• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor LPG

U servisů se domnívám že chtějí nejvíce práce pohodové, tedy standardní, například výměnu oleje a nikoliv MZR kdy změříš vůle na 16x ventilů, rozhodíš hlavu, rozvody, vačky, objednáš nová potřebná zdvihátka a než to doručí, tak ti to auto na zvedáku a na ponku prostě překáží.

O té teplotě se myslím bavíme o tom samém. Prostě LPG se vstřikuje přímo plynná fáze(suchá). Kdežto benzin se nejdříve vstříkne, opláchne ventily, odpaří se, čímž poklesne teplota směsi (latentní teplo odebere teplo vlivem odpaření) a o tuto má LPG vyšší teplotu hoření. Proto se tam používá přímaz, aby se mělo co z ventilů odpařovat(a mazat).

A neuvažoval jsi jen tak pro sichr změřit vůle? :)

Jo to tak je, bohužel. :laughing: Jen měnit olej a filtry nejlépe.o_O

Přesně tak. ADAC testoval vliv přimazávání v LPG a jednoznačně řekl, že to má vliv. Právě v tom smyslu, co to dělat má.

Zatím ještě ne. Někdy v plánu to určitě mám. Ale viděl bych to tak, až budu mít na LPG najeto 100k. To budou alespoň relevantní data a bude se to dobře počítat. Letos chci vyměnit náplně. Olej v převodovce, servo řízení, brzdovou kapalinu, chladící. Auto má teď 130k km, tak je to ideální čas. :)
 
Můžete mi prosím vysvětlit, jak funguje ukazatel spotřeby paliva? Myšleno originál na benzín, když užívám LPG.
Myslel jsem, že je tam nějaký "průtokoměr", ale předpokládám, že je to jen nějaký hrubý odhad. Display mi ukazuje spotřebu i když jedu na LPG a to v závislosti na stylu jízdy. Přitom benzín to nebere ( nebavím se o startování, ale že mi to třeba na dálnici píše spotřebu třeba 10l/100.
Na druhou stranu dojezd ukazuje blbosti, protože mám třeba půl nádrže benzínu a ukazuje dojezd 140km apod.
Samozřejmě, že se tím neridim, jen mě zajímá,odkud ty hodnoty bere.
Dík
 
Ahoj, mám přestavěno na lpg (2.5) cca měsíc a to system BRC. Tenhle system má přívstřik benzínu na místo přimazávání. Prý, že to takhle funguje líp.
Otázka zní, má smysl tedy nechávat dodělat přímaz ?
 
Ahoj taky mám přívstřik , a elektronický přimazávání- jsem v klidu najeto cca 110 000 na lpg a ještě jsem ventily nepodpalil :)
 
Můžete mi prosím vysvětlit, jak funguje ukazatel spotřeby paliva? Myšleno originál na benzín, když užívám LPG.
Myslel jsem, že je tam nějaký "průtokoměr", ale předpokládám, že je to jen nějaký hrubý odhad. Display mi ukazuje spotřebu i když jedu na LPG a to v závislosti na stylu jízdy. Přitom benzín to nebere ( nebavím se o startování, ale že mi to třeba na dálnici píše spotřebu třeba 10l/100.
Na druhou stranu dojezd ukazuje blbosti, protože mám třeba půl nádrže benzínu a ukazuje dojezd 140km apod.
Samozřejmě, že se tím neridim, jen mě zajímá,odkud ty hodnoty bere.
Dík
Je to tak že řídící jednotka zkontroluje jen cca 1x za 200-300km stav paliva (poloha plováku) jinak řídící jednotka spíše odhaduje spotřebované palivo a postupně snižuje ukazatel paliva dle ujeté vzdálenosti. Na Hondě kde jsem měl LPG jsem musel ujet dokonce 500km ke kalibraci stavu benzinu v nadrzi.
 
Zdar.
Ja mám lpg značky Prins s elektronickým prímazom montované v Rakúsku nabehané mám cca 237tisic km na lpg viac ako 100tisic bez problémov pravidelne menený olej značky Yacco 5w30 prímaz dávam Valve saver.
Motor ide pekne či plyn či lpg dojazd cca 550km olej nežere
Myslím si že keď je použitý kvalitný lpg systém a človek čo tomu ozaj rozumie nie je problém.
 
Zdar.
Ja mám lpg značky Prins s elektronickým prímazom montované v Rakúsku nabehané mám cca 237tisic km na lpg viac ako 100tisic bez problémov pravidelne menený olej značky Yacco 5w30 prímaz dávam Valve saver.
Motor ide pekne či plyn či lpg dojazd cca 550km olej nežere
Myslím si že keď je použitý kvalitný lpg systém a človek čo tomu ozaj rozumie nie je problém.
to je nejaký špeciálny olej ten Yacco vyvynutý špeciálne pre jazdu na LPG?
 
to je nejaký špeciálny olej ten Yacco vyvynutý špeciálne pre jazdu na LPG?
YACCO LUBE F 5W30 je syntetický Fuel Economy olej určený najmä pre vozidlá Ford.

  • Syntetický motorový olej prémiovej kvality, špecificky formulovaný pre motory Ford normy Ford WWS-M2C913-D. Vyniká najmä pri studených štartoch a v udržiavaní čistoty motora, a to aj v prípade použitia biopalív.
  • Je špeciálne navrhnutý pre väčšinu motorov Ford, kde sú doporučené špecifikácie Ford WWS-M2C913-D/C a Ford WSS-M2C913-B/A.
  • Vhodný pre všetky benzínové a naftové motory s preplňovaním aj bez, kde výrobca vyžaduje použitie oleja viskozitnej triedy SAE 5W30 a špcifikácií ACEA A5/B5, ACEA A1/B1 alebo API SL/CF (Honda, Mazda a ďalšie).
  • Yacco LUBE F 5W30 je celoročný motorový olej pre použitie v akýchkoľvek podmienkach (diaľničné jazdy, intenzívna mestská premávka a pod).
Skopírované z popisu oleja
Tento olej sa tam lial ešte predomnou. Nemam dôvod meniť zatiaľ.
 
Dobrý den, mám 1 rok LPG s el. přímazem a zatím spokojenost.
1) můžete prosím doporučit někoho v Brně jen na revizi a kontrolu? Vím, že už se to tady řešilo. Systém jsem si nechal namontovat v Praze, protože jsem tam byl delší dobu pracovně, ale teď se tam soukromým nechystám. Vše funguje, nic nechci měnit, jen prostě po roce zkontrolovat, případně doladit
2) jaký prosím dáváte olej pro přímaz? Blbec jsem si koupil při montáži jen litr, dolil a flašku vyhodil a teď hledám, co tam nalít. Samozřejmě není problém najít něco přes Google, spíš jestli máte nějakou osobní zkušenost apod.
Dík
 
Mazda 6 2.5 Lpg skyactiv 2014. Můžu doporučit přestavbu a servis v Holohlavech u Hradce Králové perfektní přístup a servis. Mám na Lpg najeto s Mazdou už 40.000km a spokojenost.
https://www.prestavbanalpg.cz/mazda-6-skyactiv-lpg-alex-idea/
Ahoj, vdaka za nazdielanie skusenosti. Mas stale to iste auto a mozes prosim este doplnit sucasnu skusenost so servisovanim a pripadnymi nakladmi na udrzbu LPG aj to aky olej pouzivas, ci si menil a ci davas nejake aditiva alebo len kvalitny benzin a kde a aky LPG plnis, nevyznam sa v rozdiele? Uvazujem nad montazou do 2.5 GL.
 
Dobrý den, mám 1 rok LPG s el. přímazem a zatím spokojenost.
1) můžete prosím doporučit někoho v Brně jen na revizi a kontrolu? Vím, že už se to tady řešilo. Systém jsem si nechal namontovat v Praze, protože jsem tam byl delší dobu pracovně, ale teď se tam soukromým nechystám. Vše funguje, nic nechci měnit, jen prostě po roce zkontrolovat, případně doladit
2) jaký prosím dáváte olej pro přímaz? Blbec jsem si koupil při montáži jen litr, dolil a flašku vyhodil a teď hledám, co tam nalít. Samozřejmě není problém najít něco přes Google, spíš jestli máte nějakou osobní zkušenost apod.
Dík
Ahoj k bodu číslo 2)
Ja použivam od valve saver 1l cca 20e
 
Ahoj k bodu číslo 2)
Ja použivam od valve saver 1l cca 20e
Diky, zaujimave ze mne hovorili o benzine, tak predpokladam ze smes s pristrekom benzinu ktory je aditivovany by som nemusel riesit nejaky olej. Je to tak alebo je to len jedna s moznosti?
 
Diky, zaujimave ze mne hovorili o benzine, tak predpokladam ze smes s pristrekom benzinu ktory je aditivovany by som nemusel riesit nejaky olej. Je to tak alebo je to len jedna s moznosti?
Mě bylo doporučeno přímaz nedodělávat z důvodu karbonizace. Taky mam přívstřik, který funguje od 2500 otáček.
Momentálně řeším takový detail po přestavbě a to je ukazatel paliva myšleno benzínu. Ten mi hlásí prázdnou nádrž, ale opak je pravdou a nechce se srovnat. Najeto mam několik tisíc a ten pacholek se s tím ne a ne srovnat :D
 
Aky system tam mas, ja idem tento piatok odovzdat auto na montaz a budu davat ten Alex Idea, kde mi pan tvrdil ze je tam pristrek 0.5L benzinu a 9.5L spotreba LPG na 100km na danom aute ktore jazdilo za 10L na 100km. Ziaden dalsi primaz. Ukazovatel paliva vizera ze robi len odpocet najazdenych km... Hmm, @shr3k vies sa k tomu vyjadrit prosim ako si auto meria stav benzinovej nadrze a ci je mozne to pri kombinacii s LPG nastavit tak aby to ukazovalo realny stav nadrze? Je to vobec mozne?
 
Aky system tam mas, ja idem tento piatok odovzdat auto na montaz a budu davat ten Alex Idea, kde mi pan tvrdil ze je tam pristrek 0.5L benzinu a 9.5L spotreba LPG na 100km na danom aute ktore jazdilo za 10L na 100km. Ziaden dalsi primaz. Ukazovatel paliva vizera ze robi len odpocet najazdenych km... Hmm, @shr3k vies sa k tomu vyjadrit prosim ako si auto meria stav benzinovej nadrze a ci je mozne to pri kombinacii s LPG nastavit tak aby to ukazovalo realny stav nadrze? Je to vobec mozne?
Já mám systém BRC
 
Ahojte,

pisal som panovy Hrachovcovi z http://autanaplyn.cz/ jeden z poziadaviek aby tlacidlo bolo vyvedene v zaslepke: slovne, na obrazku ako ukazujem tou sipkou, on mi tvrdil ze tam bola nejaka elektronika a ze tam nemal na to priestor ze nechcel poskodit elektroniku. Prosim Vas viete mi niekto povedat ci je to fakt nemozne tam dat to tlacidlo? Mate niekto fotku alebo viete to skusit o tvorit a poslat mi fotku?
Zajtra si mam ist po auto tak si to nemam ako overit dopredu ale normalne to byva mozne, vacsinou je tam nasrobovany nejaky panel ktory staci odskrutkovat, vrtnut a zmontovat.

Potom sa mi nepaci to poskodenie od vylupnutia toho panelu, ja sam nemam dielnu ale mam plastove pripravky na tapacir aby som si ho neznicil klasickym srobovakom.

PS: mozno vacsine to nevadi a kyvne hlavou ze co riesim, ale ja som mu to hovoril aj spisal do mailu ze to chcem na zaslepku a keby to neslo nech mi zavola, ale ani mi nevolal ani nepisal. Na dotaz mi posla fotku, na co som volal a on ze to takto dava standardne bola jeho odpoved, akoby plna ignoracia toho co som po nom chcel.
PS2: prosim Vas este viem niekde zohnat tento plastovy diel uplne bezne alebo pod akym nazvom to vyhladat alebo ist len osobne na nejaky vrakac? Viete o nejakom v okoli Ostravy?

Dakujem!
1706794839052.png
 
Ahojte,

pisal som panovy Hrachovcovi z http://autanaplyn.cz/ jeden z poziadaviek aby tlacidlo bolo vyvedene v zaslepke: slovne, na obrazku ako ukazujem tou sipkou, on mi tvrdil ze tam bola nejaka elektronika a ze tam nemal na to priestor ze nechcel poskodit elektroniku. Prosim Vas viete mi niekto povedat ci je to fakt nemozne tam dat to tlacidlo? Mate niekto fotku alebo viete to skusit o tvorit a poslat mi fotku?
Zajtra si mam ist po auto tak si to nemam ako overit dopredu ale normalne to byva mozne, vacsinou je tam nasrobovany nejaky panel ktory staci odskrutkovat, vrtnut a zmontovat.

Potom sa mi nepaci to poskodenie od vylupnutia toho panelu, ja sam nemam dielnu ale mam plastove pripravky na tapacir aby som si ho neznicil klasickym srobovakom.

PS: mozno vacsine to nevadi a kyvne hlavou ze co riesim, ale ja som mu to hovoril aj spisal do mailu ze to chcem na zaslepku a keby to neslo nech mi zavola, ale ani mi nevolal ani nepisal. Na dotaz mi posla fotku, na co som volal a on ze to takto dava standardne bola jeho odpoved, akoby plna ignoracia toho co som po nom chcel.
PS2: prosim Vas este viem niekde zohnat tento plastovy diel uplne bezne alebo pod akym nazvom to vyhladat alebo ist len osobne na nejaky vrakac? Viete o nejakom v okoli Ostravy?

Dakujem!
Zobrazit přílohu 49768
Ta krabička se tlačítky vypadá zezadu takhle:
takže tam by se to asi hůř montovalo, ale nemusí to být nemožný.

Ten spodní díl palubky (dělají se dva typy) se dá koupit úplně nový v Mazdě za nějakých cca 4000Kč. Ale jestli kvůli tomuhle poškození kupovat takhle drahý díl, to už je na tobě.
 
Back
Top