• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

...i v CX5, taky padnou úplně akorát :). Zato s šestkou sedanem je to vzdy porod, dve musi zadníma dverma na sklopený opěradla.
 
Největší masakr s otevřenou tlamou u těhle menších aut jsem zažil když jsem chvíli vlastnil Civica FK 8. generace - UFO auto. Tam díky zadním výklopným podsedákům jsem dokázal převézt všechny čtyři 19" na tátovo bejvalý GJčko + do kufru jsem hodil ještě dva kusy 17" na toho Civica.
civicfk.jpg

Teď jsem s CT200h rád že převezu 10 rohlíků a jednu krabičku od paštiky a už to mám narvaný až po strop :joy:
 
Největší masakr s otevřenou tlamou u těhle menších aut jsem zažil když jsem chvíli vlastnil Civica FK 8. generace - UFO auto. Tam díky zadním výklopným podsedákům jsem dokázal převézt všechny čtyři 19" na tátovo bejvalý GJčko + do kufru jsem hodil ještě dva kusy 17" na toho Civica.
Zobrazit přílohu 37670

Teď jsem s CT200h rád že převezu 10 rohlíků a jednu krabičku od paštiky a už to mám narvaný až po strop :joy:
moje má H.Civica 8g a potvrzuji, naprosto bezkonkurenční řešení uložného prostoru na zadních sedadlech i v kufru. auto z venku vypadá malé, ale vejde se do něj víc než do GL
 
Největší masakr s otevřenou tlamou u těhle menších aut jsem zažil když jsem chvíli vlastnil Civica FK 8. generace - UFO auto. Tam díky zadním výklopným podsedákům jsem dokázal převézt všechny čtyři 19" na tátovo bejvalý GJčko + do kufru jsem hodil ještě dva kusy 17" na toho Civica.

Na mazde6 se sice podsedaky vyklopit nedaji, presto mi jednou jeden pitomec v autorizovanem servisu nalozil vsechny 4 kola na zadni sedadla. Na stojaka, jen tak oprena o operadla, dve a dve vedle sebe. Sem si zavolal sefa a ptam se jestli by to takhle nalozil i do svyho auta. Vzdyt pri jizde v zakrute se kola budou kutalet napravo-nalevo a vrazet do dveri, a pokud trochu vice zabrzdim, kolo se preklopi a prasti me do operky nebo rovnou do hlavy. Pan sef to osobne premistil do kufru, a prej zamestnanci domluvi. Skoda ze ten tam uz nebyl, taky sem s nim chtel hodit rec...
 
Na mazde6 se sice podsedaky vyklopit nedaji, presto mi jednou jeden pitomec v autorizovanem servisu nalozil vsechny 4 kola na zadni sedadla. Na stojaka, jen tak oprena o operadla, dve a dve vedle sebe. Sem si zavolal sefa a ptam se jestli by to takhle nalozil i do svyho auta. Vzdyt pri jizde v zakrute se kola budou kutalet napravo-nalevo a vrazet do dveri, a pokud trochu vice zabrzdim, kolo se preklopi a prasti me do operky nebo rovnou do hlavy. Pan sef to osobne premistil do kufru, a prej zamestnanci domluvi. Skoda ze ten tam uz nebyl, taky sem s nim chtel hodit rec...
U toho Civica jsem si právě ty kola uchytil pomocí stahovacího pásu k iso-fixovejm hákům a přehodil bublinama kterejch mám v práci tři řitě a nehnuli se nikam ani o milimetr. Kdyby mi někdo hodil kola a ještě nezakrytý na zadní sedačky bez mého souhlasu, tak bych mu asi zapálil barák.
 
Sem si zavolal sefa a ptam se jestli by to takhle nalozil i do svyho auta.
Tak tuto fázi již raději přeskakuji, neboť mám oprávněný strach, že odpověď může být: "Jasně, o co jde?" ... a to dnes i z více jak 50% : unamused:
Jinak je to samozřejmě zralé na "hlavičku" ?
 
Ještě bych doplnil svou zkušenost ke slabému výhřevu bederní opěrky. Když jsem měl auto krátce, myslel jsem si, že v bederní opěrce snad vyhřívání ani není. Problém je ale v oblečení. Mezi sedákem a zadkem jsou jen 2 relativně tenké vrstvy oblečení, tedy běžně trenky a normální tenké kalhoty. Zatímco já osobně v zimě nosím dost tlustou bundu a přes triko, mikinu a bundu se to teplo z bederní opěrky rychle nedostane. Pokud tedy do auta usednu bez bundy, bederní opěrka hřeje úplně stejně jako sedák.
 
Nemohu souhlasit. Bundu sundavam v autě vždy a slabší výhřev bederky pozoruji od začátku jako ostatní.

Mazda 3 BN
 
Ja taky problem s vyhrevem neregistruji. Zkusil jsem to ted parkrat kdyz rano bylo okolo nuly az ctyr stupnu nad. Zapnul to na nejnizsi vykon a behem minuty az dvou jsem vypinal. Dost asi zalezi na tom jak je clovek zhyckany?
 
Jen uvádím svou zkušenost. Nesouhlasit s ní můžeš, ale nic to na ní nemění.
Mohu říct svoji zkušenost,pokud dám vyhřívání na 3 stupen,tak po minutě to vypínám,protože začne pálet.Hlavně okolo bederní opěrky.A to mám kožené sedadla!Synova Fabie 3.gen. topí 2x později.Něco máš asi špatně.
 
Asi tak, ja zapnu na plno a za 2 minuty vypínám, dostatečně hřeje. Ale sedám do auta v triku a flanelce, nejezdím v bundě, takže teplo cítím hned. Určitě by mohl hřát na větší ploše jak sedáku tak i opěrky (sedím dost vzpřímený, na lopatkách studený). Co mě vadí mnohem ale mnohem víc, musím si tam lehnout a omrknout to, je ventilace směrem na nohy. Když to přeženu, po zádech mě teče pot a nohy od kotníku dolů ledový…
 
Tak u mě to pálí taky extrémně a rychle ale o tom se nebavim. Bavím se o tom že v jiném autě jiné značky krásně hrejou celá záda a tady cítím hlavně sedák. Což zrovna ty záda jsou rozhodně příjemnější..

Mazda 3 BN
 
Tak u mě to pálí taky extrémně a rychle ale o tom se nebavim. Bavím se o tom že v jiném autě jiné značky krásně hrejou celá záda a tady cítím hlavně sedák. Což zrovna ty záda jsou rozhodně příjemnější..

Mazda 3 BN
Záda začínají u mě topit nejdříve.
 
Mohu říct svoji zkušenost,pokud dám vyhřívání na 3 stupen,tak po minutě to vypínám,protože začne pálet.Hlavně okolo bederní opěrky.A to mám kožené sedadla!Synova Fabie 3.gen. topí 2x později.Něco máš asi špatně.
Píšu, že pokud člověk není navlečený do zimní bundy, přes kterou se teplo z opěradla dostává velmi dlouho, tak mi sedák i opěradlo topí naprosto rovnoměrně. To jen k tomu tvému, že mám něco špatně. Právě že jsem chtěl poukázat na to, že vyhřívání dle mě v M6 funguje naprosto normálně.
 
Back
Top