• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Chladící kapalina

Petr 134

nový člen
11
Zdravím ,mám dotaz na chladící kapalinu do mazd v autokelly mi to ukazuje červenou či růžovo u pod označením K 12 ale jiní výrobci mají jiné značení co poradíte .dík.
 
Dnes jsem koukal, že mám při studeném motoru hladinu chladící kapaliny pár milimetrů pod ryskou LOW. Po ohřátí motoru je ale asi zase 5 mm nad touto ryskou. Co auto vlastním, tak hladina byla hlavně v zimě při studeném motoru skoro vždy na LOW, v létě nebo po jízdě vždy tak nějak mezi ryskama LOW a FULL. Tak mám dilema, jestli dolít nebo nechat tak jak je...
 
@Ladman Tak když je zima, tak dolej lehce nad půlku a v létě budeš mít skoro FULL. Stejně je to jen vyrovnávací nádržka, takže cokoliv co je mezi LOW a FULL je OK.
 
@Ladman Tak když je zima, tak dolej lehce nad půlku a v létě budeš mít skoro FULL. Stejně je to jen vyrovnávací nádržka, takže cokoliv co je mezi LOW a FULL je OK.
A do expanzky můžu nalévat i když je motor teplý a tím pádem hladina kapaliny vyšší?
 
A do expanzky můžu nalévat i když je motor teplý a tím pádem hladina kapaliny vyšší?
Tak ta nádobka je plastová, žádný tlak v ní není, takže na svojí vlastní odpovědnost můžeš dolít i když je v ní kapalina teplá. ALE.. z bezpečnostních důvodů, aby nedošlo k újmě na zdraví a majetku, nemůžu odpovědět jinak než tak, že by jsi měl počkat až teplota kapaliny zchladne.:joy:
 
Back
Top