• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Benzin s 10% obsahem biolihu - nejlepší řešení?

bigace

nový člen
4
Zdravím,
mám dotaz .... jak budete do budoucna odstavovat na zimní sezonu / kdy nejezdim cca 5 . 6 měsíců / vozidlo s novým benzinem a vyšším obsahem biolihu ???
Je krom prémiových benzinů , ještě nějaké lepší řešení ??
 
Davame tam aktualne na alespon jednu plnou predem premiove aditivovane palivo bez biolihu (kterych je jak safranu) & navic stabilizator benzinu prave pro delsi odstavku. Vice moc aktualne asi ani neni v beznych podminkach smrtelnika, pokud by ten palivovy okruh nechtel pres zimu cely rozebrat a cistit po vecerech jako pripravu na letni mesice :)
 
Ideální je při týhle delší odstávce natankovat plnou nádrž N98/100, tak jako se to dělá u motorek/zahradní techniky a když do toho dáš obyčejný stabilizátor paliva, tak tomu určitě neuškodíš.
Pokud ale natankuješ na odstávku N95 E10, tak přidej nějaký stabilizátor benzínu určený pro zvýšenou koncentraci ethanolu a natankuj pokud možno úplně plnou nádrž, ale půl roku bych teda N95 E10 v nádrži mít nechtěl.
 
Davame tam aktualne na alespon jednu plnou predem premiove aditivovane palivo bez biolihu (kterych je jak safranu)
A která jsou bez biolihu? Já vím o těchto:
OMV Maxmotion 100
Shell V power 100
Benzina/Orlen Verva 100
Eurooil 98

Jsou ještě jiná?
 
Neni to nejlevnejsi reseni, ale co Aspen? Popravde ale netusim, jestli je vhodný pro auto.
 
Přidávám i odkazy na další témata:
 
Kdes to zjistila? Já jsem na jejich stránkách nenašel nic.
Článek z prosince ohledně N95 E10

Screenshot_20240215_121643.jpg

 
Stáhněte si apku Eurooilu a vyberte si pumpu a zobrazí se aktuální návoz.Zjistíte,že většina pump má benzín i naftu bez biosraček.(Eurooil hlavně prodává paliva z hmotných rezerv a neustále je obměňuje a proto nemá líh ani řepku.
 
Stáhněte si apku Eurooilu a vyberte si pumpu a zobrazí se aktuální návoz.Zjistíte,že většina pump má benzín i naftu bez biosraček.(Eurooil hlavně prodává paliva z hmotných rezerv a neustále je obměňuje a proto nemá líh ani řepku.
Nafta jo, ta je bez biolihu, ale benzín jen vyjímečně a málokde. Hledal jsem ho pumpu po pumpě, a nejbližší byl asi 50km daleko.
 
To máte dobrý, okolo Brna žádná. Nejbližší Žarošice.
Zrovna včera jsem kvůli E10 dělal spanilou jízdu na jih od Brna:
* OMV Maxmotion 100: 42,90
* Tank ONO natural 98 E5: 37,90
* Benzina/Orlen Verva 100: 41,50
Všechno čerpačky na Vídeňské k Rajhradu a zpět.
Za mě vede Tank ONO, v Brně je minimálně ještě ve Slatině.

Ještě se chci podívat na Adosu v Moutnicích - jezdím tam bruslit a měla by tam být 98.
 
To jo, 100 tam jsou, tankuju pořád OMV MM 100, ten navíc zůstal E5. Ale 95 bez biosračky tu není.
Jsem zvědavý, co zjistíš v Moutnicích.
V Popůvkách je D-oil, taky tam mají 98, ale nevím, jestli je s biolihem nebo ne. Na stránkách to nemají.
Tank ONO jsem nezkoušel, je to s biolihem nebo ETBE?
 
Zdravím,
mám dotaz .... jak budete do budoucna odstavovat na zimní sezonu / kdy nejezdim cca 5 . 6 měsíců / vozidlo s novým benzinem a vyšším obsahem biolihu ???
Je krom prémiových benzinů , ještě nějaké lepší řešení ??
Ahoj,
Já jsem na podzim udělal prakticky to co psal Max. Vervu 100 + stabilizátor paliva. Stejně to dělal i předchozí majitel.
 
Back
Top