• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Kde je snímač teploty vody? 1.8

Moc teplý. Pokud vezmu normální jízdu (ani šnek ani závodník a bez zatížení třeba přívěsem) a aktuální venkovní teploty 4-8°C tak by u tohodle benzínu měla teplota pohybovat okolo 82-94°C
Ber to jako orientační hodnoty, ale pokud to opravdu nedrtíš 3km v kuse na 1čku do kopce v 5500ot. a víc, tak by jsi se v těhle venkovních teplotách neměl dostat přes 100°C
Buď to máš zavzdušněný/málo vody, nebo přidřenej termostat (nejčastější závada) a nebo pokud jsi termostat měnil tak jsi zvolil špatnou teplotu. Pro MZR benzíny a auto na běžný používání doporučuji termostat s otevírací teplotou 82°C (plně otevřen cca 94°C)
 
Poslední úprava:
Termostat je nový cca 10000km a original mazda. A teplota měřena při stání asi 5 minut. Sakra. Ručka na budíku je ale v ideální poloze a ani se nehne. Mám ještě podezření, že je špatné čidlo teploty.
 
Na ručičku teploty na budíkách se vykašli. Ta je v půlce od cca 78-104°C, takže je jen informativní.
 
Ok, ale dokud ručka nejde výše, nebo se nerozsvítí kontrolka přehřátí, tak asi není čas něco řešit, ne?
 
Ja výkon mám, ale velmi rychle se mi ohřeje motor na cca 2/3 a výše ne, na dálnici z kopce bez plynu jde teplota směrem dolů, ale nikdy ne do minima, vzdy zustane tesne nad nulou. Asi sekly termostat nebo to cidlo..... uz hodne dlouho jsem neslysel hluk od ventilatoru ani pri stojicim vozidle ani v kolone :)
Mel jsem podobny problem teplota vystoupala a drzela se v polovine tak jak ma,ale kdyz jsem jel z delsiho kopce rucicka me klesla skoro na nulu,nikdy se neprehralo,kdyz mi menily Egr mechos zjistil ze mi prosakuje chladic v rozku,vymenil jsem ho a od te doby nic teplota vystoupa a drzi se z kopce do kopce ani se nehne,nevim jakou to ma spojitost ale jsem rad ze mam klid
 
Back
Top