• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Hřeje zadní pravé kolo

Tak vyjádření z Mazdy :
na váš vůz není vyhlášena uvedená svolávací akce, ale doporučuji co nejdříve brzdič opravit, nebo vyměnit.
Tak budu hledat. Levý tam je nový, takže potřebuji jenom pravý, pokud nepůjde nějak rozchodit.
 
Poslední úprava:
no a pro zajímavost aktuální cena výměny u Mazdy :
1623656177435.png

Já bych asi nejdřív šel tou cestou repase. Třmen samozřejmě v pohodě oddělám, ale jak potom demontovat ten mechanismus/kloubek ručky ?
 
@Alda1234
Pokud s tím nemáš vůbec žádný zkušenosti, tak bych ten třmen vyměnil. S tim starym si pak hraj a nauč se to na něm. Nebo si nejdřív vem nějaký tenhle třmen z vrakoviště za nějakou stovku a vyzkoušej si to na něm. Jako vyměnit kotouče/destičky bez zkušeností OK (i když vyděl jsem i nemožný co lidi dokážou doprasit), ale repasovat bez zkušeností ? Hlavně si musíš koupit dva, ideálně tři, typy vazelíny. Jeden typ na plovoucí čepy, druhej na vnitřní těsnění a na to futro a když pak ještě namažeš i čelisti proti pískání + 2 měděný podložky když budeš odpojovat třmen + brzdovou kapalinu.
Na tom obrázku co jsi postnul s cenou origo třmene je to krásně vidět jak se to rozkládá i bez workshopu.

Tady jsou ti posílal dva fungl nový origo třmeny i s úchytem za naprosto luxusní, skoro bych řekl až neuvěřitelnou cenu:

Kup tyhle a potom si hraj s tím starým na kterym se to naučíš a můžeš to pak dál opravovat/repasovat lidem.

Běžně jsem rád když vidim že si někdo hraje a učí se,ale tady jde o brzdy a to buď umíš nebo jsi obmotanej okolo stromu. Tady stačí když to jenom blbě odvzudšníš,tak automaticky přijdeš i o část brzdnýho účinku na levym přednim kole a to už je znát.
 
Poslední úprava:
no cena je luxusní, jen aby to MMK nebyl nějaký šit :-(
Objednal jsem a uvidím
 
Poslední úprava:
Back
Top