• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak poznat hlavní (čelní) světlomety (bi xenon - klasické)

Rejd

nový člen
11
Před nedávnem jsem koupil mazdu 6 gh 2012 kombi. A příjde mi ,že světla slabě svítí chtěl jsem proto vyměnit žárovky ,ale nemůžu přijít na to co tam mám, jestli bixenony nebo klasické žárovky.
Ve předu mám ostřik světlometů tak bych se přikláněl k bi xenonům.
Zkoušel jsem hledat podle tipu auta roku výroby atd a jsem s toho trochu zmatený, Typ světla H9 a H11 v jednom světle?
Tohle jsem našel https://www.profidily.cz/nahradni-d...omet-hlavni-jednotlive-dily/svetlomet-hlavni/

Přikládám moje fotografie :

Toto je moje první mazda, před tím sem se držel jen škodovek a tam byli klasiky H7,H4

Dík za rady

svetlo1.jpg svetlo2.jpg
 
Mrkni,jestli máš nastavovací kolečko vlevo dole pod volantem,tam.kde jsou čudlíky RVM,ESP,atd.Pokud ho máš,tak máš klasické halogenky.Pokud tam není,tak se výška světelného kužele nastavuje automaticky.Jinak ostřikovače světel jsem viděl i u halogenů,to je severská výbava.A pokud máš xenony a špatně svítí,tak na vině jsou opotřebované výbojky nebo vypálené odrazové plochy parabol,případně znečištěné čočky.Pokud máš čočky mléčné,tak je to tak.Řešením je rozlepit světlomet teplovzduškou,vyčistit,případně znovu pokovit odrazové plochy.
 
Tohle co jsi vyfotil je halogenový typ světel - H9 (dálkový) H11(potkávací) W5W celoskleněnka (obrysový) T20 7440 21W (blinkr)
V ČR sice neobvyklí pro mazdu aby měla Halogen světla a zároveň jejich ostřik, ale není to nemožný. Pokud chceš zjistit jestli takhle mělo tvoje auto vyjet z fabriky nebo to někdo "dodělal" tak pošli VIN.
 
Děkuji pánové za rady .
V levo dole mám nastavovací kolečko,takže to budou klasiky.
Podle mě tam sou nějaké ůplně obyčejné tak tam zkusím dát night breakery na potkávačky a snad budu spokojen.
 
No zatím tam mám na zkoušku led z aliexpressu(už ty jsou značně lepší než halogenky), ale nejspíš vyměním za led od @Natural nebo přestavbu na bi-led.
 
Ahoj všichni. Prosím o radu. Mám bixenony. Je tam zvlášť žárovka pro potkávací a zvlášť pro dálková nebo jen jedna žárovka a jaké typy když tak. Vím že by tam měla být D2S co jsem vyčetl. Díky.
 
Ahoj všichni. Prosím o radu. Mám bixenony. Je tam zvlášť žárovka pro potkávací a zvlášť pro dálková nebo jen jedna žárovka a jaké typy když tak. Vím že by tam měla být D2S co jsem vyčetl. Díky.
Čau, je tam jedna žiarovka a označuje sa D4S.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Jedna D2S výbojka. Za čočkou je pouze clonka, která přepíná mezi potkávacími a dálkovými ;)
Více info o výbojkách například tady: Xenony, výbojky
V hlavním světlometu je ještě v tvém případě H11 žárovka AFS - přisvěcování do zatáček: Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Edit: @FERO77 D4S je pouze o novějších modelů (BM, GJ atd.) ;)
 
Poslední úprava:
Jedna D2S výbojka. Za čočkou je pouze clonka která přepíná mezi potkávacími a dálkovými ;)
Hoši tak se dohodněte,jeden píše to,jiný zas ono. Taky si myslím že D2S. Prosím tě a D9 a D11 potřebuji? Počítám že jedno z toho bude do mlhovky? Už jsem z toho tady jelen z těch žárovek :eek:

Jedna D2S výbojka. Za čočkou je pouze clonka která přepíná mezi potkávacími a dálkovými ;)
Více info o výbojkách například tady: Xenony, výbojky
V hlavním světlometu je ještě v tvém případě H11 žárovka AFS - přisvěcování do zatáček: Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Edit: @FERO77 D4S je pouze o novějších modelů (BM, GH atd.) ;)
Sorry,byls rychlejší,jdu to pročíst.
 
Nemáš vůbec za co. H9 jsou u halogenových světel v dálkovkách ;)
Ale mám. Myslím že jsem tu už o žárovkách přečetl snad všechno,ale je toho tolik že se v tom úplně ztrácim. Teď se ještě vrhnout na zadek a vnitřek,pokud možno led a bude to komplet,ale to tu nepatří.
 
Aké cca výbojky D2S sú odporúčané/dávate do GH? Pozerám cena za sadu 2ks Philips/Osram okolo 100 euro a prestavba na DRL do hmloviek čo je tu odporúčaná vyjde okolo 165 euro + poštovné z CZ čo sa mi asi ani v konečnom dôsledku moc nevyplatí keďže aj tak jazdím asi 40 percent v noci
 
Back
Top