• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdové destičky

Co jsem dělal brzdy u mnoha GH,tak vždy tam byly s délkou 136 mm,takže ty druhé.Doufám,že neplatíš tu nesmysl cenu,dají se sehnat za polovinu.Mám pocit,že ty první jsou na americkou verzi.
 
Máte někdo nějaký typ na autoservis?? Mě zatím napadl tento: https://www.google.com/search?q=/vymena-brzd/ - potřebuji totiž vyměnit brzdy :)
 
Neviete ci sa daju kupit samostatne tie protihlukove pliesky na zadnu stranu dosticiek? Mam v predu ATE brzdy, ktore su iba ciste zelezo zo zadnej strany a neskutocne to piska. Riesil som to medenou pastou kde dochazda k dotyku kov na kov, no je to boj s veternymi mlynmi.
 
Neviete ci sa daju kupit samostatne tie protihlukove pliesky na zadnu stranu dosticiek? Mam v predu ATE brzdy, ktore su iba ciste zelezo zo zadnej strany a neskutocne to piska. Riesil som to medenou pastou kde dochazda k dotyku kov na kov, no je to boj s veternymi mlynmi.
Dají se koupit,ale raději se neptej na cenu :bag:
Schránka 02.jpg
 
Ak to ide jedine ako original diel tak to nic. Akurat som riesil sroby, ktorymi sa nastavuje geometria vzadu na GH, v Mazde za krasnych 55E - 1 srob :D Toz, nech si to teda piska dalej :)
 
Také přispěji svojí trochou do mlýna. :) Dělal jsem teď komplet přední brzdy a rozhodl jsem se pro značku Zimmerman, jak kotouče tak desky. No výsledek strašný! Nasadil jsem na auto a po 100 km už pískaly jak vlak. Opravdu, když jsem brzdil, byl jsem slyšet ve městě 500 metrů kolem dokola. Na základě reklamace jsem vyměnil desky za Textar. Už to nepískalo tolik, ale pořád trochu ano. Rozhodl jsem se dat na reklamaci i kotouče a následně jsem vzal kotouče také od textaru. Takže komplet TEXTAR a ejhle brzdný účinek parádní a ticho po pěšině. Samozřejmě jsem udělal i GO pístků a třmenů. :)
 
Mám vyzkoušeno ATE a TEXTAR, sice to trochu pískne, ale velice dobře brzdí.
 
Zimmermann nejsou žádnej zázrak. Mám na několika autech ověřeno ATE komplet i Brembo kotouče (klasika) + ATE desky. Nikdy to nepískalo a brzdnej účinek vždy ok. Kolegovi na firemní GH dali kotouče a desky Textar a ani po 4000km to auto prostě nebrzdí, ale očividně si nedali moc práci s čištěním adaptérů, takže možná ty desky drhnou, nebo EBA ve faceliftu je jinak nastavenej a tváří se to že to nebrzdí, těžko říct.
 
Dají se koupit,ale raději se neptej na cenu :bag:
Zobrazit přílohu 24854
Zdravím tě Max6,prosím tě někde jsi u tématu ohledně ruční brzdy zmínil, že pružiny které po odbrzdění vracejí brzdiče do původní polohy a zabraňují přehřívání kola :happy: (zjednodušeně řečeno) mají označení GJ6A26669B a GJ6A26668B.Potřeboval bych vědět jestli jsou identické jako u Mazdy 6 TE PLUS LIFTBACK 12/2011 2.2D 95kW.A taky jestli nemáš možnost sehnat rozměr nebo výkres,prostě technickou dokumentaci obou pružin?Dík
 
caute...mam v plane menit zadne brzdy...neviem vsak ci by som to zvladol aj sam,ked som to nikdy nerobil...podla videa sa mi to nezda tazke,akurat aby na mna necakalo nejake prekvapenie...je nieco na co si fakt musim dat pozor? potrebujem menit platnicky a neviem, ci mam menit aj kotuce...aku hrubku by mal mat kotuc aby som vedel ci ho mam menit? Isiel by som do znacky ATE....takisto neviem co vsetko mam premazat ked uz to bude dole...videl som tu kdesi obrazok a podla neho som pochopil,ze by som mal namazat cap, co drzi strmen a iste plochy dosticek...takze objednaval by som toto

https://www.autodielyonline24.sk/ate-955956.html
https://www.autodielyonline24.sk/ate-956889.html


...akurat u tych dosticek si nie som isty ci tych 28e je za obidve....je tam pisane set na zadnu napravu,tak to chapem ze ano....napr.u toho brzdoveho kotuca,tam je automaticky hodene mnozstvo 2.....keby som chcel z nejakeho dovodu len jeden kotuc,tak to nejde objednat
 
Můžou tě zaskočit zerezlý šrouby a ty trny od brzdiče. Taky to chce dosedací plochy zarovnat pilníkem od rzi a napálenýho brzdovýho prachu no a obecně očistit. Brzdy se stejně jako věci na řízení dělají na obou stranách zarás proto se hází kotouče po 2 do objednávky a desky jsou vždy v sadě na nápravu
 
caute...mam v plane menit zadne brzdy...neviem vsak ci by som to zvladol aj sam,ked som to nikdy nerobil...podla videa sa mi to nezda tazke,akurat aby na mna necakalo nejake prekvapenie...je nieco na co si fakt musim dat pozor? potrebujem menit platnicky a neviem, ci mam menit aj kotuce...aku hrubku by mal mat kotuc aby som vedel ci ho mam menit? Isiel by som do znacky ATE....takisto neviem co vsetko mam premazat ked uz to bude dole...videl som tu kdesi obrazok a podla neho som pochopil,ze by som mal namazat cap, co drzi strmen a iste plochy dosticek...takze objednaval by som toto

https://www.autodielyonline24.sk/ate-955956.html
https://www.autodielyonline24.sk/ate-956889.html


...akurat u tych dosticek si nie som isty ci tych 28e je za obidve....je tam pisane set na zadnu napravu,tak to chapem ze ano....napr.u toho brzdoveho kotuca,tam je automaticky hodene mnozstvo 2.....keby som chcel z nejakeho dovodu len jeden kotuc,tak to nejde objednat
Pokud jsi to nikdy nedělal,tak se sám do toho nepouštěj.Potřebuješ kvalitní nářadí i přípravek na zašroubování pístku.Můžeš udělat více škody než užitku. A jsou to brzdy!Nebo si vezmi k ruce někoho,kdo to dělá a tomu rozumí!Opravdu můžeš zůstat trčet a nebudeš vědět co dál.Někdy se musí starý kotouč říznout flexou,mohou být zarezlé čepy,nepovolíš nebo urveš odvzdušnovák,může být děravá prachovka,nemusí se vracet ručka atd.
 
Máš za 100euro material + mazanie pinov a plieskov na doštičky (zanedbateľné) ak máš seriózny garazovy servis kde ťa neosklbu tak za 50 euro robota na dve hodiny. Doma s tým zabiješ 3 dni ak si to ešte nerobil a ver tomu že na GH budú zadné brzdy zapečené ak to nerobis každoročne a nakoniec to ani nepovolis a tak či tak pôjdeš do servisu. Je veľké množstvo veci čo si ako laik doma zbastlujes sám na aute , ale brzdy nechaj na odborníka.
 
No mam jedného garáž majstra a pýta si 180€....a ešte otázne či by to riadne vykefoval a premazal... Lebo si môže povedať že to ne zistím. Možno by nebolo zlé mu to dať a potom zhodiť aspoň strmen a pozrieť na to... 150 by som povedal ok ale 80 za robotu sa mi zdá dosť
 
caute...mam v plane menit zadne brzdy...neviem vsak ci by som to zvladol aj sam,ked som to nikdy nerobil...podla videa sa mi to nezda tazke,akurat aby na mna necakalo nejake prekvapenie...je nieco na co si fakt musim dat pozor? potrebujem menit platnicky a neviem, ci mam menit aj kotuce...aku hrubku by mal mat kotuc aby som vedel ci ho mam menit? Isiel by som do znacky ATE....takisto neviem co vsetko mam premazat ked uz to bude dole...videl som tu kdesi obrazok a podla neho som pochopil,ze by som mal namazat cap, co drzi strmen a iste plochy dosticek...takze objednaval by som toto

https://www.autodielyonline24.sk/ate-955956.html
https://www.autodielyonline24.sk/ate-956889.html


...akurat u tych dosticek si nie som isty ci tych 28e je za obidve....je tam pisane set na zadnu napravu,tak to chapem ze ano....napr.u toho brzdoveho kotuca,tam je automaticky hodene mnozstvo 2.....keby som chcel z nejakeho dovodu len jeden kotuc,tak to nejde objednat

Ak to mas este aktualne, dnes som bol dat k cloveku co mi robi uz druhu mazdu na vymenu komplet predne aj zadne kotuce a dosky, mazanie tych vodiacich tyciek, jeden zadny brzdic bol pridrety piest tak ho rozoberal, vymena prevodoveho oleja, brzdovej kvapaliny, odvzdusnenie. 100 euro za robotu + brzdovu kvapalinu, rano dovezies auto, po obede je hotove, material si mozes doniest svoj, len musia diely sediet. Robil mi uz 2x brzdy, ak chces kontakt tak napis, je to okolie Bratislavy.
 
Už som to dal spraviť.. Ale diky.. Od BA bývam 80km, tak by som to mal aj celkom ďaleko
 
Back
Top