• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Přečetl jsem si článek ve Světě motorů (https://www.mazdaklan.cz/threads/nakup-ojete-mazdy-6.104/page-118) a píší tam, že s benzínovou atmosférou šestky je minimum potíží. Zmiňují riziko zakarbonování ( jasně, tak to asi každý přímovstřik), ale zarazilo mě trochu, že při častém městském provozu a kratších trasách by mohl hrozit i benzín v oleji. Co si o tom myslíte? Já jezdím krátké trasy často a tohle mě úplně nepotěšilo...
 
Poslední úprava:
Mazda6 sice neni typicke auto do mesta (kdyz nic jineho, pak je na to trochu velka), ale takovej ten beznej mix jiste zvladne. Muzes klidne jezdit i kratke trasy, jen ji obcas vyvenci nekde mimo mesta a "vyzen pavouky z vejfuku". Udela ji to jen dobre. A tobe take!
 
Mísení BA a oleje dochází vždy. Není to hermeticky oddělené. Hrozí to u každého motoru. Proto je všude hodne zmiňováno, aby motor, co nejdříve dosáhl provozoní teploty. Při teplotě dochází k odpařování BA z oleje. Proto jsou vhodnější menší motory, které se zahřejí mnohem dříve. Diesel naproti tomu je na tom nejhůře.
Co mě ale udivuje, že to tam někdo zmiňuje. Přijde mi to jako další trapný pokus tam za každou cenu něco najít, aby mohli vyzdvyhnout jak je owce skvělá... Protože k mísení dochází u každého motoru.
 
že při častém městském provozu a kratších trasách by mohl hrozit i benzín v oleji. Co si o tom myslíte?
Já si myslím, že je to zase jen taková napsaná polopravda, jako vždy, a aby lidi moc nevyděsili.
Mám sice 1.5 v M2, ale ty motory jsou koncepčně stejné. A při poskakování po městě se mi olej ředí benzínem docela dost, viz mé příspěvky ohledně tohoto problému.
Styl ježdění a trasy stejné a na 25 let staré Corolle se nikdy hladina oleje nezvýšila. Spíš naopak, doléval jsem cca 2 deci na 5.000 km.
Teď, s M2 opravdu musím auto někde protáhnout, nebo udělat alespoň hodinovou jízdu, aby se hladina oleje nezvyšovala. (nebo odsát, ale to chce auto odstavit na delší dobu a i tak nemám zcela jistotu, jestli opravdu vezmu jen benzínovou frakci z hladiny)
Takže za mě je to špatně a i nadále jsem přesvědčen, že dobrá auta se děla jen do roku cca 2002.
Jasně, mělo to i stinné stránky. Corolla 1.3 měla spotřebu okolo 6,4 l/100km, zatímco M2 má 4,9. Ale i zde je vidět opačný posun, kde v TP u Corolly 7 litrů (a to byla ještě úplně nějaká archaická metodika měření) a u M2 v TP 4,9.
 
Řešíme na naši novou 6 GL 2.5 Takumi zimni 17 alu a jsme v rozpacích.. Origo Mazda se nám moc nelíbí a když použijeme konfigurátor, většinou nesedí ET. Chci se zeptat, jak moc je to problém, pokud by bylo nepatrně nižší (pro auto i pro pojišťovnu), protože v TP je striktně uvedeno ET 50 a v tomto rozměru nějaká pěkná sehnat je umění. Pneu problém nebudou, tam máme vybrány asi 4 varianty, ale ty disky nám dělají starost a přezouvání už se blíží.
Ještě dotaz z jiného soudku - nechal jste si někdo namontovat od Allianz GPS Bonus drive?
 
Řešíme na naši novou 6 GL 2.5 Takumi zimni 17 alu a jsme v rozpacích.. Origo Mazda se nám moc nelíbí a když použijeme konfigurátor, většinou nesedí ET. Chci se zeptat, jak moc je to problém, pokud by bylo nepatrně nižší (pro auto i pro pojišťovnu), protože v TP je striktně uvedeno ET 50 a v tomto rozměru nějaká pěkná sehnat je umění. Pneu problém nebudou, tam máme vybrány asi 4 varianty, ale ty disky nám dělají starost a přezouvání už se blíží.
Ještě dotaz z jiného soudku - nechal jste si někdo namontovat od Allianz GPS Bonus drive?
Koukni na EXTRAPNEU.CZ. Kněževes, Praha západ. Tam by sis mohl nějaký pěkný kola vybrat.
 
Chtěl bych se zeptat (a zároveň nechci zakládat nové vlákno), přelom říjen / listopad čekám na M6 wagon annie - zamyká se auto po rozjezdu nebo ne? Nikde se to nemůžu dočíst a na webu je to popsáno tak nějak podivně.
 
Chtěl bych se zeptat (a zároveň nechci zakládat nové vlákno), přelom říjen / listopad čekám na M6 wagon annie - zamyká se auto po rozjezdu nebo ne? Nikde se to nemůžu dočíst a na webu je to popsáno tak nějak podivně.
Můžeš si to nastavit, stejně jako když to máš aktivované v BM.
 
Není problém to u BM zapnout.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
Tak podle manuálu nemám ten spínač zámku. No to je jednu. M6 ho mít bude, tak vím co kde hledat případně už to bude nastavené už od začátku a M3 jde na protiúčet, tak tam to už řešit nebudu. Každopádně díky aspoň za nakopnutí
 
BTW, jak se da tato "komfortni funkce" docasne deaktivovat, nakym spinacem nebo co (trvale to jde v nastaveni, to vim)? Nebo jinak receno, je tam nakej "overdrive", kterej by dovolil prave ted nekomu otevrit dvere zvenku?

Typickej priklad kdy by se mi to hodilo: jdu sam pro auto a pak chci vyzvednout pritelkyni, jenze kdyz zastanu a cekam v aute s bezicim motorem, ona nemuze otevrit zvenku dvere spolujezdce, zlostne lomcuje klikou a do toho rika neco o blbejch forech. Zatim to delam tak, ze na chvili otevru zevnitr sve dvere na strane ridice...
 
Aby to bylo uplne jasny, je to tahle nenapadna vec s cervenym prouzkem, kdyz je auto odemceny, a pootoceny jakoby dopredu, bez viditelneho prouzku, kdyz je zamceno.
zamek-dveri.jpg
 
Aby to bylo uplne jasny, je to tahle nenapadna vec s cervenym prouzkem, kdyz je auto odemceny, a pootoceny jakoby dopredu, bez viditelneho prouzku, kdyz je zamceno.
Zobrazit přílohu 30906
Já měl za to, že je tam ještě spínač zámku dveří jak je levá opěrka - tzn u zámku stahování oken. Nebo ta pravá část je na sklápění zrcátek (tzn se neotáčí ten kruhový volič směrem dolů)?
upload_2020-10-9_9-2-28.png
 
Já měl za to, že je tam ještě spínač zámku dveří jak je levá opěrka - tzn u zámku stahování oken. Nebo ta pravá část je na sklápění zrcátek (tzn se neotáčí ten kruhový volič směrem dolů)?
Zobrazit přílohu 30949
Nechá se to i přenastavit - viz níže, případně koukni do svého manuálu a určitě to najdeš ;) Pokud nemáš spínač na dveřích, tak se to nastavuje na dálkovém ovladači, opět najdeš v návodu.




upload_2020-10-9_9-25-58.png upload_2020-10-9_9-47-20.png upload_2020-10-9_9-49-15.png upload_2020-10-9_9-49-46.png
 
Poslední úprava:
Nechá se to i přenastavit - viz níže, případně koukni do svého manuálu a určitě to najdeš ;) Pokud nemáš spínač na dveřích, tak se to nastavuje na dálkovém ovladači, opět najdeš v návodu.
Jj na 6 budu řešit až ji budu mít . Tzn konec října snad už.
 
Back
Top