• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Jaký pohon u CX-3 preferujete?

Preferujete u CX-3 pohon FWD nebo AWD?


  • Celkem voličů
    24

jaho

člen KLANu
48
Prosím označte vaší preferenci. V komentářích můžete volbu více okomentovat.
 
Obdobný problém jsem řešil posledních pár týdnů při výběru Mazdy CX -5 (když nepočítám výběr barvy). Na pohled AWD vs FWD mám nejspíš drobet jiný pohled než kolega Mazdař výše, ale to je věc každého a také každý musí zhodnotit své preference. Musím s ním ale na 100% souhlasit, že koupí Mazdy CX3 ať FWD tak AWD se nedá nic pokazit. Já po dlouhém zvážování pro a proti jsem i s vědomím toho, že budu mít vyšší spotřebu, časem pravděpodobně i vyšší náklady na údržbu zvolil AWD. Najezdím ročně pouze cca 25000 km a vždy jsem se dostal všude s FWD. Žádné extra hory pouze běžná lyžovačka, čas od času po ránu zapadané silnice od sněhu (a to když to silničáře překvapilo, že v zimě sněží), manželka mě občas zažene někam na polňačku protože vidí něco hezkého kam musíme zajet ;). Hodně dálnice a mimo město. Musím ale jezdit téměř denně, počasí - nepočasí a proto u mě vyhrála bezpečnost. Možná to nikdy nevyužiju (i když to si nemyslím), ale jízda na sněhu, mokru či namrzlém povrchu bude určitě bezpečnější s AWD (nejspem, žádný pilot a už mám také nějakých pár křížků za sebou).
Samozřejmě u CX-5 mi napomohlo v rozhodování, že 4x2 nedělají ve výbavě Revolution. Kdyby to bylo jinak, možná bych objednal 4x2. Rozdíl ceny vs výbava Revolution AWD/Attraction FWD při celkové ceně auta už nebyl tak závratný. No a nejdůležitější bylo v rozhodování, že moje milovaná žena řekla, ať už neotravuji co koupit a koupím si AWD :). Tak je rozhodnuté a dnes jsem objednal Mazda CX5 2,0 Revolution AWD, Navi, Bílá perleť + pár kravinek.

Taková malá poznámka: hlava říkala FWD Attraction klasická bílá……..nižší náklady, levnější údržba jak laku, tak auta celkově………….srdce ale řeklo AWD a Bílá perleť a já vždy dal na srdce :D bo auto musí dobře jezdit a i pěkně vypadat.

Čímž v žádném případě neříkám, že FWD nejezdí dobře, či jakákoliv jiná barva není hezká :). Mojí variantou číslo 2 byla klasika bíla FWD Attraction.

Tolik můj subjektivní pohled na věc :)
 
Na zimu sada dobrych thüle retazi za 200e do kufra, a vyjdem tam kam typek s xdrive "na hladko" nie ;)
V lete nebudem vozit 80kg zbytocne a keby som chcel jazdit na polovacku tak si kupim range. Na mokrej luke hore kopcom zostane awd stat o 50m vyzsie (okrem subaru ;) a to si rad vyslapem
Keby bola zombie apokalipsa, tak awd :D
 
Tibalt: to je práve ono, jsi na to kapnul :) Zombí Apocalipsa se blíží :mad::hurting::zombie:
 
Tibalt: to je práve ono, jsi na to kapnul :) Zombí Apocalipsa se blíží :mad::hurting::zombie:
to hej, len potom retaze na vsetky 4 kolesa :D
inak k tomu krizeniu naprav - ked si zvoli clovek lepsi najazdovy uhol, tak to nemusi riesit.
 
Ale tohle srovnání je třeba zajímavé a hned mě dává smysl pro verzi AWD:
 
Poslední úprava:
Ja som hrdo hlasoval za AWD, pretože Nízke Tatry (Horná Lehota-Podbrezová) si to trochu pýtajú. Avšak skúsenosti s rôznymi autami (Fabia 1,2HTP, Octavia, Peugeot 307, Toyota Avensis Combi, Peugeot 2008, Avensis Sedan, M.Benz 4x4-jediný), môžem zodpovedne prehlásiť že FWD mi stačí. Vlastne musí stačiť o_O, pretože na AWD nemám dosť pracovnej morálky :D, rozumej prašule. Takže aby som neodbáčal od témy, osobne som mal so snehom problém iba 1x a to s Fábiou, keď som sa večer vracal s hokeja domov a na ceste čerstvý prašan asi 10cm. No a Fabča si povedala že proste to nedá a hotovo. Tak hybaj taška s mokrými hokejovými vecami na plece(kto hráva hokej vie o čom to je), autíčko zamknuté na námestí a pešo domov asi 800m. Ináč som s Fabčou zvládol aj zimu, keď sme mali na parkovisku asi 2,5metra snehu(napadaný+zosuv zo strechy), vlastne sa tie dve hodnoty stretli niekde na pol ceste. Mám aj foto z tej zimy, bo nikto by mi to neuveril!:mad: Takže jedným slovom - hlasoval som síce za AWD, no FWD mi stačí(z vlastnej skúsenosti). Skúsim dať aj tie foto Fabči, keď mala komplexy menejcennosti, pretože snehové kôpky boli vyššie ako ona :D

P.S.: a hlavne je to o pneumatikách!!! Kámoška na Octávii raz zapadla a ja na Avensise v pohode až domov.
 
Poslední úprava moderátorem:
452.JPG 453.JPG

Ha a vychutnajte si to borci :cool: S podobnými podmienkami sa moja CX3 FWD bude stretávať!
 
Back
Top