• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-30 - obecně

Tak mi to nedalo musel jsem udělat hned za čerstva porovnání s trojkou a trochu "třicítku" prolézt. Velké díky AUTOPROFI - Příbram ;)

Nejsem novinář a auto ještě nemělo značky, takže pouze pár statických subjektivních poznatků a fotek :snaphappy:
Je to prostě MÍRNĚ přifouknutá/přizvednutá trojka BP (což není vůbec špatně) ;) Opět se potvrdilo to, co jsem měl i s HB trojky, kdy na mě moc na foto nezapůsobila, ale v reálu se mi hned zalíbila. Třicítka vypadá v reálu rozhodně lépe než na fotkách (teda alespoň můj subjektivní pocit hodnocení designu) ;) Hlavně mě překvapilo na první dobrou, že je dost nízká při pohledu na auto a porovnání výšek například s CX-5.
20190826_140506.jpg 20190826_140547.jpg

Oplastování naživo nepůsobí tak křiklavě a neměl jsem pocit, že bych se na auto nemohl dívat. Na autě byly 215/55 R18.
20190826_135117.jpg 20190826_140154.jpg

Upoutal mě zadní prolis/tvarování pátých dveří.
20190826_135127.jpg 20190826_140254.jpg

Blinkry skvostně pulsují jak již bylo všude psáno :) Ale ten přední blinkr/lomeno obrysovka je fakt úlet co tam (dle mého) designově nepatří. Přípomíná mi to V40 :facepalm:
20190826_135851.jpg 20190826_140230.jpg

Když už jsme u exteriéru, tak nesmí chybět "plnohodnotný" nástřik z Antverp (zadní tlumiče) :D
20190826_140645.jpg

Kufr působil rozhodně větší než v trojce HB (na trojku sedan BP se nechytá).
20190826_135843.jpg
 
No a interiér klasická zvýšená trojka BP. Opravdu hodně útulný a luxusní. Nový volant, infotainment prostě komplet podařený ;)
Jo a taky vzhledem k výše položeným klikám na zadních sedačkách mám konečně místo na nohu, kterou si nepřivřu vystouplou "klikou" do prostoru mezi B sloupkem a předním sedadlem. Né že bych sedával vzadu a zrovna konfekční postavy taky nejsem, ale tohle mě u trojky BP ihned praštilo do oka (nohy) :)
20190826_140122.jpg 20190826_135921.jpg 20190826_140008.jpg 20190826_140118.jpg 20190826_134908.jpg 20190826_140129.jpg 20190826_140408.jpg

No a teď už jen jestli bude jezdit tak jako trojka :)
Konec rychlohlášení :troll:
 
Včera odpoledne jsem jednu potkal naloženou, jak míři do Ostravy, tipuju, podle směru, že na Kodecar. Zezadu vypadala hezky :)
Jinak interiér je podle fotek stejný jak v nové trojce. Aspoň ušetří na dílech :)
 
Včera odpoledne jsem jednu potkal naloženou, jak míři do Ostravy, tipuju, podle směru, že na Kodecar. Zezadu vypadala hezky :)
Jinak interiér je podle fotek stejný jak v nové trojce. Aspoň ušetří na dílech :)
Jínak je už ke svezení CX 30 v Brněpart000001.jpg
 
Bože, my tady v EU zakazujeme plastový brčka a příbory a Japonec toho plastu kydá na Mazdu čím dál víc. Bojím se, že příští Mazda už bude celá plastová. :confused:
 
Bože, my tady v EU zakazujeme plastový brčka a příbory a Japonec toho plastu kydá na Mazdu čím dál víc. Bojím se, že příští Mazda už bude celá plastová. :confused:
Máš pocit že Mazdu po jednom použití vyhodíš?Já ne.Mícháš seno se slámou.Bože.;)
 
No a interiér klasická zvýšená trojka BP. Opravdu hodně útulný a luxusní. Nový volant, infotainment prostě komplet podařený ;)
Jo a taky vzhledem k výše položeným klikám na zadních sedačkách mám konečně místo na nohu, kterou si nepřivřu vystouplou "klikou" do prostoru mezi B sloupkem a předním sedadlem. Né že bych sedával vzadu a zrovna konfekční postavy taky nejsem, ale tohle mě u trojky BP ihned praštilo do oka (nohy) :)
Zobrazit přílohu 23892 Zobrazit přílohu 23889 Zobrazit přílohu 23890 Zobrazit přílohu 23891 Zobrazit přílohu 23887 Zobrazit přílohu 23893 Zobrazit přílohu 23894

No a teď už jen jestli bude jezdit tak jako trojka :)
Konec rychlohlášení :troll:
Mně úplně deptáś,mám to kousek od Autoprofi a bojím se jet na ní podívat,jestli se zamiluji tak mám problém. :)
 
Včera jsem ji viděl poprvé naživo v šedé Machine Grey a ne, fakt ne! Nelíbí se mi. A nebudu výjimka. Pár podobných komentářů jsem zaslechl přímo v prodejně. V běžném provozu to bude pořád nadprůměrně hezké auto, ale už to není vyloženě krásné auto. Ty plasty jsou na mě moc. Pochopil jsem, proč je tam dali. Auto má nižší stavbu, ale současně vypadá, že je posazeno vysoko nad silnicí. Mazda si tedy postavila crossroad, který klame vzhledem. Vypadá skoro jako SUV, ale jezdit bude podobně jako trojka. Udělali auto pro lidi, co chtějí dramatický offroad vzhled, ale do terénu nejezdí. Takových lidí je většina, ale i přesto si myslím, že světlá výška měla být větší. Auto by pak i v tomto parametru lépe zapadlo mezi modely CX-3 a CX-5.

Bohužel, převažují ve mně negativní dojmy. Z luxusního auta udělali kvůli plastům lacině působící vozítko. Přitom to auto luxusní je. Interiér je nádherný, sedačky krásné a působí pohodlně, zkrátka nedivím se vyšším cenám, co Mazda nasadila u nových modelů. Jenže pak vysednu ven a pokaždé se mi v hlavě vybaví tohle:

7b3c39a277fe993e59c2ebd9fab2dc0b.jpg
 
Pred 3 dňami som bol pozriet CX30 v mazda salone.
Bol som v aute a okolo cca 15 min.
Ani len ten ich "pes" o mňa nezakopol.
Všimol som si, že CX30 - EU verzia nemá žraločiu plutvu-anténu a teraz vidím, že ani v Japonsku nemá plutvu.
Viete o tom niekto niečo ?!
 
Back
Top