• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika BOSE výměna reproduktorů - chrastění / drnčení

@zmozek ona je ta koncepce bose u mazdy 2013+ jiná než je u aut běžný. Jedná se o woofery ve dveřích a širokopásma u okna na rozdíl od klasické koncepce kde je použit středobas a výška. A jedná se o aktivní zapojení = 1 reproduktor - 1 kanál zesilovače = nejsou na společném kanále woofer a širokopásmo - na rozdíl od staršího bose osazení např v GG/GY/GH apod
 
Já nevím, co na tom lidé vidí za extra prémiovost a co by chtěli za ty peníze. Příplatek za BOSE bývá u mazdy cca 20000 v prodejních cenách. S ohledem na to je použité řešení zesilovače s naladěným DSP a 2 Ohm reproduktorů myslím v cajku - prostě lowcost řešení, jak v autě zajistit nějaký lepší zvuk (při normálních hlasitostech). Jakékoliv jiné kompletní řešení z aftermarketových komponentů levnější nebude.
 
Kdyby nahodou nekdo hledal neco okoko BOSE na M6 tak jsem nasel nejake materialy. (Treba se bude nekomu hodit)

Chci vymenit Subwoofer v kufru za klasicky se zesilivacem. Bassy spatne nejsou ale neni to zvuk subu a me to v aute moc chybi 😉

IMG_4954.png IMG_4956.png IMG_4955.png
 
Tak ono chtít od 15cm reproduktoru aby zahrál nízký frekvence je už z principu nesmysl. Chce to minimálně 20cm (8") a ideálně 25cm (10") aby ten reproduktor byl schopen zahrát nízké frekvence. Ohledně napojení SW jsme se tu už bavili, případně řešení můžeme vice rozvést
 
Tak ono chtít od 15cm reproduktoru aby zahrál nízký frekvence je už z principu nesmysl. Chce to minimálně 20cm (8") a ideálně 25cm (10") aby ten reproduktor byl schopen zahrát nízké frekvence. Ohledně napojení SW jsme se tu už bavili, případně řešení můžeme vice rozvést
Jj proto to chci zmenit, zatim mam takovy jednoduchy navod (v hlave) ze se prerusi draty co vedou do original subu a napoji se do externiho 1kanaloveho zesilovace a ten to posle do velkeho subu.
 
A proč brát zprzněnej zkreslenej už zesílenej signál, následně ho zeslabit a znovu zesílit?.
Jednodušší je vzít signály co jdou pro zadní repro před bose zesilovačem. Je to nízká úroveň, není tolik zkreslenej a navíc se hlasitost basáku dá řídit faderem. ;)
 
Poslední úprava:
A proč brát zprzněnej zkreslenej už zesílenej signál, následně ho zeslabit a znovu zesílit?.
Jednodušší je vzít signály co jdou pro zadní repro před bose zesilovačem. Je to nízká úroveň, není tolik zkreslenej a navíc se hlasitost basáku do řídit faderem. ;)
No vidis , super napad!Diky
 
Ne, přečti si to znovu
Ja to jinak myslel a jinak napsal.

Takze PRED bose zesilovacem ze zdirky pro zadni repro vyvedu draty pro sub.

Jak to mas dal resene?

Protoze ja bych je navedl do 1kanaloveho externiho zesilovace a z nej do velkeho subu
 
Ja to jinak myslel a jinak napsal.

Takze PRED bose zesilovacem ze zdirky pro zadni repro vyvedu draty pro sub....
Ano

Jak to máš dál řešené...
Já mám celej bose systém pryč, mám tam 8 kanalovej zesilovač s DSP procesorem a přední repro v aktivním zapojení

Protoze ja bych je navedl do 1kanaloveho externiho zesilovace a z nej do velkeho subu...
Přesně tak, můžeš použít i dvoukanál v můstku samozřejmě
 
Ahoj, vidím rozjeté vlákno na repro, koupil jsem teď Mazdu 2013 kombi s Bose, a plánuji nějaké zvukové úpravy, a při zkoušení zvuku a regulacích na rádiu, jsem zjistil že mi hraje o dost slaběji repro vzadu v pravých dveřích (levá hraje mnohem více), nestalo se už někomu? Je u každého repra výhybka? že by byla špatná? Repro hraje jen středy, tak počítám že urvaný závěs by neměl být.... díky
 
Výhybky tam nejsou, je to ořezané DSP procesorem v Bose zesilovači. Jinak ohledně úprav pokud půjde jen o výměnu reproduktorů, tak vepředu půjdou vyměnit jen ty širokopásma u okna. Nevím zatím o výrobci (caraudio) který by dělal 8" 1ohm woofery
 
Výhybky tam nejsou, je to ořezané DSP procesorem v Bose zesilovači. Jinak ohledně úprav pokud půjde jen o výměnu reproduktorů, tak vepředu půjdou vyměnit jen ty širokopásma u okna. Nevím zatím o výrobci (caraudio) který by dělal 8" 1ohm woofery
No tak to zkontroluji, ten reproduktor a když bude ok jsem v háji,, no zatím budu měnit respektive asi napojim navíc směrové reproduktory v kufru u okna, už jsem to zkoušel, vytáhne to výšky že zadu, a pak aspoň vytlumit přední dveře,
 
Nezkoušel už někdo tato řešení? Nebo alespoň z doslechu ?
 
Repro musway jsou docela nová věc na trhu, takže spíš bych řekl že je tady na klubu nikdo nemá
 
Ted jsem sedel v m6 s dsp helix a novymi repro (ale napojeny jinak nez puvodne samozrejme, 20cm basy ve dverich, stredy vejsky samozrejme extra), cena 60k a nechtelo se mi z auta vylezt bože 🙏 taky jsem premyslel jak zlepsit bose, ale jen dsp od helixu by castecne resilo frekvence, repro a kabelaz uz ne … tak uvidim nemel jsem do toho sedat 😂
 
Poslední úprava:
Back
Top