• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Chybové hlášení

Sonics

nový člen
1
Dobrý deň , tuší niekto čo znamená chybová hláška : porucha řídiciho systému vozidla. Auto je nove ešte v záruke.diky za info

6FA99184-958F-4F9A-91E9-7A9C7B318908.jpeg
 
Tak mě se to dnes taky stalo. Stejná chyba v průběhu cesty (asi 2min po nastartování a spuštění výhřevu sedačky). Auto před 3týdny na garančce s měřením baterky :( Doufám, že po zahřátí chyba zmizí a zase to bude OK
 
Tak mě se to dnes taky stalo. Stejná chyba v průběhu cesty (asi 2min po nastartování a spuštění výhřevu sedačky). Auto před 3týdny na garančce s měřením baterky :( Doufám, že po zahřátí chyba zmizí a zase to bude OK
Tak není. Baterku jsem dobil naplno. Z 12.2V na 13.2V. Den ježdění a už svítí zase. Termín servisu nejdříve 4.1.2023. Moc pěkné
 
Píše to chyba řídícího systému vozidla.
Tohle chce píchnout na diagnostiku a zjistit přesnou chybu. Tyhle univerzální hlášky jsou nic neříkající věc co zbytečně děsí lidi.

Teoreticky by to nemělo být nic co dokáže poškodit auto. Na to tam jsou jiný "hlášky".
 
Tak není. Baterku jsem dobil naplno. Z 12.2V na 13.2V. Den ježdění a už svítí zase. Termín servisu nejdříve 4.1.2023. Moc pěkné
Nezachutnalo to nějaké kuně? Koukni na viditelné kabely? Jinak diagnostika...
 
Chyba. U CX-30, najeto necelé 4 tisíce, 3/4 roku stará, včera během jízdy: "Porucha palubní sítě, nechejte zkontrtolovat vozidlo". Všechno fungovalo, nic se nezměnilo, baterie je OK. V mobilní aplikaci žádné hlášení. Při další jízdě hlášení znovu.
 
Viz Max6 o kousek výše:
Tohle chce píchnout na diagnostiku a zjistit přesnou chybu. Tyhle univerzální hlášky jsou nic neříkající věc co zbytečně děsí lidi.
 
Chyba. U CX-30, najeto necelé 4 tisíce, 3/4 roku stará, včera během jízdy: "Porucha palubní sítě, nechejte zkontrtolovat vozidlo". Všechno fungovalo, nic se nezměnilo, baterie je OK. V mobilní aplikaci žádné hlášení. Při další jízdě hlášení znovu.
Moc pěkné. Chyba by ale v aplikaci měla být napsaná. Mě se výše uvedené chyby zapsaly s popisem i dnem, kdy chyba vznikla. Je to v záložce Centrum zpráv - Bezpečnost a zabezpečení. Mělo by to tam být, i když chyba aktuálně nesvítí
 
V aplikaci je "Porucha palubní komunikační sítě" A v autě přes Menu.. chybová hlášení ...
"Indikace se zobrazí, pokud má systém poruchu.
Zkontrolujte důvod zobrazení indikace na středovém displeji multiinformačního displeje."

Na internetu hledáím, jakou diagnostiku si pořídit. Kdesi jsem snad zahlédnul, že Mazda má 17 pinový OBD?
 
Na internetu hledáím, jakou diagnostiku si pořídit.
 
Moje OBD zásuvka má 22 pinů - pokud to tedy je OBDII zásuvka (jsem v tom začátečník). Takže nevím, jak bych tam tu Vámi doporučenou OBD narval. Fotka je sice mázlá, ale spočítat se to dá.
A co třeba u nás nabízené diagnostiky, např.
nebo
nebo
nebo

20221226_173423.jpg
 
Moje OBD zásuvka má 22 pinů - pokud to tedy je OBDII zásuvka (jsem v tom začátečník). Takže nevím, jak bych tam tu Vámi doporučenou OBD narval. Fotka je sice mázlá, ale spočítat se to dá.
Komu není rady, tomu není pomoci. ?
 
Děkuji za vstřícnou radu. Vlezl jsemm tam lépe a ona je uprostřed mezera, ale při focení to vypadalo na další piny.
 
Děkuji za vstřícnou radu. Vlezl jsemm tam lépe a ona je uprostřed mezera, ale při focení to vypadalo na další piny.
Není zač, doporučuji koupit dražší Vgate Vlinker FD+. Odkazované univerzální skenery IMO nebudou mít podporu 4. generace Mazda (BP, DM, KH), na rozdíl od Forscanu, na jehož zprovoznění pro evropské vozy 4. generace jsem se podílel.
 
Dobrý den přeji. Dobře, nemám problém dát 15 stovek za diagnostiku (např. u diag.cz). Jakou verzi - může být 2.2?
Jenže raději bych nějakou, která jde USB káblem nebo bluetooth nebo wifi připojit k notebooku s windowsami), protože používat diagnostiku s mobilem (používám 5,5 " Samsung, abych nenosil stále velkou cihlu v kapse). Existuje něco takového vhodného?
 
Dobrý den přeji. Dobře, nemám problém dát 15 stovek za diagnostiku (např. u diag.cz). Jakou verzi - může být 2.2?
Jenže raději bych nějakou, která jde USB káblem nebo bluetooth nebo wifi připojit k notebooku s windowsami), protože používat diagnostiku s mobilem (používám 5,5 " Samsung, abych nenosil stále velkou cihlu v kapse). Existuje něco takového vhodného?
"Kábel" https://www.aliexpress.com/item/1214256026.html
Bluetooth Vgate Vlinker FD+ samozřejmě pracuje i ve Windows.
Software https://forscan.org/download.html
 
Back
Top