• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Dodatečná montáž vyhřívaného volantu

himself

výkonný člen KLANu
182
Už jsem to tu asi někde naťuknul, ale zeptám se "oficiálně". Přestože mi Mazda servis odpověděl negativně - je nějaká možnost montáže vyhřívaného volantu?
 
Pokud nějaká verze tvýho auta tuhle funkci má, tak tzv. "retrofit" nějaký funkce většinou bývá možný i bez kutilskýho zásahu = bez vymýšlení a provádění nějakých alternativních zásahů, vrtání atd...
Pro představu: U mýho auta třeba možnost dodělání vyhřívanýho volantu je možná, protože nejvyšší výbava ho má, ale není to jen o volantu. Musím ještě vyměnit spojovací kroužek pod volantem, koupit a zacvaknout spínací relé do pojistkový skříně a samozřejmě sehnat a nainstalovat tlačítko na palubní desku. Kabeláž už je připravená, že se nemusí asi jediný drát natáhnout.
Pokud bych ale chtěl vyměnit svoje budíky s monochromatickým displejem za budíky s barevným displejem, tak tam už bych musel kupovat piny do konektorů a tahat kabeláž. Ale taky to jde.

Na tohle je vždycky nejlepší kouknout na elektronický schéma daného auta, případně kouknout a porovnat kódy dílů v katalogu dílů, kde je vidět co je odlišný a musí se vyměnit.
 
Poslední úprava:
Vyhrievaný volant bude asi dobrá vec ale reálne kolko krát by to vedel oceniť bežný človek žijúci v našich končinách kde už nie sú zimy zimami a keď aj tak možno nejaký zimomraví jedinec. Nasmerujem si fukare smerom na volant a do 3 min ho mám vyhriaty k spokojnosti a zase keď je moc teplí je to až nepríjemné. A dorábať to dodatočne to by ma ani nenapadlo.
 
já ho v autě mám a jsem s tím max spokojený a je to skvělá věc. auto bez něj bych už nechtěl, studený volant nikdo moc nechce držet a zahřeje se rychle a do pár minut ho vypínám takže je zahřátý tak akorát.
a směřování foukání je asi blbost když máš auto studené tak ti stejně fouká ledový vzduch, a volant hřeje za 5 vteřin
 
Vyhrievaný volant bude asi dobrá vec ale reálne kolko krát by to vedel oceniť bežný človek žijúci v našich končinách kde už nie sú zimy zimami a keď aj tak možno nejaký zimomraví jedinec. Nasmerujem si fukare smerom na volant a do 3 min ho mám vyhriaty k spokojnosti a zase keď je moc teplí je to až nepríjemné. A dorábať to dodatočne to by ma ani nenapadlo.
Ty ho nemas, co? Ja ho v BN pouzivam od podzimu do jara takrka porad - je to silne navykove! Ten volant nikdy nevyvine teplotu, ktera by byla vylozene neprijemna. Ja bych zasel i dal a chtel bych vyhrivanou radicku! Jo a parkuji v garazi.
 
Já ho mám v M6 a pouštím si ho takřka každý den. Takže za mě "nice to have" věc v autě.
 
Ty ho nemas, co? Ja ho v BN pouzivam od podzimu do jara takrka porad - je to silne navykove! Ten volant nikdy nevyvine teplotu, ktera by byla vylozene neprijemna. Ja bych zasel i dal a chtel bych vyhrivanou radicku! Jo a parkuji v garazi.
Však to, aj ja parkujem v garáži. Návykové verím to je pochopiteľné. Len tí čo ich vidím na križovatkách zo zahmlenými oknami a pritom sú to autá vyššej kategórie a možno si aj hrejú volanty ale triviálne vyhrievanie zadného okna a bočných nevedia správne používať je im cudzie alebo aj ho nechcú. A nie je to žiadny luxus ale bezpečnostný prvok. Hold sme už nejaký rozmaznaný a zabúdame čo je prioritné pre nás ale aj pre ostatných.

Niečo podobné je vyzdvihovanie bezpečných áut z X asistentami a pritom si človek nezapne pás :)
 
Poslední úprava:
Ano, v BP to vyšší výbavy mají, takže technicky to možné je. V inzerátu to bylo mylně uvedeno (ale aut v mém zorném poli bylo aut velmi málo, takže by to stejně nebyl deal breaker). Rozhodně nejsem někdo, kdo by koukal doschematu a rozebíral přístrojovku, takže vlastně hledám, jestli je někdo schopen to udělat a za kolik peněz. Vyhřívaný volat bych chtěl zcela jistě, mívám studené ruce a i když je auto v garáži, prostě bych to uvítal. Takže otázka nestojí tak, jestli bych to využil.
Jo a poznámka: na přístrojovce chybí odpovídající tlačítko (je tam záslepka).
 
Existuje aj taký vynález a sú to vyhrievané rukavice keď si taký zmrzlák. :)
Mám také na motorku. Super ale pre niekoho možno bude vadiť tá hrúbka.
 
Vyhřívaný volant je za mě lepší než vyhřívané sedačky.Vidím, že nové trojky prodělaly upgrade v podobě očesání výbavy.Já mám vyhřívaný volant už v plusu.😐rv.2019
 
Ahoj, zeptám se spíše tady, než zakládat nové vlákno. Jak přesně zjistím, že zrovna do mého modelu jde dát vyhřívaný volant místo toho původního? Jsem hrozně zimomřivá a vyhřívaný volant by pro mě byl doslova záchrana, protože řídit zkřehlejma klacíkama místo rukou není dvakrát bezpečný.
Když pošlu VIN, dokázal by to prosím někdo z těch specifikací vyčíst?

Btw kvituju @M3grey , že by byla fajn i vyhřívaná řadící páka :joy::heart_eyes:
 
@LittleLily Ahoj, tak ono to jde, ale pokud chceš vypsat co všechno je k tomu potřeba u tvýho auta (pokud chceš jít cestou originálních dílů), tak musís dát svoje VIN a potom ideálně poprosit někoho kdo má stejný auto ale má vyhřívání volantu aby dal svoje VIN. Tohle je potom nejjednodužší způsob jak porovnat díly a tím se zjistí co za díly přesně potřebuješ.
Nebo dát aspoň svoje VIN a pak to kontrolovat přes katalog, ale to už je takový "zdlouhavější".
Zároveň až se bude vědět co máš vlastně za auto, tak se dají dohledat elektronický schémata zapojení a tam je to krásně vidět na jaký díly se zaměřit případně jestli je potřeba dotahat nějaký kabely.
Těch možností jak postupovat je prostě vícero, ale hlavní je vědět co máš vlastně za auto.
 
Presne tohle jsem tu resil asi pred mesicem a reseni jsem nenasel. Cesky i nemecky servis me odmitl...
 
Vyhřívaný volant je za mě lepší než vyhřívané sedačky.
Tak to ani náhodou. Ty jsi snad ještě mladej, nebo co! 👴

Už jsem to tu asi někde naťuknul, ale zeptám se "oficiálně". Přestože mi Mazda servis odpověděl negativně - je nějaká možnost montáže vyhřívaného volantu?
Když si dáš do podpisu, co máš za auto a jakou má výbavu, tak to lidem pak usnadní orientaci v podobnejch dotazech. Ne každej si pamatuje, že máš krásnou červenou BP (i když vím, v jaké sekci se nacházíme - spíš teď tedy narážím na tu výbavu) ;)
 
Poslední úprava:
Back
Top