• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Rádio a navigace (originální) - problémy

Jsou prosím nějaké stránky, kde jsou rozkreslené jednotlivé díly s čísly? Z motorek jsem třeba zvyklý na partsdepor.cz. Jde mě o to, že občas v bazaru jsou autorádia/navigace (Mazda 3, CX-5 atd.) z jiných modelů a i když vypadají podobně, tak si samozřejmě netroufnu odhadnout, jestli by pasovala. Proto mě napadlo srovnat čísla dílů jednotlivých modelů, jestli je to zaměnitelné.
Vzhledem k podstatě nulovým recenzím čínských autorádií a kritizovanému příjmu FM, bych šel raději touto cestou.

Jinak pravděpodobně je tady již někde je, náhodou, ani nevím jak jsem našel tento zajímavý seznam. https://docplayer.cz/11878153-Seznam-originalniho-prislusenstvi-mazda-6-gh.html . O to víc mě štve, že jedno z těch rádií mě uteklo tak o půl dne za super cenu.
 
Jsou prosím nějaké stránky, kde jsou rozkreslené jednotlivé díly s čísly? Z motorek jsem třeba zvyklý na partsdepor.cz. Jde mě o to, že občas v bazaru jsou autorádia/navigace (Mazda 3, CX-5 atd.) z jiných modelů a i když vypadají podobně, tak si samozřejmě netroufnu odhadnout, jestli by pasovala. Proto mě napadlo srovnat čísla dílů jednotlivých modelů, jestli je to zaměnitelné.
Vzhledem k podstatě nulovým recenzím čínských autorádií a kritizovanému příjmu FM, bych šel raději touto cestou.

Jinak pravděpodobně je tady již někde je, náhodou, ani nevím jak jsem našel tento zajímavý seznam. https://docplayer.cz/11878153-Seznam-originalniho-prislusenstvi-mazda-6-gh.html . O to víc mě štve, že jedno z těch rádií mě uteklo tak o půl dne za super cenu.
Třeba tady:
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda

Nahoře si klikni na anglickou vlaječku pokud neholduješ azbuce. Buď můžeš zadat VIN a vyhledávat přesně díly danýho auto nebo klikneš na "model", vybereš auto a pak lustruješ všema možnejma dílama co se do něj dávali.

Bohužel je to jen do roku cca 2012 (akorát první CX5). Pokud chceš i na současný modely,tak "třeba" stáhni do PC program "mazda EPC v2" (čím novější datum vydání, tím líp - tím víc aut)
 
Ahoj, dnes jsem jel do Brna a zpet a po ceste mi nekolikrat auto kratce piplo, jakoby z radia - aspon muj locit. Nikde vsak zadna kontrolka, jen opravdu kratke pipnuti. Nemate tuseni co by to mohlo byt? RVM to neni. GH po FL, diky
Mě to značí pípnutí"navy signál"
Po pípnutí to na sekundu napíše displej.
Zřejmně vysílač na blízku.
 
Ahoj, dnes jsem jel do Brna a zpet a po ceste mi nekolikrat auto kratce piplo, jakoby z radia - aspon muj locit. Nikde vsak zadna kontrolka, jen opravdu kratke pipnuti. Nemate tuseni co by to mohlo byt? RVM to neni. GH po FL, diky

Možná to bude hloupost ale nebylo to upozornění na pokles venkovní teploty, vydá to tón a chvíli bliká aktuální teplota na budíku. Taky mě to občas zaskočí, než zjistím co to bylo za ton a od čeho... ;)o_O
 
Ahoj, koupil jsem si pod stromeček Mazdu 6 GH rok 2008 a jak to tak bejvá nejsou u toho DVD pro navigaci. Auto asi stálo nějakej čas bez baterky a displej na navigaci píše: A program cannot be read. Please consult to a dealer. Co jsem vyčetl tak to má zachránit originál disk A. Jde to někde sehnat?
Předem dík za odpovědˇ
Pít
 
Mám takový dotaz. Cim prosim muzu ukoncit handsfree hovor ? Zkusil jsem toho spoustu a nic nezabralo...Diky
 
Ahoj, koupil jsem si pod stromeček Mazdu 6 GH rok 2008 a jak to tak bejvá nejsou u toho DVD pro navigaci. Auto asi stálo nějakej čas bez baterky a displej na navigaci píše: A program cannot be read. Please consult to a dealer. Co jsem vyčetl tak to má zachránit originál disk A. Jde to někde sehnat?
Předem dík za odpovědˇ
Pít

vložit bootovací disk zkus napsat @tkm
 
Ahoj, koupil jsem si pod stromeček Mazdu 6 GH rok 2008 a jak to tak bejvá nejsou u toho DVD pro navigaci. Auto asi stálo nějakej čas bez baterky a displej na navigaci píše: A program cannot be read. Please consult to a dealer. Co jsem vyčetl tak to má zachránit originál disk A. Jde to někde sehnat?
Předem dík za odpovědˇ
Pít
Jak psal @Vitus, tak @tkm má vše co je potřeba. Kdyby jste byl z okolí Olomouce, tak mám všechny originál DVD (mně je původní majitel dal :) ). Mohu půjčit na zkopírování.
 
Ahoj Mazdaři,
mám GH před FL a vyskytl se mi problém s rádiem ( Mám BOSE s navigací a 6CD Changer )

Nejprve nešlo potvrdit na displeji hlášku o bezpečnosti po startu ( nereagoval dotyk ), tak jsem si přepnul s CD na rádio pomocí ovládání na volantu. Po zastavení a znovunastartování mi na informačním displeji psalo - NAVI MOD - ( nebo něco podobného ) a opět neragovala navigace na dotyk ani tlačítka LOAD, SOURCE, MAP, RETURN MENU ... nic.... a dokonce přestalo reagovat ovládání na volantu. jediné co fungovalo tak zesilování hlasitosti na rádiu ( hrálo jen FM ), ale na info displeji stále jen NAVI MOD.

Tak jsem rozdělal přístrojovku a vytáhl rádio ven. Po znovu zapojení už funguje ovládání na volantu, naladím stanice, ale obrazovka je černá a nic nezobrazuje. tlačítka LOAD, SOURCE, MAP, RETURN MENU, nereagují. FM hraje, na volantu ovládám hlasitost, přepínám se na spotřebu i hodiny.

Prosím o radu, než se vrhnu na rozebrání rádia na šroubky abych výtáhl manuálně 1ks. CD a nejspíše navigační disk, a zkontroloval jak jsou na tom flexkabely apod.

Díky moc ( Jsem z BRNA )
 
Mám kopii samozřejmě pro svoji potřebu doma tak se nějak přes SZ domluvíme.
Pokud potřebuješ teda jen mapy, pokud potřebuješ SW musíš mít "Ačkove" DVD.
 
Poslední úprava:
Tak po instalaci nově doručené jednotky R98 od Eononu je mi při telefonování údajně o něco lépe slyšet ale vyloženě vyřešeno to není. Po zkoušce s člověkem co mi byl alespoň trošku schopen popsat rozdíl v tom když je zapojený externí mikrofon, nebo když radio jede jen na zabudovaný mikrofon je výsledek následující:

Interní: plné výšky, uspokojivé středy a žádné basy. Celkový dojem plytký, ale rozumět mě bylo.

Externí. Široké spektrum s basy. Ale hodně vadil převuzený mikrofon. Rozumět bylo ale s charakteristickým šumem od přebuzení mikrofonu.

Suma sumárum. Obojí je sice funkční, ale nedá mi to a chci to zlepšit. Objednal jsem tedy lepší externí mikrofon s kardioidní charakteristikou a doufám, že bude lepší než ten levný se kterým rádio přišlo a uvidíme.

P.S. Mám k prodeji jedno Android radio Eonon R98 :)
Když se nedohodnes s kolegou tak já bych ho vzal.
 
Back
Top