• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Zdravím, naše 2 měsíce stará 2.5 Takumi plus nám dělá fakt radost, ale jedna věc mi připadá zvláštní. Pročetl jsem tady toho hodně, ale nikdo se nepozastavil nad zvukem studeného motoru po nastartování. Máte to taky tak nebo je problém s tou naší? Cca pul minuty od vyfuků zvuk jak ze 105 L. Škoda, že sem nejde nahrát video..
 
Zdravím, naše 2 měsíce stará 2.5 Takumi plus nám dělá fakt radost, ale jedna věc mi připadá zvláštní. Pročetl jsem tady toho hodně, ale nikdo se nepozastavil nad zvukem studeného motoru po nastartování. Máte to taky tak nebo je problém s tou naší? Cca pul minuty od vyfuků zvuk jak ze 105 L. Škoda, že sem nejde nahrát video..
Zahříváni katalyzátoru. Myslím, že už se to tady řešilo.
 
Mne pripada zvlastni neco jineho: moje sestka "kouri". V zime sem to pripisoval skondenzovane vode, jenze kouri i ted v lete, a kouri i po delsi jizde. To treba zastanu na krizovatce, koukam na semafory, a vsimnu si ze mne predbihaji oblacky koure, kdyz vane vitr zezadu. Nebo treba zastanu abych si nastavil navigaci, a taky si vsimnu ze kolem mne obcas propluje nakej bilej oblacek.

Vubec se mi to nelibi! Benzinovej motor by tohle nemel delat. S moji bejvalou 6tkou v nafte se mi nikdy nestalo, ze bych si vsiml kolem sebe kour...
 
Mne pripada zvlastni neco jineho: moje sestka "kouri". V zime sem to pripisoval skondenzovane vode, jenze kouri i ted v lete, a kouri i po delsi jizde. To treba zastanu na krizovatce, koukam na semafory, a vsimnu si ze mne predbihaji oblacky koure, kdyz vane vitr zezadu. Nebo treba zastanu abych si nastavil navigaci, a taky si vsimnu ze kolem mne obcas propluje nakej bilej oblacek.

Vubec se mi to nelibi! Benzinovej motor by tohle nemel delat. S moji bejvalou 6tkou v nafte se mi nikdy nestalo, ze bych si vsiml kolem sebe kour...
To je určitě divný. Značilo by to špatné spalování. Zkusil jsi jiný benzín?
 
Přišlo mi z Mazdy, že prý je svolávačka na nějaké lišty na dveře. Víte někdo o co jde?
 
No to právě netuším, o co by mělo jít. A ještě s nebezpečím poranění. Ale když vemu manuál Mazdy, tak 2/3 stránek jsou o nebezpečí. Tak to nechám na někdy. Dík
 
Už mi to kontrolovali a měl jsem to prý v pořádku, myslel jsem, že to jsou chromové lišty na spodu oken dveri, kde mi chybí koncovky a je to ostrý zakončení, ale tohle je prý někde nahoře, technik neměl čas mi to ukazovat, takze nevím
 
@chemer dobrá volba! Tito dva favorité mi také zbyly na konci výběru.
Dnes si jdu pro BRIDGESTONE BLIZZAK LM005. Sice ne ve velikosti 19, ale 15, ale i tak to myslím bude OK.
Jinak co mě překvapilo, že hodně lidí už kupuje zimní pneu. Ve čtvrtek objednáno (měli 10ks na prodejně) a až teprve včera (pondělí) hodinu po zavíračce mi přišla SMS, že už jsou pneu připraveny k vyzvednutí.
 
Máte někdo zkušenost s
Continental WinterContact TS 860?
Osobně si myslím, že Continental jsou celkově nejlepší pneumatiky, které se dají pořídit na automobil. Pár jsem jich měl a vždycky maximální spokojenost. Samozřejmě si za to nechají zaplatit.

Když jsem vybíral na M6 zimní R18 tak continental stál kolem 4500 a Bridgestone cca 3600. To už byl za mne rozdíl takový, že jsem sáhnul po Bridgestone a zatím maximální spokojenost.
 
Zrovna vybírám 19" a padly mi do oka BRIDGESTONE BLIZZAK LM005 a NOKIAN WR SNOWPROOF P.

LM005. Máme na CX5 a dobrý. Dunlop WinterSport 5 (a ještě dřív 4) mi subjektivně přijdou lepší, Nokian WR D3/D4 mnohem horší. Ale měl jsem to na různých Mazdách, takže to není úplně fér srovnání.
 
Máte někdo zkušenost s
Continental WinterContact TS 860?

Měl jsem je na Vectře a koupil jsem je i na M3. Spokojenost. Super na mokru. Ale, trochu jsem znejistěl na horách na hlubším, neuježděném sněhu, tam se líp choval hrubší vzorek Blizzak (už si nepamatuju, který to byl, rozdíl je v tom LMxyz). Upřímně, asi příští zimní sadu koupím levnější - posledních několik sezon byl podzim a pak hned začalo jaro :)
 
Back
Top