• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Mazda 6 GH Wagon po FL ako rodinne auto

Jozhor

nový člen
1
Ahoj, chcel by som kupit Mazdu 6 GH Wagon po FL ako rodine auto. (ale pre moje potesienie 2.5 benzin :)
Mam dotaz ci sa mi na zadne sedadla zmestia 2 detske sedacky (pre male deti do 3 rokov) a zena uprostred. (Je drobna)
Par krat do roka cestujeme dlhsie trasy co znamena cca od 450 do 800 km, tak ci to obsedi v strede.
Neviem ci nebude lepsie dat dozadu iba jednu detsku sedacku a dopredu, na sedadlo spolujazdca druhu, v protismere. Tu ma napada, da sa vypinat Airbag spolujazdca?
Rad by som pocul vase skusenosti s mazdou ako rodinnym autom.

Viem ze Mazda 5 by bola vhodnejsia ako rodinne auto ale chcem od auta viac potesenia ako len sa odviezt z bodu A do bodu B.
 
Ahoj, chcel by som kupit Mazdu 6 GH Wagon po FL ako rodine auto. (ale pre moje potesienie 2.5 benzin :)
Mam dotaz ci sa mi na zadne sedadla zmestia 2 detske sedacky (pre male deti do 3 rokov) a zena uprostred. (Je drobna)
Par krat do roka cestujeme dlhsie trasy co znamena cca od 450 do 800 km, tak ci to obsedi v strede.
Neviem ci nebude lepsie dat dozadu iba jednu detsku sedacku a dopredu, na sedadlo spolujazdca druhu, v protismere. Tu ma napada, da sa vypinat Airbag spolujazdca?
Rad by som pocul vase skusenosti s mazdou ako rodinnym autom.

Viem ze Mazda 5 by bola vhodnejsia ako rodinne auto ale chcem od auta viac potesenia ako len sa odviezt z bodu A do bodu B.
Ahoj, dozadu das v pohode dve detske sedacky. Uprostred zbyde nejake misto, ale jestli zbude pro manzelku netusim. Musis vyzkouset.

Jinak airbag se da vypnout.
 
No 2,5 po FL,to přeji hodně štěstí při hledání jehly v kupce sena.Bylo jich strašně málo,ale v poslední době jsem asi 2 zaregistroval v inzerci i u nás.
 
Ahoj.
2 sedacky dozadu a misto uprosted - to misto uprostred bude velmi nepohodlne - Bude se tam spatne lezt (pres predni sedacky) a bude uzke. Navic tam zasahuje tam zepredu kastlik mezi ridicem a spolujezdcem, coz omezuje prostor na nohy. Asi taky zalezi jak mas siroke zakladny tech sedacek.

My vetsinou mame 2 sedacky vedle sebe (jedna isofix, druha bez) a jedno misto nastrane, ktere pouzivame vetsinou na prepravku pro psa. Obcas misto nouzove pouzijeme i na prepravu subtilnejsi osoby na kratkou vzdalenost. Obcas si tam manzelka vleze na chvili dozadu k detem, ale zadna hitparada to neni. Asi bych tam na pul zadku nechtel cestovat 800 km.

V moji variante se pry predni airbag da servisne vypnout ale musi se to asi nejak nastavit ve firmware v servisu. Klicek v prihradce jako je treba v oktavii jsem tam nenasel.

V manualu jsem nasel, ze se nesmi na predni sedacku davat detska sedacka co je obracene (jinymi slovy nejde permanentne vypnout airbag). Airbag se docasne deaktivuje automaticky, pri upevnovani pasu na detske sedacce ve smeru jizdy v "automatic locking mode" (strana 2-35 v navodu), ale je to neco co se musi kontrolovat s kazdym zavrenim dveri a od ceho v navodu durazne odrazuji.
https://ca.mazdacdn.com/common/en/pdf/manuals/mazda6/2009_mazda6_om_eng.ts.1504111450587500.pdf
 
V kastlíku lze deaktivovat airbag spolujezdce, ale v tvém případě to už asi není potřeba. Děti ti nesedí protisměru ve vajíčku že?

Mezi dvě dětské sedačky se vejde hubený dospělý, ale nebude mít žádné pohodlí, je to jenom jako nouzovka.
 
ahoj, já mám GH už 5 let a společně s 2 dětmi jezdíme i na delší dovolené (Bulharsko, Chorvatsko, Slovensko atd.) bez problémů. Je fakt, že 2 sedačky jsem tam společně nikdy neměl, ale je jasné, že uprostřed to na delší cestu fakt není (jako ostatně v každém autě). prostě si bude muset manželka sednou dopředu. já bych osobně dopředu dítě v sedačce nikdy neposadil, ale asi to možné je. pokud skousneš tuhle věc, tak ti můžu s klidným svědomím říct, že auto je to naprosto úžasné, bezporuchové a spolehlivé. do kufru se toho vejde fakt hafo a pokud jste zvyklý si vozit půl domácnosti, tak se nabízí rakev na střechu, kterou třeba beru na lyže.

více najdeš o GH na tomto fóru třeba tady. pic
 
Na netu jedna je v táboře, každé týden pada o 5litru z 265, už je na 245 tis
 
Back
Top