• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Klepnutí po povolení brzdového pedálu

TNLRK

nový člen
10
Ahoj,
setkal jste se prosím někdo s podívným klepnutím při brždění resp. povolení brzdového pedálu? Mám r. v. 2017, BN, najeto 36 tkm a od ledna se po povolení brzdového pedálu ozvývá takové klepnutí, jakobyste klepli kladívkem do kasle. Nejdříve to dělalo jen občas, ale postupem času to dělá už pořád. Jinak auto brzdí ok i když pedál je trochu měkčí, jenže to už mám od nova a pazvuk to nedělalo. Při servisní prohlídce jsem tento jev reklamoval a přijímací technik konstatoval, že to není ok, nahrál zvuk na video a poslal do Mazdy. Z Mazdy přišlo vyjádření, že je to normální a že se dá zvuk eliminovat. Auto tedy prošlo "Eliminací", která pravděpodobně spočívala ve vložení molitanu mezi trubku a její držák na pedálové stěně. Vůbec to nepomohlo a nyní čekám co bude dál. Asi je to prkotina, ale toto by se u relativně mladého auta ozývat nemělo.

Zvuk jsem nahrál na video:
https://drive.google.com/open?id=1D7Ase1FMvJYLwXhhLm8A4jgr1QXS95oH – tady je to nejlépe slyšet od času 00:42 (po povolení parkovací brzdy)
https://drive.google.com/open?id=1W4e0rmxWUyemrND_gqD9u82GjcmZAaSO
https://drive.google.com/open?id=1gXJcN6JUIip0SKQZduWuu5S6_Yzw5L9H
Na PC je potřeba vypnout všechny „zlepšováky“ basů a zvuku, jinak to není slyšet.

Netušíte co by to mohlo být prosím? Díky za každý tip a radu.
 
Tak nakonec po opakované reklamaci byl problém Mazdou ČR uznán a nyní čekám na nový posilovač brzd. Uvidíme, zda to pomůže...
 
Já občas slyším slabé bouchnutí při rozjezdu do kopce na semaforu a puštění brzdového pedálu, ale přičítám to té funkci přidržení brzdy po dobu 2-3 vteřin při rozjezdu do kopce.
 
mám asi ten istý problém :( nastalo po výmene predných kotúčov. nekonečný príbeh opráv pokračuje.
 
Ahoj kluci . Stejný problém , fakt je to ten posilovač ? Řešil jste to ještě někdo ? Předem dík za odpověd
 
Ahoj, mne to odvtedy už neurobilo. V neorigo servise mi na to video povedali, že si myslia, že sa dostatočne neodlepovali doštičky od kotúča. Ale viac som to neskúmal, pretože to prestalo. Trápim sa s vibráciami počas jazdy.
 
Podařilo se někomu vyřešit problém, který je na videu? Děje se mi úplně to stejné :(
Ako rychlo to prislo, tak to aj samo odislo. Asi to boli naozaj tie platnicky prilepene.
Ale mal som obdobne klepanie kovove od prednej napravy, pri pohnuti dopredu, prechode cez nerovnosti alebo pri preradeni na mieste medzi R a D (automat) a to vyriesili dotiahnutim prednej poloosi. Ale znovu to zacina robit, tak mi dotiahli poloos, ale uz sa to neodstranilo, takze to bude asi nieco ine. Dokonca som mal zlomenu pravu zadnu pruzinu, vymenili ale nic, zvul stale pretrvava.
 
Back
Top