• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika BOSE výměna reproduktorů - chrastění / drnčení

není sebemenší důvod, aby tady odkazy na jakýkoliv jiný web někomu vadily (pokud neodporují zákonům této země). Mazdaklan je veřejné forum určené výhradně pro uživatele, aby se něco dozvěděli a vyměnili si zkušenosti, nikoli podnikatelský projekt pochybné "výkonné exekutivy".....

Ja jen pro jistotu ;) diky za vyjasneni :)
 
Prave som si to opravil u sofera... So sekundakom len dva sroby na tapacir a zapadky... A 4 skrutky na reprak... Nechapem odkial tam ta voda natiekla... Alebo, kondenzovana??!
To nevim, jen se bojim, aby se to stejne nestalo s tema novyma reprakama :eek:
 
Ahoj,

dnes mi začal výrazně chrastit, drnčet pravý přední reproduktor v dvěřích :oops: Stačí jen malinko basů... Má s tím někdo zkušenost? Dle pár informací z netu by se mohla odlepit či natrhnout membrána, ale sám si na sundání vyplně dvěří a demontáž netroufnu, takže asi servis...

Díky.

Mr.B
 
Mně v interiéru ve dveřích spolujezdce začalo taky něco vibrovata/rezonovat, nevěděl jsem, jestli to jde od BOSE repráku nebo od něčeho jiného. Při zvýšených basech to bylo citelnější. Dvakrát jsem s tím dal auto do servisu (vždy společně s nějakou jinou akcí). Poprvé se jim nechtělo rozebírat tapec a vymysleli si nějakou výmluvu. Bylo totiž těžké jim to předvést, jelikož jako na potvoru to auto při předávání servisu nedělalo. Tak jsem se domluvil s vedoucím servisu, že to natočím a pošlu mu to. To jsem také udělal a byly donuceni sundat celej tapec a zjistili, že ve dveřích byl uvolněnej nějakej kabel či nějaká sponka a ta tam rezonovala. A je fakt, že to opravdu pomohlo. Nyní si zase všímám nějakých pazvuků z druhé strany, takže možná je bude čekat ta samá procedura v řidičových dveřích.

Také vím, že U M6 se často stává že rezonuje/vibruje ten plast od kliky ve dveřích.
 
Ahoj, dnes mi začal výrazně chrastit, drnčet pravý přední reproduktor v dvěřích :oops: Stačí jen malinko basů... Má s tím někdo zkušenost? Dle pár informací z netu by se mohla odlepit či natrhnout membrána, ale sám si na sundání vyplně dvěří a demontáž netroufnu, takže asi servis...
Nebo může být zrezlý...
 
Díky za info. Já si to dnes akorát přebral po servisce + upgradu Connectu na podporu AA, takže tam budu muset separé :mad: Uvidíme, jak se k tomu v PELESI postaví o_O
 
Také vím, že U M6 se často stává že rezonuje/vibruje ten plast od kliky ve dveřích.

Tak to je presne muj pripad. Posledni dobou se mi k tomu jeste pridavaji lupave zvuky z okoli infotainmentu, kdyz zrovna nehraje hudba, aby to prehlusila. Docela ta auto uz na nasich silnicich pekne chrasti :(.
 
Co se tyka tech prednich repro Bose u GJ/GL, podle servisu v Usti je pomerne casta - i zarucni - poskozeni membrany spodniho predniho reproduktoru, takze se musi cely vymenit. Coz by pry v zaruce slo hladce.

Prisli jsme na to tak, ze jsem zjistoval, jestli je normalni, aby repro zacaly rezonovat pri vyssi hlasitosti a hluboke basove lince. Dostavuje se mi to u casti skladeb (napriklad Nohavica - Tesinska nebo Ahmad Jamal - Somes I Feel Like a Motherless Child) pri hlasitosti 30+, rychlosti nad 160 km/h a pri aktivnim Centrepoint + Audiopilotu a ekvalizeru hloubek v rozmezi +0 az -3. Kdyz se deaktivuji Bose vylepseni, ktere zvysuji hlasitost a meni frekvencni krivku v zavislosti na rychlosti, nebo na max stahnou basy, nedostavi se to. V mem pripade to je pry jen extremni situace, zadna zavada... i tak obcasne zamrzi.

Obecne bych teda uvital o neco lip naladeny zesilovac, ale to je na jiny tema. Bez CP+AP, fwd/r 0/0 a ekv 0/0 to hraje dost nevyrazne a jakoby zahuhlane a neumi se prizpusobit rychlosti, s CP+AP se krom vysek a vyvazeni bohuzel dost zdurazni urcity pasmo hloubek, ktery v plno jazzovych skladbach pusobi dost prehnane... Takze trvale mam stazeny hloubky a lehounce vysky, ale kvuli ty "bouli", kterou Bose vytvari, to stejne neni ono. Holt clovek asi nemuze od auta za 800 ockeavat ani vzdalene to same, co od domaci hifi sestavy za desetinu...
 
Jeste bych na adresu kvality zvuku dodal, ze mi v zasade prislo, ze lip/neutralneji hraje 2018 Mazda 6 bez Bose. A nejspis ani netrpi na ten problem s prednimi repro. Myslim, ze v te obyc verzi by se dal zvuk i snaz doladit do lepsi formy v nejakem auto-hifi studiu, protoze se ten obycejny zesilovac - na rozdil od Bose - nesnazi s hudbou delat zazraky a pro normalni hlasitost je i dostatecne ucinny/vykonny. Pokud neni tragicky nelinearni a menice tomu prizpubene, nejspis by stacila pouze (levna a snadna) vymena menicu za lepsi... Ale diky Mazdimu systemu vybav me u nove sestky opet ceka Bose, takze se s jeho novym naladenim (v 2018 hraje vyrazne jinak, nez v 2017) budu muset opet szit a najit si nejmin zly setup :).
 
Caute,asi mesiac dozadu som aj ja riesil rezonaciu vo dverách a nakoniec som to zalepil.20190424_145433.jpg
 
A to preto lebo keď som vytlmoval dvere tak som tam dal ešte takú penu za repraky a ta držala vodu ako spongia.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Tak mám komplet odtrženou membárnu. V PELE.SI mi řekli, že mám nastaveno moc basů a tím jsem si to odpálil :D:D:D Polemika na téma očekávání od BOSE sestavy vs. styl poslechu nikam nevedla :rolleyes:

Takže buďto výměna za nové repro, nebo zkusit zalepit, ale to oni jako autorizák nedělají. Vzhledem k ceně repro půjdou variantou lepení a uvidíme...:mad:
 
Zdravím všechny, nenašel jsem tu toto téma, proto zakládám nové. Začíná mi nepříjemně drnčet pravý reproduktor BOSE u spolujezdce, má s tím někdo zkušenosti ? Výměna v servise je cca 8 500,- a další možnosti co jsem vyčetl je sám rozebrat a zalepit, zkoušel někdo ? Nebo neví někde kde sehnat jiný levněji ? (vrakoviště apod.) Díky moc za rady a tipy..
 
Ses si jistej,ze to je reprak? Mne drncely plastovy dily,tak jsem je podlepil molitanem a uz je to ok. Popsal jsem to i s fotkama do vlakna Co jste dnes udelali...

Odesláno z mého HD1903 pomocí Tapatalk
 
tak to si vlastně jistej nejsem, drnčí to jakoby tam ale ne neustále, občas to na chvili přestane a nezavisle na tom co se zrovna hraje (myslím tím basy)
 
Doporučuju si s tím trochu pohrát, abys zjistil, jestli ti to dělá opravdu reprák v nějakém daném spektru tónů basů apod. Pomocí MZD connectu v nastavení si můžeš navolit zvuk z přední/zadní a levé/pravé strany. Takto zjistíš, kdy se pazvuky objevují nejvíce a zda-li mají spojitost s úrovní hlasitosti/basů apod.

Já osobně s pravou stranou taky bojuju, ale u mě to jsou nějaké rezonance způsobené kabely či plasty. Už jsem to měl dvakrát v Mazdě, poprvé se to prý neprojevilo, podruhé jsem je už donutil rozebrat tapecírung dveří a byl tam prý nějaký kabel vypadlý z nějakého cvočku. Je pravda, že to pomohlo, ale nyní se mi začaly ozývat další rezonanční pazvuky v těch samých pravých dveřích. Stačí zvýšit hlasitost či basy a rezonování je dost výrazné, při některé hudbě to nedělá vůbec. Asi nezbyde nic jiného, než si sundat tapec sám jako @mellda a nějak to tam vytlumit, vypolstrovat a zjisitt jak to tam vypadá.
 
Mám to úplně stejný. Taky zvažuju, zda se snažit něco reklamovat a nebo rovnou nakoupit nějaký materiál a vytlumit dveře.
 
Jo, to je velice casta zavada a ne jen na Mazde 3, zahranicni fora jsou toho taky plne. Casem zkoroduje to misto, kde je nalepena membrana repraku a ta se odlepi. Pak to vydava ruzne pazvuky a drnceni. Oprava je primitivni, proste podlepit tu membranu sekundakem. Uz presne nevim, ale zabralo mi to kolem hodky max. A pri demontazi obcas prasknou ty plastove spunty, co drzi tapec, takze je dobre si nejake dopredu pripravit. Me praskly 2, zvlast ted v zime budou trochu krehci.

maxresdefault.jpg
 
Back
Top