• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdové destičky

Zdravím. Po roce používání Mazdy v hatchbacku bych rád vyřešil brzdný účinek. Auto ma najeto pouhých 45tis. Všechno chodí ve vodítkách (vpredu i vzadu) hladce (rukou) tak jak má, ale auto mi přijde že prostě nebrzdí. To že jako každý japonec má pomalejší nástup na začátku chodu pedálu chápu. Dobrá dávkovatelnost tam je což je super, ale ten maximální brzdný účinek je prostě bída. Když srovnám s Hondou Accord co jsem měl tak tady musím fakt rvát pedál na podlahu vší silou. Co je zvláštní, tak z vyšších rychlostí (nad 130km) když na to dupnu, tak brzdí uspokojivě. Nejhorší je ale dobržďování z 50km/h nastup je strašně pomalý. Co nechápu, tak proč v Hirošimě nepoužili vyšší desky, a nevyužijí celou brzdnou plochu :)

- nyní tam jsou origo desky i kotouče
- brzdovka vyměněná

Myslíte si, že by pomohla výměna brzdových destiček?

DB2328AD-1CEE-4917-B49A-BB822A2156A2.jpeg
 
Netušíte prosím někdo jak jsou na tom dnes brzdy ZIMMERMANN? Čtu tady ve vlaknu, že moc dobrá zkušenost v minulosti s nimi nebyla.
Ptám, se protože mi jsou aktuálně doporučovány.
 
Zdravím. Po roce používání Mazdy v hatchbacku bych rád vyřešil brzdný účinek. Auto ma najeto pouhých 45tis. Všechno chodí ve vodítkách (vpredu i vzadu) hladce (rukou) tak jak má, ale auto mi přijde že prostě nebrzdí. To že jako každý japonec má pomalejší nástup na začátku chodu pedálu chápu. Dobrá dávkovatelnost tam je což je super, ale ten maximální brzdný účinek je prostě bída. Když srovnám s Hondou Accord co jsem měl tak tady musím fakt rvát pedál na podlahu vší silou. Co je zvláštní, tak z vyšších rychlostí (nad 130km) když na to dupnu, tak brzdí uspokojivě. Nejhorší je ale dobržďování z 50km/h nastup je strašně pomalý. Co nechápu, tak proč v Hirošimě nepoužili vyšší desky, a nevyužijí celou brzdnou plochu :)

- nyní tam jsou origo desky i kotouče
- brzdovka vyměněná

Myslíte si, že by pomohla výměna brzdových destiček?

Zobrazit přílohu 42116
Cela plocha se imho nepouziva, protoze by to nemelo az tak velky vyznam vzhledem k rozdilu obvodu a mozna, ze by to bylo spise problematicke v jinych aspektech.
 
Back
Top