• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

Tak hlásím, že mi jdou do prde….e.
Někdy před Vánoci mi auto zahlásilo problém a nesvítila ta u řidiče. Vypl jsem světla, zapl a běželo to. Mezi svátky to ale bohužel začlo znovu a teď už 3 dny prakticky každou chvíli. Někdy se vzpamatuje a svítí ale většinou blbne. Ta druhá bez problému.
Yari už mi objednal nové, ale ty cca 2 týdny nevím zda psychicky vydržím 😂

Jinak až doteď fungovali skvěle. Staří cca 2,5 roku a cca 60 000 km. Tak mají asi nárok.

Kdybych tam tu ruku dal tak si tam dám na ty dva týdny bludičky halogenový, ale výrobci to dělají naschvál tak aby to nešlo a já bych nerad něco omylem zlomil.
Vydrž, už mám číslo od pošty 😉

Tak to vydržely celkem dost. Já zatím klepu,ale fungují bez problémů.
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak to vydržely celkem dost.Já zatím klepu,ale fungují bez problémů.
Jo vydržely dost a třeba ta u spolujezdce by vydržela dál ale tak raději prohodit obě a tu lepší si nechám jako záložní.

Mě štve že tam nejdou ty philipsy co jsem postoval před časem, s tím baňatým sklíčkem vypadají skoro jak klasická žárovka. 😍

No vidíš,tak to budeš mít pod stromeček.😂
Já nevím tomu se mi nechce věřit. Yari mi je objednaval 1.1. A říkal ze cca 15 dni. To bude pošta v Číně 😂
 
Jo vydržely dost a třeba ta u spolujezdce by vydržela dál ale tak raději prohodit obě a tu lepší si nechám jako záložní.

Mě štve že tam nejdou ty philipsy co jsem postoval před časem, s tím baňatým sklíčkem vypadají skoro jak klasická žárovka. 😍
Zase tyhle jsou za hubičku.

Já nevím tomu se mi nechce věřit. Yari mi je objednaval 1.1. A říkal ze cca 15 dni. To bude pošta v Číně 😂
To tak nějak bude.Já objednával 17.12.kryty zrcátek a dnes přišli.
 
Tak já doufám, že je to Česká pošta 😁
Ale rozhodně cca 14 dní by to mělo být 😉👍
 
Pro jedince s úzkou rukou to jde z motorového prostoru.
1.na konektoru je plastová závlačka,tu povolit.Je to takový plastový kroužek, který se popotáhne cca o půl průměru konektoru.
2.konektor vytáhnou.
3.pootočit paticí o cca45° tuším do práva (bráno po směru jízdy).
4.pak už jenom vytáhnou patici i s žárovkou a vyměnit.
5.zpátky to samé,jenom opačný postup.
Někdo konektor neodporuje,ale to nemám vyzkoušené.Snad možná @mastif to tak dělal.
Někdo to dělal tuším i z podběhu,ale to už je moc práce.😄
Tak přeju dobré pořízení.👍
Jojo, @HHBota napsal krásný technologický postup, jenom doplním, že já teda ten konektor neodpojuju a na straně spolujezdce to dělám přes podběh, bo nemám ruku ale lopatu.a na straně řidiče to jde v poho z motorového prostoru, nemusí se přes podběh ;)
 
Mně dorazil takový organizér do středového kastlíku a ledky čekám každým dnem. Jsem hodně zvědav na tu výměnu :)
 
Tak můj balíček došel dnes. Budu chvilku sbírat odvahu a hlavně čekat na slušné počasí a světlo. Ale těším se na to víc, než na výměnu žárovky na chodbě, která praskla už asi před týdnem :)
 
Hoši, děkuju všem, už i já svítím ledkami, jsem moc spokojen. Měl jsem teda ale pocit, že tu pravou stranu nedám - konečky prstů jsem se žárovky dotýkal, ale síla na pootočení bajonetu nebyla :)

led.PNG

A ještě bych doplnil - ano, objednal jsem hned druhou sadu :)
 
Tak jsem vyměkl a před včerejší STK jsem tam dal zpět halogeny. Když jsem se na to pak ptal technika, tak říkal, že to neřeší. Za 2 roky to risknu s LEDkama.
Úplně jsem zapomněl, jak to vypadá s těmi skoro oranžovými halogenkami hrozně 🤮 . LED z Ali mám skoro 4 roky pořád ty první. Trochu opravím návod od HHBota, patice se povoluje pootočením doleva (z pohledu směru jízdy).
 
Tak jsem vyměkl a před včerejší STK jsem tam dal zpět halogeny. Když jsem se na to pak ptal technika, tak říkal, že to neřeší. Za 2 roky to risknu s LEDkama.
Úplně jsem zapomněl, jak to vypadá s těmi skoro oranžovými halogenkami hrozně 🤮 . LED z Ali mám skoro 4 roky pořád ty první. Trochu opravím návod od HHBota, patice se povoluje pootočením doleva (z pohledu směru jízdy).
Ja idem o týždeň tiež na STK neviem či vymeniť za halogén.
 
Back
Top