• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Jak poznat hlavní (čelní) světlomety (bi xenon - klasické)

Prosím poraďte nejaké parkovačky W5W, aby neboli ako päsť na oko ku bixenónom. Niečo približnej chromatickosti, najlepšie LED s dobrou výdržou. Hľadal som v tomto vlákne, ale našiel som nefunkčné odkazy, alebo sa už tie žiarovky nepredávajú.
Vopred dík za odpoveď, je to celkom fuška, vyznať sa v tých žiarovkách. Mám M6 GH výbava GTA, sú tam zrejme Bixenony, ak sa nemýlim.
 
Ďakujem ti za radu, objednám ich a vyskúšam. Menil si ich cez podblatník, alebo si vymontoval domec filtra?
 
Vyhod domec filtra, je to lahke a rychle. Na druhej strane macacie reflexy a troska zodranej koze.
 
Prosím poraďte nejaké parkovačky W5W, aby neboli ako päsť na oko ku bixenónom. Niečo približnej chromatickosti, najlepšie LED s dobrou výdržou. Hľadal som v tomto vlákne, ale našiel som nefunkčné odkazy, alebo sa už tie žiarovky nepredávajú.
To je přesně ten důvod, proč vždy osvětlení řeším individuálně v SZ s ohledem na nejaktuálnější výrobky viz. Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH :)

Dle foto koukám, že máš FL, tak pokud máš bixenon, ideální je 6000K k originálním výbojkám vzhledem k pozici za plastem a vzdálenosti od čočky (u před FL jsou dispozice světla naprosto jiné a více se tam hodí 4000K). 4000K se do FL vzhledem k barevnému splynutí nehodí. Když vezmeš cokoli od osram nebo philips 6000K neuděláš chybu.
Hlavně pozor na kopie a noname výrobky u kterých 6000k světlo vypadá následovně - foto porovnání dvou variant 6000K
90021350_2827066547342821_9009319783174242304_o.jpg
Více informací pravidelně přidávám například zde: https://www.facebook.com/mazdaLEDosvetleni/photos
Popřípadě nějaké info před FL také zde: Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Kdyžtak neváhej napsat, několik stovek led osvětlení skladem na konkrétní modely mazd se v mém ledkovém pytlíčku plném překvapení jistě najde (viz. dnešní foto várky odesílaných LED) ;)
20201127_164341.jpg
Ohledně výměny je také rozdíl mezi před FL a po FL bych jen upozornil vzhledem k předchozím postům. U FL je dlouhý bajonet, který je třeba odpojit či vymanipulovat z pozice světla (hlavně pozor na rozlámání). Před FL je výměna cca na 2 min (i bez vytažení filtrboxu) u FL na 3min. Teda alespoň když člověk ví, jak si zlomit ruce ;)
 
Prepáč, mal som odpovedať a nie pridať

Tej pravej strany sa dosť bojím. Mám hrubšie ruky, tak neviem... :)
To je přesně ten důvod, proč vždy osvětlení řeším individuálně v SZ s ohledem na nejaktuálnější výrobky viz. Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH :)

Dle foto koukám, že máš FL, tak pokud máš bixenon, ideální je 6000K k originálním výbojkám vzhledem k pozici za plastem a vzdálenosti od čočky (u před FL jsou dispozice světla naprosto jiné a více se tam hodí 4000K). 4000K se do FL vzhledem k barevnému splynutí nehodí. Když vezmeš cokoli od osram nebo philips 6000K neuděláš chybu.
Hlavně pozor na kopie a noname výrobky u kterých 6000k světlo vypadá následovně - foto porovnání dvou variant 6000K
Zobrazit přílohu 31733
Více informací pravidelně přidávám například zde: https://www.facebook.com/mazdaLEDosvetleni/photos
Popřípadě nějaké info před FL také zde: Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH

Kdyžtak neváhej napsat, několik stovek led osvětlení skladem na konkrétní modely mazd se v mém ledkovém pytlíčku plném překvapení jistě najde (viz. dnešní foto várky odesílaných LED) ;)
Zobrazit přílohu 31736
Ohledně výměny je také rozdíl mezi před FL a po FL bych jen upozornil vzhledem k předchozím postům. U FL je dlouhý bajonet, který je třeba odpojit či vymanipulovat z pozice světla (hlavně pozor na rozlámání). Před FL je výměna cca na 2 min (i bez vytažení filtrboxu) u FL na 3min. Teda alespoň když člověk ví, jak si zlomit ruce ;)
Ano, mám FL a je to tam našpikované natesno. Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Prosím si ponuku sa dve parkovačky w5w philips + sadu led žiaroviek do interiéru, aj do spiatočky a aj do kufra.
 
Nejaký návod na výmenu tých parkovačiek by sa nenašiel? Bol by som ti veľmi vďačný. Určite sem niekto už pridával. Nemáš v pamäti že kto? Predsa len to tu máš pod palcom
 
Tak som dnes dal klasiku parkovačku, aby som nedával zámienku súdruhom na pokutu , kým mi pošleš na tie led-ky ponuku. Ďakujem.
 
Jak poznám jaké světlomety mám? Podle prodejce jsou na autě Bixenony, ale mě se zdá, že spíš fullLED.
Auto je M6 GJ po FL, na nárazníku nemám ostřik světel a podle svitu a v porovnání se starým autem, kde jsou xenony to svítí víc do bíla, až možná s modrým nádechem.
Denní svícení je určitě LED, je integrované v hlavních světlometech a tvoří půlkruh kolem projekční čočky.
 
Před nedávnem jsem koupil mazdu 6 gh 2012 kombi. A příjde mi ,že světla slabě svítí chtěl jsem proto vyměnit žárovky ,ale nemůžu přijít na to co tam mám, jestli bixenony nebo klasické žárovky.
Ve předu mám ostřik světlometů tak bych se přikláněl k bi xenonům.
Zkoušel jsem hledat podle tipu auta roku výroby atd a jsem s toho trochu zmatený, Typ světla H9 a H11 v jednom světle?
Tohle jsem našel https://www.profidily.cz/nahradni-d...omet-hlavni-jednotlive-dily/svetlomet-hlavni/

Přikládám moje fotografie :

Toto je moje první mazda, před tím sem se držel jen škodovek a tam byli klasiky H7,H4

Dík za rady

Zobrazit přílohu 20407 Zobrazit přílohu 20408
Poznáš podle barvy ne, jestli je to xenon nebo halogen.Jestli to svítí žlutě nebo bíle.
 
Back
Top