• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Automatické stahování oken

Karel78

nový člen
11
zdarec řešil už někdo po zamčení aby automaticky se okna pokud jsou otevřene tak aby se vytahli zavřeli ? dík
 
Co vím, tak to dodnes žádná Mazda neumí (ačkoli to s uživatelského pohledu nechápu) a lze to pořídit jedině ve formě pochybného čínského bazmeku (krabička co napojíš pod tapecem ve dveřích) , ale ten bych si já do auta nedal. Bál bych se...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jen upřesním, že to mazdy standardně uměly cca do roku 2012.

Řeší se to napříč různými modely:
 
Ani sa nedivím že táto funkcia zatvárania okien už nie je vo výbave. Je to v dobe automatických klimatizácii a účinných vetracích systémov zbytočnosť. Ja otváram okno už len výnimočne a to najčastejšie keď si beriem parkovací lístok. Zadné som neotváral už ani nepamätám, ani neviem či fungujú :)
 
Ani sa nedivím že táto funkcia zatvárania okien už nie je vo výbave. Je to v dobe automatických klimatizácii a účinných vetracích systémov zbytočnosť. Ja otváram okno už len výnimočne a to najčastejšie keď si beriem parkovací lístok. Zadné som neotváral už ani nepamätám, ani neviem či fungujú :)
Tak tohle je za mě absolutní blbost. Třeba takhle to máš ty. Já bez otevřeného okna neujedu ani km téměř po celý rok. Mám rád čerstvý vzduch z okna. Mě by stačilo kdyby auto umelo že po uzamčení vozu se uzavřou zapomenutá okna. Už několikrát se mi stalo že auto mělo přes noc otevřené okno.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
To vetranie ide cez peľový filter ktorý zachytáva prach a aj peľ ktorý mi spôsobuje sennú nádchu. Potom aj ten hluk zo vzduchu ktorý mi šuští pri uchu nemusím. Ale chápem aj ja som bol mladý a robil celý život šoféra a teraz chodím na rehabilitácie a celá ľavá strana je s toho postihnutá :)
 
Tak je to spíše o preferencích člověka. Je mi 42 let takže u mě se o mladí nedá mluvit Nejlepší byli ty trojúhelníkové okna na starých autech. Naopak klima dělá se zdravím pěkný peklo. Ale to nemá smysl. Každý to máme jinak. Věc předmětů bylo stahování oken.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Smutné je, že třeba v Americe to ty auta umí.. 3x se zmáčkne tlačítko na klíči a pak čtvrté stisknutí se drží a okna jedou... (zamčení nahoru, odemčení dolů). Takže to je zase jen facka evropanům...
 
Aha. To jsem ani nevěděl. Opět viva la Evropa.. Nemluvě o 2.5 litrech v turbu i bez které tu též nejsou nebo odkládací ploše kde v Evropě máme archaicky CD player

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak tohle je za mě absolutní blbost. Třeba takhle to máš ty. Já bez otevřeného okna neujedu ani km téměř po celý rok. Mám rád čerstvý vzduch z okna. Mě by stačilo kdyby auto umelo že po uzamčení vozu se uzavřou zapomenutá okna. Už několikrát se mi stalo že auto mělo přes noc otevřené okno.

Samsung S22 256GB Tapatalk
A úplně nejlepší je mít otevřené střešní okno (na spáru) a k tomu 2 cm pootevřené pravé zadní okno.Krásné bezhlučné větrání(do 100 km/h),z více než z poloviny případů nemusím zapínat klimu.Je to pro mne největší příjemné překvapení,nikdy předtím jsem šíbr neměl.
 
Je to fajn. Ale jen do doby, dokud to funguje, tesni anebo odvadi vodu ;).

Pomocnik je to dobry. U SII jsem mel solarni stresni okno, ktere napajelo vetracky ve ventilaci a honilo to vzduch po interieru, cili po nastoupeni do auta tam nebylo v létě na zdechnuti.
 
U mojí M6 r.v. 2006 tahle funkce je - podržení zamykacího tlačítka (resp. odemykacího pro stáhnutí oken). Tato funkce vyžaduje, aby okýnka měla funkci automatického vyjíždění úplně nahoru (dvoustupňové tlačítko ovládání).
 
U mojí M6 r.v. 2006 tahle funkce je - podržení zamykacího tlačítka (resp. odemykacího pro stáhnutí oken). Tato funkce vyžaduje, aby okýnka měla funkci automatického vyjíždění úplně nahoru (dvoustupňové tlačítko ovládání).
Jo, staré Mazdy to uměly... Ale novější už ne... Teda v Evropě.
 
Tak to bych čekal, že to bude otázka nějakých bezpečnostních pravidel a mělo by to jít povolit softwarově. Tím tuplem26, když je tato funkce na jiných trzích dostupná.
 
Back
Top