• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Dodatečná montáž vyhřívaného volantu

Tak jsem na to předběžně koukal u modelu M3BP AEBA16 (to je od 11/2018 do 10/2020) a mělo by to jít docela lehce.
Mělo by stačit koupit:
1) vyhřívaný volant
2) jednotku vyhřívání (termostat) co je pod airbagem volantu
3) clockspring - kroužek s kabeláží pod volantem
4) ovládací panel klimatizace se spínačem na vyhřívání volantu
Takhle z rychlýho pohledu to vypadá že zbytek kabeláže v autě by měl být připravený.
Ale ještě bych si to potřeboval ověřit přes schéma zapojení.
Každopádně zapomeňte na to ty díly kupovat nový v Mazdě. To by bylo to nejdražší vyhřívání rukou na planetě, protože jen nový kožený volant s vyhříváním stojí nějakých 28000Kč. Tohle se musí shánět po vrakáčích a podobně.
 
Tak to ani náhodou. Ty jsi snad ještě mladej, nebo co! 👴
Duchem určitě,tělo si už občas myslí něco jiného.
Chtěl jsem tím jenom říct, že volant využívám častěji než sedačky.Prdel mám většinou v gatích,takže v teple,ale ruce jsou naholo.😉
 
Duchem určitě,tělo si už občas myslí něco jiného.
Chtěl jsem tím jenom říct, že volant využívám častěji než sedačky.Prdel mám většinou v gatích,takže v teple,ale ruce jsou naholo.😉
Připomnělo mi to myslím Jiřího Žáčka:

Tvář musí snášet
mráz, déšť, jinovatku...
zato ty si hovíš pěkně v teple,
zadku!
 
Tak jsem na to předběžně koukal u modelu M3BP AEBA16 (to je od 11/2018 do 10/2020) a mělo by to jít docela lehce.
Mělo by stačit koupit:
1) vyhřívaný volant
2) jednotku vyhřívání (termostat) co je pod airbagem volantu
3) clockspring - kroužek s kabeláží pod volantem
4) ovládací panel klimatizace se spínačem na vyhřívání volantu
Takhle z rychlýho pohledu to vypadá že zbytek kabeláže v autě by měl být připravený.
Ale ještě bych si to potřeboval ověřit přes schéma zapojení.
Každopádně zapomeňte na to ty díly kupovat nový v Mazdě. To by bylo to nejdražší vyhřívání rukou na planetě, protože jen nový kožený volant s vyhříváním stojí nějakých 28000Kč. Tohle se musí shánět po vrakáčích a podobně.
Děkuju za konkrétní informace! Bohužel já sám s nimi stejně nijak nenaložím, protože namontovat bych to neuměl, ani bych se do toho u nového auta nepustil.
Kdyby se našel někdo, kdo mi řekne udělám to za X, tak bych to vzal. Když ten někdo řekne, že X = 50, tak samozřejmě neberu, no:)
 
@himself Jde o to jestli chceš nový díly nebo jsi smířen z "vrakáčovejma" dílama. Cenu nových dílů, když by se kupovali v Mazdě ti klidně řeknu, nebo můžu vypsat kódy a pak to nakoupit třeba v USA, kde ty díly bývají levnější, ale tam bude cena za práci stejně to nejmenší co tě bude zajímat, protože ty díly budou stát baťoh ať tak nebo tak.
A cena dílů z vrakoviště,Allegra,eBay je nepředpovídatelná, protože dneska tam může být vyhřívaný volant za 4000Kč, zítra třeba za 8000Kč a pozítří nemusí být vůbec dostupný a to se bavím pořád jen o volantu a ne o těch dalších věcech.
Asi nejlepší řešení je si ty díly poschánět sám, třeba postupně, a pak poprosit někoho kdo ti to do auta namontuje.
 
Pokusím se nastínit ceny, pokud se ty díly budou kupovat fungl nový, což znamená v Mazdě (jiná cena je při koupi ze zahraničí mimo EU v Mazdě a úplně jiná cena bude za použitý díly na vrakovišti).
1) vyhřívaný volant BCKN-32-982A - 29940Kč
2) jednotku vyhřívání (termostat) co je pod airbagem volantu BCKN-57-KHX - 4865Kč
3) clockspring - kroužek s kabeláží pod volantem BDGJ-66-CS0C - 13470Kč
4) ovládací panel klimatizace se spínačem na vyhřívání volantu BGKP-61-190 - 14347Kč
no a to je prostě nesmysl.
Ale sehnat to na vrakovišti už může být zajímavější.
 
Jojo, takhle jsme při koupi S-maxu při konfiguraci ušetřili obrovských cca 4000 Kč za vyhřívaný volant. A od té doby žena naříká, jak by to tak moc chtěla. Já jí samozřejmě nikdy neopomenu naštvat tím, jak to mám v Mazdě s tím vyhřívaným volantem super. A to parkuji v garáži a ona venku. Jsem svině, no :joy:
 
No panečku tak to je teda maso.
Sice bych to vyhřívání chtěl, ale aspoň to tuto zimu nepociťuju tak tragicky, jako ty předchozí. Změnily se ale tři poměrně zásadní věci
1) jiné auto
2) garáž
3) houby zima
 
Nebo koupit nějakej takovejhle čínskej zázrak a nechat to pošít:
Ale tohle bych já do svýho auta nechtěl.
 
@LittleLily Ahoj, tak ono to jde, ale pokud chceš vypsat co všechno je k tomu potřeba u tvýho auta (pokud chceš jít cestou originálních dílů), tak musís dát svoje VIN a potom ideálně poprosit někoho kdo má stejný auto ale má vyhřívání volantu aby dal svoje VIN. Tohle je potom nejjednodužší způsob jak porovnat díly a tím se zjistí co za díly přesně potřebuješ.
Nebo dát aspoň svoje VIN a pak to kontrolovat přes katalog, ale to už je takový "zdlouhavější".
Zároveň až se bude vědět co máš vlastně za auto, tak se dají dohledat elektronický schémata zapojení a tam je to krásně vidět na jaký díly se zaměřit případně jestli je potřeba dotahat nějaký kabely.
Těch možností jak postupovat je prostě vícero, ale hlavní je vědět co máš vlastně za auto.
Děkuju za odpověď, moje VIN je JMZGHA28201478379. Nepozná prosím někdo v těch specifikacích svoje auto, že bychom měli stejnej model?
A kde najdu ten katalog, prosím? Dohledám si to ráda, ale potřebovala bych trochu popostrčit správným směrem 😅

Edit: Vím, že tohle je topic v Mazda3 a já mám 6, ale radši jsem se zkusila zeptat už v otevřeném tématu. Pokud mám radši založit svůj vlastní topic ve správný rubrice, určitě to udělám. Díky za pochopení~

Mazda VIN decoder_page-0001.jpg Mazda VIN decoder_page-0002.jpg Mazda VIN decoder_page-0001.jpg Mazda VIN decoder_page-0002.jpg
 
Poslední úprava:
Děkuju za odpověď, moje VIN je JMZGHA28201478379. Nepozná prosím někdo v těch specifikacích svoje auto, že bychom měli stejnej model?
A kde najdu ten katalog, prosím? Dohledám si to ráda, ale potřebovala bych trochu popostrčit správným směrem 😅

Edit: Vím, že tohle je topic v Mazda3 a já mám 6, ale radši jsem se zkusila zeptat už v otevřeném tématu. Pokud mám radši založit svůj vlastní topic ve správný rubrice, určitě to udělám. Díky za pochopení~

Zobrazit přílohu 50291 Zobrazit přílohu 50292 Zobrazit přílohu 50293 Zobrazit přílohu 50294
Tak to trošku mění situaci, protože na našem trhu GHčko vyhřívaný volant nemělo. Respektive co brouzdám katalogem, tak vůbec nemůžu dohledat, že by nějaký GH mělo vyhřívaný volant (nevím jestli v Japonsku, tam je možný všechno).
Ale chtělo by to si tohle přesunou do sekce pro GH, protože to je úplně jiný auto než ty novější modely.
 
Back
Top