• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika BOSE audio - problémy

Co jsem vyčetl tak nejdřív odejde stabilizátor nápětí ST2L05-3300 , kterej tam posílá po poruše vyšší napětí. To je to prvotní lupání (DSP procesor se na chvíli vypne aby se nepoškodil zbytek systému, pak se po čase zas zapne).

Větší problém příjde časem , kdy vyšší napětí ze stabilizátoru odpálí DSP (DSPB56374) a ten je složitější vyměnit díky více vývodům. Takže pokud se při prvních příznacích vymění ten stabilizátor tak by to zbytek mělo zachránit a vyjít na nižší peníze.

Ze svých zkušeností z bývalého zaměstnání doporučím okolí dané součástky oblepit kaptonovou páskou a konkrétní součástku nahřívat teplotou 300-350°C , desku se součástkami podložit třeba pertinaxem (deska se součástkami by neměla být na kovovém materiálu, který by ji odebíral dost tepla)

P.S. pokud by se do toho někdo pouštěl doporučím vyměnit i ty velký elektrolyty, který po 10 letech provozu nebudou úplně ideál což se projevuje hlavně při hlubokých tónech a u vyšší hlasitosti obecně
;)
 
Dobrý den,
mám novou CX-5 a občas mi vynechává levá strana audia BOSE. Hraje to normálně, najednou jen pravá strana, a pak zase normálně. Žádné lupnutí, jako by něco se signálem... ale dělá to i na USB, bluetooth, takže rádiem DAB+ to asi nebude. Nesetkal se s tím někdo?
Děkuji
sg
 
Dobrý den, mám novou CX-5 a občas mi vynechává levá strana audia BOSE. Hraje to normálně, najednou jen pravá strana, a pak zase normálně. Žádné lupnutí, jako by něco se signálem... ale dělá to i na USB, bluetooth, takže rádiem DAB+ to asi nebude. Nesetkal se s tím někdo?
Zkontrolovla bych nastavenou hlasitost navigačních pokynů. V okamžiku, kdy mluví navigace, tak mluví většinou k řidiči a ztlumí ostatní zdroje.
 
Jaj, sice je mám tuším navigační pokyny vypnuté (podívám se), ale faktem je, že se mi to začalo projevovat, když jsem zprovoznil androidauto. Každopádně díky za typ, bude to asi ono.
díky
sg
 
Pak to nemusí být jen navigační pokyny, ale může to způsobovat i telefon, který v té chvíli dává vědět o příchozím emailu, sms a podobně. U mne to tak při zapnutém vyzvánění podle mne taky je. Při upozornění jen vibracemi myslím ne-e.
 
Ahoj,tak se taky řadím do skupiny co maj problémy s radiem,luplo to jednou,pak zase,občas se to chytne..zoom zoom zoom,takže jsem objednal náhradní součástky dle polského linku. Víte někdo jak přesně zesilovač vyndat? Musí se odendat koberec??
 
Ahoj,tak se taky řadím do skupiny co maj problémy s radiem,luplo to jednou,pak zase,občas se to chytne..zoom zoom zoom,takže jsem objednal náhradní součástky dle polského linku. Víte někdo jak přesně zesilovač vyndat? Musí se odendat koberec??
NO já ti nevím, jestli se do výměny součástek pouštět, když jsi se zasekl už na odmontování zesilovače. Cenová úspora oproti STB servisu tu určitá je, ale...

Nicméně: posunou sedačku spolujezdce dopředu, dát stranou krycí část koberce. Sundat matky (tuším že č. 10). Z boku odpojit konektory - pozor zespodu mají aretaci, tu zmáčknout. A je to.

amp.PNG
 
Ahoj ,díky za návod,no já jsem na to ještě v autě nekoukal,asi bych si poradil...,jinak s elektronikou mám zkušenosti,v práci tyhle obvody pájíme.
 
Ahoj, tak rádio už opět hraje, problém byl u mě naštěstí jen ve stabilizátoru napětí,jak je popsáno na polským linku. Stablík jsem objednal a v práci jsme ho vyměnili. Musím říct že se opravdu blbě pájí a bez nahřívací desky PCB a pájky na horký vzduch vůbec nerealizovatelné. Takže super díky za tohle fórum,protože už mi ušetřilo dost peněz. Takže pro ostatní,pokud někomu lupne v reprácích,co nejdřív zesilovač vyndat z auta vyměnit stabilizátor.Vůbec nezáleží jestli máte rádio zaplé nebo ne,střílení do reproduktorů se může ozvat kdykoliv.Samozřejmě to můžou schytat i ty další obvody,ale to se musí vyzkoušet... Čau
 
Zdarec, nemáte někdo navíc součástky do zesilovače Bose? Nějak nevěřím tomu ze z aliexpresu by fungovaly
 
Nedávno to řešil znamy. Nejdřív řekli 3000 nakonec platil 6500.. Mám člověka co to zvládne, ale už nemá součástky
 
Ahoj,já mám pouze ten stabilizátor,koupil jsem 3 ks navíc,takže kdybys měl zájem můžu poslat. Jinak ty další obvody se u nás asi neseženou.
 
Zdravím vespolek;),
taky mě začalo zlobit rádio, mám origo s monitorem , z ničeho nic přestane hrát nejde zvuk do reproduktoru, jinak veškeré ovládání funguje jak má (navigace, radio, cd), ani navigace nekomunikuje (není slyšet), ze začátku mi přišlo, že po vypnutí klíčku to naskočilo, nyní nepomůže ani odpojení baterky, zničeho nic to zase po nějaké době naskočí a funguje,neví někdo kde je zrada jestli nějaké konektory nebo špatný software.
Díky moc za radu.:)
 
Asi odchází zesilovač BOSE...
ahoj,
děkuji za radu,
prosím tě ,kde se nachází, na kolik to asi vyjde? Bude stačit starší někde z vrakoviště nebo je ta moc tipů a problém s výměnou?
Děkuji.
 
Poslední úprava moderátorem:
Na Aliexpress taky nedávam, snažím se vždy najít všechno na českých e-schopech. Příslušenství pro zesilovače jsem scháněl tady - https://www.google.com/search?q=/zesilovace-prislusenstvi/ tak snad tam najdeš co potřebuješ.
 

Podobná vlákna

Back
Top