• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Plast za zadním kolem

Tygy

nový člen
12
Ahoj,
prosím o radu. Nevěděl by někdo, kde sehnat nový plastoví díl, který je umístěn za pravým zadním kolem pod poběhem směrem ke kufru (viz. příloha).
Kdyby rovnou i někdo věděl, jaké jsou použity vruty, budu rád za info. Jak je vidět, jsou zrezlé a rovnou bych vyměnil.

Vůbec nevím, jak to pojmenovat. Nejraději bych nový díl, než budu zkoušet různá vrakoviště. Zkoušel jsem různě googlit, ale nezadařilo se mi.

Mazda 6 GH 1.8 benzín r.v. 2008

Děkuji :)

20240403_145047.jpg
 
Ahoj, mě by zajímal typ šroubů. Nezjistil si?
Tak ak si dobre pametam, ten plastovy podbeh tam drzi hlavne na plastovych skrutkach do karoserie. Nepametam si rozmer, ale najlepsie je kupit sadu s roznymi rozmermi na aliexprese alebo aj na alze napriklad. Hodi sa to aj pri rozoberani interieru atd. Tie kovove skrutky a sroby je tam viac druhov, nie vsetky musia ist von, najlepsie to mas rozobrat a tie ktore potrebujes odmerat.
 
Mazdar,
tak jsem nakonec objednal na mazdavrakoviste.cz (komunikace ok a rychlá). Cena původně 800,- a dobírka pak na 1100,-. Asi původně byla cena bez DPH :) , tak uvidím v jakém stavu mi díl přijde, ale věřím že horší jak můj nebude 😄. Nový jsem nikde nedohledal (autopalace již nemají).

Marin: pokud ti pomůže, tak se nejspíše jedná o tento šroub.

Osobně šroubek vymontuju a naběhnu s ním do železářství a věřím, že najdu správný :)
 
Back
Top