez DPH. Když budeš u toho nakupování u Kelly, tak tam vem i to čerpadlo a podběh a je to.
 
Děkuji.

To byla moje chyba, kamarád mi říkal, že právě na Spořilově mají přehnané marže a jinde nikoliv. Byla to moje neznalost.

Ten podběh je dost specialita Mazdy, v Auto Kelly mají hlavně spotřebáky - to čerpadlo asi seženu v pohodě.
 
A Kellycko nema prehnane marze? :D
Co jsem videl marze servisu byvaji ze to vezmou v Kellycku s firemni slevou ale nauctuji bez slevy...
 
V tomhle případě bych marže vůbec neřešil, jestli má auto 18 let, bude @Jára rád, když to vůbec sežene.
 
Tak dobrá zpráva, v pneuservisu mi přehodili všechna 4 kola a ani mi nenaúčtovali přirážku, že jedno z kol bylo zaseknuté. Mě se to ještě nestalo a považoval jsem to za závadu.

Prý se to kolo dá sundat tak, že povolím všechny matice a pak se rozjedu s autem a prudce zabrzdím. Tento trik jsem opravdu nevěděl.
 
Ostřikovač jsem sehnal na vrakáči, viz obrázek. Dokonce mám ještě jedno čerpadlo úplně plonkové navíc a mohl bych levně prodat.

NadrzkaZVrakace.jpg
 
Back
Top