• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

automat Vŕzganie pri radení

Krpaty

nový člen
4
Ahojte,

Mám taký zvláštny postreh, pri radení z 5. do 6. prevodového stupňa a naopak, pri otáčkach okolo 1400-1800 sa pri preradení resp. počas neho, ozve zvláštny vŕzgavo-škrípavo-húkavý zvuk. Mám to odsledované, že sa to deje vyložene pri radení z 5 do 6 a naspäť, či už v automatickom režime, alebo v režime, keď si radím manuálne pádlami pod volantom.
Chvíľku mi to trvalo, kým som prišiel na to, odkiaľ to vychádza a kedy sa to deje, ale nakoniec som to objavil.
Niekto s podobnými skúsenosťami?
 
Uz sme to riesili v skupine na facebook-u. U mna je to len tichy hukavy zvuk... Take kratke uuu a robi to medzi 4-5 a 5-6 stupnom. Ziadne skripanie ani vrzganie ale nepocujem. Chalan ktory sa na to pytal v servise tak mu bolo povedane ze je to citujem: typicky prejav elekotromagnetickej prevodovky. A ze to maju vsetci.
 
Přepouštění hydraulické kapaliny, zabrzdění jedné hřídele, sepnutí druhé. Planetová převodovka je soustava mokrých spojek a brzd.
 
Poslední úprava:
Ahojte,

Mám taký zvláštny postreh, pri radení z 5. do 6. prevodového stupňa a naopak, pri otáčkach okolo 1400-1800 sa pri preradení resp. počas neho, ozve zvláštny vŕzgavo-škrípavo-húkavý zvuk. Mám to odsledované, že sa to deje vyložene pri radení z 5 do 6 a naspäť, či už v automatickom režime, alebo v režime, keď si radím manuálne pádlami pod volantom.
Chvíľku mi to trvalo, kým som prišiel na to, odkiaľ to vychádza a kedy sa to deje, ale nakoniec som to objavil.
Niekto s podobnými skúsenosťami?
Ahoj, ja evidujem chrčivo-chrastivé zvuky v pomalých rýchlostiach po ubratí plynu, v podzemných garážach je to úplne počuť, hlavne po hovniakom rozjazde z parkovacieho miesta a následnom ubratí lebo križovatka/ulička atd. Príde mi, že viac pri nezahriatom motore. Žene vravím že rekuperačka, ale mám to na zozname pre servis. Keď chyba, nech riešia, ak nie, aspoň ma dovzdelajú:)
 
Ten chrastivý zvuk se mi taky stává při nízké rychlosti a nízkých otáčkách (při rozjezdu nebo popojíždění), jako by se tam něco rozpojilo nebo spojilo a je to fakt hodně slyšet takové zarachotění hnusné železno plechové. To není ten wůůůz zvuk při přeřazení z 5 na 6, ten je proti tomu neslyšitelný skoro.
 
Ten chrastivý zvuk se mi taky stává při nízké rychlosti a nízkých otáčkách (při rozjezdu nebo popojíždění), jako by se tam něco rozpojilo nebo spojilo a je to fakt hodně slyšet takové zarachotění hnusné železno plechové. To není ten wůůůz zvuk při přeřazení z 5 na 6, ten je proti tomu neslyšitelný skoro.
Update: v servise som sa previezol po parkovisku so servisákom aby to počul v reále a vraj je to v poriadku, že to je zvuk ako sa ten hybridný pohon zapája a odpája (niečo v tom zmysle). Ešte som sa na hlupáka uistil, že či skutočne, keďže sedíme v diesel verzii a nie v benzin hybride, pozrel na mňa zhovievavo, že áno. Čiže asi to tak má byť, akurát škoda toho nekultúrneho zvuku.
 
Update: v servise som sa previezol po parkovisku so servisákom aby to počul v reále a vraj je to v poriadku, že to je zvuk ako sa ten hybridný pohon zapája a odpája (niečo v tom zmysle). Ešte som sa na hlupáka uistil, že či skutočne, keďže sedíme v diesel verzii a nie v benzin hybride, pozrel na mňa zhovievavo, že áno. Čiže asi to tak má byť, akurát škoda toho nekultúrneho zvuku.
No ale přece vidím že máte NAFTU a ne HYBRID ... takže co by se tam jako přepínalo ? Já mám právě ten benzínový hybrid a tam mi to dělá ten zvuk mechanicky chrastivý právě :-(
 
Back
Top