• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér CX5, AWD, dojezdova rezerva

Brucus

člen KLANu
40
Dojezdova rezerva nema byt nasazovana na hnanou napravu. Jak to je ale kdyz ma auto AWD? Selsky rozum mi pravy nasadit na zadni (jen obcas hnanou) napravu. Nemate nekdo nahodou vic info?
 
Já teda nasazoval dojezdovou rezervu namísto kola, které bylo prázdné, žádné další přehazování. Včetně auta s quattrem. A budu tak činit i nadále.
 
Já teda nasazoval dojezdovou rezervu namísto kola, které bylo prázdné, žádné další přehazování. Včetně auta s quattrem. A budu tak činit i nadále.
no, ja nejsem proti. Ale mozny problem vidim v tom ze CX5 dojezdovka ma 16'' a standardni kolo 19''. Tak uplne nevim jak se to bude chovat.
 
Obvod by měl být stejný, to je důležité, velikost disku není podstatná. A je třeba jet pomalu, max. tak 80.
 
Moje M6 má přímo v návodu toto...
Nenasazujte náhradní kolo pro nouzové použití na přední kola (hnaná kola):
Jízda s náhradním kolem pro nouzové použití na předním kole je nebezpečná.
V takovém případě je výrazně ovlivněno ovládání vozu. Mohli byste ztratit kontrolu nad vozidlem, zejména na ledu nebo na sněhu, a způsobit nehodu.

Plnohodnotné kolo tedy přesuňte na přední kolo a náhradní kolo pro nouzové použití nasaďte na zadní kolo.

Mrkněte i do návodu CX-5 AWD (?)
 
V manuálu CX-5 2023 se nic takového neřeší. Zrovna jsem v prodejně a servisní technik potvrzuje můj názor - dojezdové kolo lze dát na kterékoli kolo, přední nebo zadní, samozřejmě je třeba jet opatrně a ne víc jak 80 km/h.
 
Hmmm, servisní technik vždycky něco říká..., ale jinak návod ( z odkazu od @myscho ) CX-5, 8LG8-EE-22J-CZ_1, srpen 2022 (tisk 1), kapitola Defekt pneumatiky, page 7-17 a je tam. Tedy samozřejmě stejná poznámka jako jsem citoval pro M6 :rolleyes:

Nicméně ať si každý dané řeší dle libosti, jistě to ve většině případů projde...
 
Tak sníh a led, to je jiná, kdyby mě čekal kus cesty, tak bych si tu práci s přehozením dobrého kola dopředu dal.
 
Ja som kedysi rezervu tiež zvažoval, ale nastal problém - kam s tým prázdnym kolesom, ktoré je väčšie ako rezerva? Do kufra, kde budem zbalený na dovolenku? Ak sa mi to stane tuto kúsok v meste, tak aj tak rezervu prehadzovať nebudem, ale zavolám si odťah alebo ju do pneuservisu odveziem taxíkom. Kufor mám viac ako 50km od civilizácie prázdny fakt výnimočne.
 
Mně se stalo letos zjara, defekt v pátek odpoledne kolem čtvrté, přijela asistence (Europ Assistance, nejlepší, co lze v Česku pořídit), neopravitelný asi 2 cm řez v gumě, nasadil mi dojezdovou rezervu, naštěstí jsem ještě stačil dojet do pneuservisu a koupit a nechat si nazout novou gumu.
Být to v pátek v 6 večer (nebo o víkendu) a nemít dojezdové kolo, tak nevím, co bych dělal. Kam s autem, naložit a odtáhnout, ale co a kde s ním přes víkend, když je všude zavřeno? S tou dojezdovkou bych dojel domů a do servisu jel v pondělí, auto by bylo v bezpečí. Jinak nevím, proto zásadně volím dojezdové kolo a ne soupravu k opravě, ne vše je totiž na místě opravitelné.
Jo, a asistenční služba mi ještě zaplatila tu zničenou neopravitelnou pneumatiku, byla stará jen pár měsíců.
 
rezerva ano nebo ne - doporucuju precist zazitky lidi co dostali defekt v zahranici a kdy odtahovka jede nekdy i nekolik dnu. To je ten spravny zazitek.
Ja bych bez rezervy (alespon dojezdove) urcite nikam nejel.
 
rezerva ano nebo ne - doporucuju precist zazitky lidi co dostali defekt v zahranici a kdy odtahovka jede nekdy i nekolik dnu. To je ten spravny zazitek.
Ja bych bez rezervy (alespon dojezdove) urcite nikam nejel.
Źádná normální pojišťovna ti do zahraničí nepošle odtahovku z ČR kvůli defektu - sorry, ale to je pěkná blbost cos napsal, to se vždycky řeší místním odtahem, jinak by ty pojistky musely stát 5x tolik.
 
Źádná normální pojišťovna ti do zahraničí nepošle odtahovku z ČR kvůli defektu - sorry, ale to je pěkná blbost cos napsal, to se vždycky řeší místním odtahem, jinak by ty pojistky musely stát 5x tolik.

 
Nechce sa mi to čítať, ktorý článok je o defekte pneu a nie poruche auta? Z nadpisu sa mi zdá, že ani jeden.
Defekt sa dá aj v zahraničí vyriešiť v pneuservise, ktoré prekvapivo existujú skoro v každej väčšej obci. Neviem, kto by odťahoval auto 500km kvôli pneumatike.
 
Defekt sa dá aj v zahraničí vyriešiť v pneuservise, ktoré prekvapivo existujú skoro v každej väčšej obci.
Urcite ano. Ale obavam sa ze si to kazdy bude musiet vykomunikovat a zariadit s lokalnym servisom sam, a poistovni akurat predlozit ucet.
 
Back
Top