• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Hřeje pravé zadní kolo

sedvo

rodinný člen KLANu
906
Zdravím pánové, potřeboval bych radu. Před týdnem jsem zjistil, že mi přibržďuje pravé zadní kolo a dost palí disk. No se servisákem jsme zjistili, že pravé zadní fakt přibržďuje a třmen nepracuje, tak jak má. Tak jsem udělali repasy třmenů (prachovky, pístek atd.) No a kolo mi stále trochu hřeje, ale je to vlažné není to horké. Může to být i tím, že kotouče mají 218000 km?

Děkuji za rady případné nápady nebo jenom poznatky.
 
To bylo první na co jsme se dívali a šel velice lehce, proto jsme řešili třmen. Ale asi to nechám preventivně vyměnit. Jeste mě napadlo ložisko,ale to by hučelo. A jeste je jedna varianta,kterou mi říkal,že je zbořená brzdová hadička.
 
Při odbrždění ten třmen musí bejt volnej. Jakoby s nim musí jít malinko viklat. (kolo se musí volně otáčet) Pokud to zůstane natvrdo, tak to přibržďuje. a tam může bejt víc příčin (váznoucí vodítka, lanovod, přidřenej samotnej pístek, zasekávající se mechanismus ručky ve třmenu, hadička,...)
 
na trmeny a oecne brdove dily doporucuju haspa.cz maji slusny sortiment a treba i vrtane kotouce Zimmermann za par korun. Jinak me stacilo ocistit smirkem vodici plochy pro desticky.
 
Při odbrždění ten třmen musí bejt volnej. Jakoby s nim musí jít malinko viklat. (kolo se musí volně otáčet) Pokud to zůstane natvrdo, tak to přibržďuje. a tam může bejt víc příčin (váznoucí vodítka, lanovod, přidřenej samotnej pístek, zasekávající se mechanismus ručky ve třmenu, hadička,...)
Měl jsem teď stejný problém na levé zadní brzdě, zrovna mě to potkalo na dovolené. V servisu zjistili, že třmen nebyl volný, takže to uvolnili, vyčistili, namazali. Vše OK.:)
Doma jsme pak udělal druhou stranu, stačilo vše vyčistit, namazat.
Teď jsem preventivně rozebral ještě přední brzdy(občas pískalyú, byly OK, jen drážka v destičkách byla zanešená na obou stranách. Stačilo jen vše vyčistit a namazat. :cool:
Setkal jsme se se zajímavým problémem, na obou předních brzdách mám jinak dlouhé vodící čepy třmenu. Nevěděl jsme pak který dát kam, tak jsem musel rozebrat i druhou brzdu:) Každopádně ten delší je nahoře, třeba to někomu pomůže. Nevím jaký to má důvod? Máte to také tak?
19426556013_b5c730e692_o.jpg
 
Back
Top