• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Čištění EGR?

pejsvidek

nový člen
12
Ahoj,

nemohl by sem někdo zhruba popsat, jak vyndat EGR a škrtící klapku u Mazdy6 2.0 CD po FL? Hlavně na co si dát pozor a co případně koupit raději dopředu (těsnění,...).

Zatím jsem našel jen návody na čistění u Mazdy před FL.

Vrhl bych se na to za 3 týdny a udělal z toho zase nějaký foto-návod.

Díky.
 
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s čištěním EGR. Mechanicky bych to zvládl podle manuálu, ale dole je taková malá poznámka, že se po odpojení EGR musí restartovat kalibrační hodnoty a nastavit znovu senzor polohy.

Nevíte někdo jak na to? (nešlo by to taky drátkem jako u DPF? :) )

Když tak bych z toho pak vytvořil manuál a dal to sem.

Díky,

Rost'a
 
Určitě by to mělo jít, mám zato že tu byl někde i manuál na kalibraci, a jiné postupy drátkem nebo ho mám někde.
 
V návodech ani v tématech jsem to nenašel. Všude jen restart oleje / kalibrace vstřiků / nucená obnova DPF ...
 
Ahoj všem, mám takové dva dotazy. Pustil jsem se preventivně do čištění egr ventilu, po vymontování nebyl extra zanešený, ale když už byl venku tak jsem ho vyčistil, jenomže tam kde se připojuje hadička, (označeno šipkou) jsem to prošťouchl taky, byl tam nějaký bordel jsem si myslel, protože to nešlo prošťouchnout a nakonec jsem z toho něco vyšťoural. Ale pak když jsem egr namotoval zpet, auto se nechtělo ani rozjet a hrozně kouřilo od výfuku, takže ted mám prozatim egr zaslepený. Takže první otázka zní, to co jsem z té části vyštoural, nemohl být nejaký ventilek nebo něco takovýho, nebo to má být opravdu průchozí? A druhá otázka, když jsem chtěl koupit nový egr podle mého vozu, tak mi všude vyjíždí uplně jiný typ toho ventilu podle mého auta než co tam mám... Jé možný že předchozí majitel egr měnil a dal tam jiný typ který by tam pasoval? Děkuji moc za rady.00125512_6965809450.jpg
 
Back
Top