• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

automat Automatická převodovka - chování, údržba

Zdravím všechny, někde jsem tu četl, že automatická převodovka na Mazdě je spolehlivá, ale na amerických fórech se na ni vyskytují různé stížnosti. Nemohli by jste sem někdo hodit odkaz, na tyto fóra, kde se o tom diskutuje. Dík
 
Tak to je skvělá zpráva :) Mě to čeká za cca 10000 km a Bydžov mám pár km. Super, díky ;)
 
ahojte, chystám sa meniť olej v at, našiel som v ponuke filter aj s tesnením vane ale technik v autorizáku ma presviedča, že vaňa je na silikóne, čo sa mi nezdá. Olej mi odporúča origo total ATF-FZ, náplň 6l (bez preplachu). Viete mi poradiť, aký je teda vlastne postup. Dík
 
ahojte, chystám sa meniť olej v at, našiel som v ponuke filter aj s tesnením vane ale technik v autorizáku ma presviedča, že vaňa je na silikóne, čo sa mi nezdá. Olej mi odporúča origo total ATF-FZ, náplň 6l (bez preplachu). Viete mi poradiť, aký je teda vlastne postup. Dík
Mě to dávali na silikon jako každému tady :) Výměna bez proplachu jsou vyhozené peníze.

Odesláno z mého moto g(60) pomocí Tapatalk
 
Dnes provedena první výměna oleje v A/T v APP. Stav tachometru cca 83.500 km. Přístup přijímacího technika naprosto v pořádku, vše vysvětlil a na můj dotaz, zda mi pořídí fotodokumentaci a video, okamžitá odpověď, že není nejmenší problém. Hotovo k vyzvednutí za cca 3 hodiny, kvůli vytvrdnutí silikonu / těsnění. Při vyzvednutí mě vzal přímo do dílny za techniky a ukázal mi starý filtr a bordel co byl na magnetu. Zde jsem se dozvěděl další podrobné informace přímo od techniků, kteří výměnu prováděli. Opět vše zdokumentováno - viz foto / video. Přikládám i ofocenou fakturu. Za mě naprostá spokojenost a doporučení !!!

Olej dle technika byl prý ještě celkem v pořádku, ale jak je vidět na magnetu, tak bordel tam je. Další výměnu doporučili v intervalu 60tkm. Tyto převodovky jsou prý naprosto spolehlivé, důležitá je prevence v podobě údržby výměny oleje. To jen vsuvka pro některé zdejší pochybovače a škarohlídy tipu @Joe a jemu podobných...

PS: poznámka k videu - starý olej je vypuštěn až když začne vytékat modrá kapalina, nový olej je připraven v pravé části zásobníku
Taktéž velká spokojenost, jak s GJ tak GL :)
 
ahojte, chystám sa meniť olej v at, našiel som v ponuke filter aj s tesnením vane ale technik v autorizáku ma presviedča, že vaňa je na silikóne, čo sa mi nezdá. Olej mi odporúča origo total ATF-FZ, náplň 6l (bez preplachu). Viete mi poradiť, aký je teda vlastne postup. Dík
Mazdáár,
ja som si dával meniť olej v prevodovke v Mazda Prešov. Olej Ravenol ATF -FZ dodaný vlastný 8 litrov, filter dodal autoservis rovnako ako prácu. Celé to trvalo cca 6 hodín, z toho čakanie na vytvrdnutie (zaschnutie silikónu ) cca 3 a 1/2 hodiny. Preplach urobený, potom vymenený filter, vyčistený vnútrajšok spodného krytu vane ako aj celý kryt pred nasadením. Po zaschnutí naplnené, spustený motor, kontrola výšky hladiny oleja...Bonus umytie auta a interiéru.
Za mňa spokojnosť. Celková cena 170,-€.( cca 4 050,-CZk)
Stav km pri výmene 121 465 km. Podľa informácií to bola prvá výmena v AT a pocitovo sa zdá radenie zamatovejšie :grinning: ináč to popísať neviem. Ja rozdiel cítim.
 
Poslední úprava:
8l asi nebude s preplachom. Maju v Mazde stroj na vymenu oleja v automate, alebo len odmontuju vanu, vymenia filter a znovu naplnia? Mne s preplachom pouzili skoro 13l oleja.
 
napr. v Mazde Trenčín to preplachom nerobia, výmena cca 6l origo olej, auto treba nechať do druhého dňa :rolleyes:. Dnes mi kuriér doniesol filter aj s gumovým tesnením, olej si kúpim v Mazde...

filter.png
 
Mazda v Zline robi vymenu preplachom a zapise to aj do servisky. Rozne nazory na vymenu preplachom som cital iba od tych, ktori vymenu preplachom robit nevedia. Vsetci odbornici su v tejto otazke zajedno! Mazda je celkovo proti vymene oleja, kedze je dozivotny. To ale mozu byt aj brzdy. Takze znovu - aky zmysel ma vymenit polovicu oleja, ked ten stary hned kontaminuje novy?
 
Tento clanok mi prisiel na urovni topky.sk (teda bulvar). V nom neodporucaju preplach a ako “dokaz” odkazu na web po anglicky, kde zase pisu, ze preplach BEZ vymeny filtra nestaci (to je samozrejme pravda, ale clanok po slovensky napise iba ze “preplach zly”). V clanku pisu, ze strojovy preplach moze ucpat kanaliky kovovymi pilinami. Vacsiu hlupost som necital, kedze strojovy preplach znamena iba to, ze miesto obehu oleja cez chladic oleja ide novy olej zo stroja a stary spinavy do zbernej nadoby. Obeh oleja je riadeny iba cerpadlom v prevodovke, akurat tie “piliny” odidu pri preplachu s olejom mimo prevodovku a bez preplachu ostanu v systeme. Rovnako o “prilis riedkom novom oleji”. Skoda dalej pisat. Rob ako myslis.
 
Přidám se k další pochvale společnosti APP, resp. děkuji za zde uvedené reference ;)

M6 měla výročí 75kkm, tak dostala první výměnu oleje v AT.
Po všech těch reportážích, vlastně "nuda" a snad to tak vydrží :innocent:

Překvapení bylo pro mě vlastně jen jejich hnízdo, ul. Na křivině... nějaký čas jsem pracoval kousek odtud, Vyskočilova ulice, a z té doby si podivné jméno ulice matně pamatuji, propadla se někde tam t.č. vozovka o_O
 

Podobná vlákna

Back
Top