• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Diagnostika - OBD adaptéry a aplikace

Dneska natěšenej že si o víkendu projedu auto diagnostikou. Zapojím adaptér, zapnu FORScan a nic. Adaptér nenalezen, tak nainstaluji aplikaci Auto Doctor na zkoušku a ta adaptér najde a připojí se k němu. Říkám si že přeinstaluju FORScan tak ho smáznu a pak ejhle na App Store už není k nalezení. Takže paráda.. Nicméně netuším, proč se nechtěla aplikace spojit s adaptérem. Používám iOS...

Dle webovek autora:
"April 01, 2022 - Suspending FORScan Lite for iOS distriubtion
Due to sanctions against Russian banks and Apple's refusal to make another monthly payment, we have to suspend FORScan Lite for iOS distribution. Application will be available again as soon as the problem has been resolved. "

"Díky" Putlere :)
 
Dorazil mi doporučený adaptér (stejný obal jako @Generic ), ForScan Lite taky zakoupen / připraven.
Ovoce nepoužívám, tedy řekněme, že Android naběhne a… jak moc se mohu v tom SW rozhánět, abych něco nezměnil a pak nefňukal?
Uvítám lehké doporučení, prosím, kam lézt či nelézt atp.?

Screenshot_FORScan Lite.jpg
 
Nelez do Servis.
Díky..., dnes jsem si udělal čas a po chvilce zápolení se dokázal i připojit :)
Aplikace měla nějakou hlášku o omezených funkcích, ignoroval jsem to... pak se načetlo vše o M6. Chyby hledal, nenašel a po dalším lehkém rozkoukání jsem si naklikal i nějaké PID. Obligátní baterku, teploty kde čeho, časový snímek těch hodnot, různé pohledy... paráda.
Až se bude něco dít, tak prvotní náhled by měl být k dispozici ?
 
Zkoušeno pouze na windows a Androidu - Plnohodnotná a Android Lite verze - vše bez probémů ;)
 
U mě iCar Pro ve verzi bluetooth 4.0 nechodí s Forscan lite na iOS
S apkou Auto doctor funguje, tak nevím kde je chyba
 
iCAR Pro BT4 som vymenil ( FORScan Lite iOS nefungoval -) a kúpil vLinker MC wifi.

Test: iOS 15.5 iPhone / iPad Pro
iOS - ForScan Lite. Ok
iOS - Car Scaner Ok
iOS - Auto Doctor Ok

[f099ecc5caec8ed0bf2d4b5b154d5f44.jpg


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
 
WiFi je na iOS vždycky jistota. Exotická implementace BT. iCar Pro na Android s ForScanem je OK.
 
Mě tedy nejelo ani BT 4.0 s ForScan/android…… sázím na vLinker MC+ wifi
Kdyby měl někdo zájem mám tu na bazaru iCar Pro se slevou
 
iCar Pro uvidí jen jednotky pověšené na HS-CAN.
Mám USB verzi 1.5 s přepínačem Ms/hs a ve Fordu jsem bez problémů nastavoval s forscanem co se dalo,ale v Mazdě 6 2003 2,3 si moc nepomůžu..?, možná to chce jiný software...

Dorazil mi doporučený adaptér (stejný obal jako @Generic ), ForScan Lite taky zakoupen / připraven.
Ovoce nepoužívám, tedy řekněme, že Android naběhne a… jak moc se mohu v tom SW rozhánět, abych něco nezměnil a pak nefňukal?
Uvítám lehké doporučení, prosím, kam lézt či nelézt atp.?

Zobrazit přílohu 40415
Nevím,jak ti to bude šlapat na mobilu,ale lepší je to ve Windows a placená verze forscan.
 
ELM327 OBD mám ale hledám na mobilu nějakou apku která čte M6 GJ a je česky nechci koupit na slepo a být se do hlavy jakej sem zas vů.. Víte někdo ?
 
Poslední úprava moderátorem:
Všude je tu spousta příspěvků o aplikaci FORScan. Dokonce umí i česky. Nicméně se nemusíš bát, když se budeš být do hlavy, tak se ti nic nestane. :p
 
apek je spousta ale nedají se pořádně vyzkoušet - asi budu věřit a koupím ForScan - pokud někdo nepoužívá nic lepšího
 
Back
Top