• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika BOSE audio - problémy

Butchi

rodinný člen KLANu
543
Známé závady Bose systému
- rádio i displej fungují, ale nefunguje zvuk (pojistka Bose 25A u motoru je v pořádku)
- v reproduktorech jen lupne a je ticho, případně luplo jednou a od té doby je ticho
- reproduktory po oživení vozidla "střílí" , pískají nebo bručí

Možnosti na řešení jsou:
1) Vymontovat a odeslat jednotku do STB servisu ve Frýdku. Cena cca 3500 Kč
2) Sehnat si součástky a podle návodu si je sám vyměnit (je potřeba příhřev PCB)
3) Vyměnit Bose jednotku za 5 kanálový neoriginální zesilovač, případně 4 kanál pokud se obejdete bez wooferu v rezervě, center nemá smysl zachovávat

Pokud řešíte jiný problém s originálním rádiem nebo navigací, pokračujte ZDE
Pokud řešíte jiný problém s neoriginálním rádiem nebo navigací, pokračujte ZDE

---------------------------------------------------------------
(původní příspěvek)

Ahoj všem, mám problém s audiem. Večer jsem zaparkoval, vypnul motor a s tím samozřejmě i audio a ráno už jen ticho. Nehraje rádio, aux prostě nic a nejdou ani zvuky tlačítek atd.
Kde hledat problém? Odpálenej zesík?
Budu rád za každou radu k řešení, díky všem...
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj, jj pojistky ok...
Každopádně se tam děje nějaká neplecha, protoze ted jsem kecal u auta s bratrancem a najednou začla hrát hudba - nechápu.

Ale větřím počínající problém....
 
Mam otazecku. Ve svem druhem aute mam audio DSP o dost let starsi prijde mi, ze hraje mnohem lepe. BOSE nehraje spatne ale tak nejak "nezive" . Nekde jsem cetl, ze snad jde udelat nejaky reset ci co...
 
Ahoj, jj pojistky ok...
Každopádně se tam děje nějaká neplecha, protoze ted jsem kecal u auta s bratrancem a najednou začla hrát hudba - nechápu.

Ale větřím počínající problém....
Ahoj, mám obdobný problém. Během jízy se přerušil zvuk telefonátu. Po opětovném nastartování již rádio bylo zcela bez zvuku, přestože se zádlo vše v pořádku. Bluetooth hlásil HELP. Další den po nastartování se rádio automaticky zaplo a vše je funkční. Odchází tedy zmiňovaná BOSE jednotka? Jednotkou je myšleno zesilovač? Děkuji za reakci...
 
Mě se to za 2 dny chytlo a od té doby to frčí, tak to nechávám bejt. Pokud to udělá znovu, pošlu tam zesík taky...
Na polském fóru je o tom obsáhlejší téma...
Celkem rozšířenej problém u těhle ročníků...
 
Tak mám stejný problém. Před dovolenou jsme zaparkoval auto před barákem a když jsem po 3 týdnech nastartoval, ani hláska. Ani úvodní melodie, ani rádio, CD,... Prostě absolutní ticho. Tak jestli se to samo "nespraví", budu to muset taky řešit. Do stbservis stačí poslat jen zesík? FM je pro mě hodně z ruky.
 
Tak se mi to druhý den taky samo "spravilo". Prostě jsem nastartoval a ozvalo se "Zoom, zoom, zoom". A od té doby zase vše ok. Jedno mi ale po této události v reprákách dost luplo. Tak jsem zvědav, co se bude dít dál.
 
poštovné 150,- Kč, přes PPL. Není to vůbec hrůza, ale v pondělí pošleš a v pátek to máš zpět.
 
taky jsem tam mel svuj zesilovac...posilal ho tam dovozce, nez mi auto prodaval.. cena byla taky tech 3000,-
 
Taky jsem ho měl při dovozu KO. Vyřešil jsem výměnou za jiný v ceně výše zmiňované opravy a se zárukou..Anyway... Zde je diskuze od soudruhů z PL, kde je popis součástek, včetně odkazů na Aliho za rozumnou cenu a srozumitelný obrázek s jejich označením pro výměnu. Doma asi opravdu těžko, ale myslím, že kdejaký elektro servis by si s tím měl poradit.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3186549.html#15809143
 

Podobná vlákna

Back
Top